Stavebnictví a interiér - Stavební technika - AGROjournal - iStavebníctvo.sk - Výrobek roku - Vega s.r.o.
Dnes je 31.3.2015
Stavebnictví a interiér - nejvíce o stavebních materiálech


reklama
» Rubrika: Krby, krbová kamna, krbové vložky

Krbová kamna a kotle ATMOS přinášejí pohodu a nezávislost

Zveřejněno: 10. 12. 2004
Autor: Petr Cankař
Vyšlo v: Stavebnictví a interiér 11/2004
Fotografie: Archiv firmy
Kontakt: ATMOS - JAROSLAV CANKAŘ A SYN
Společnost Jaroslav Cankař a syn Atmos, kterou většina z nás zná jako výrobce ekologických kotlů na pevná paliva a biomasu (dřevěné pelety či brikety), předběhla z dnešního pohledu očividně dobu. Nejenže nabízí hodnotnou alternativu plynu a elektřině, které začínají být vnímány jako nejisté a drahé, ale dokázala, že i tepelné zdroje na alternativní paliva a mohou být vysoce účinné, komfortní ale hlavně prokaždého dostupné. Navíc tato firma dnes nabízí překrásná krbová kamna na dřevo a pelety.

Obecně platí, že zplynovací kotle, krbová kamna a další topidla na pevná paliva jsou ideální do rekreačních objektů, chat, chalup a rodinných domů, kde mohou sloužit jako hlavní nebo doplňkový zdroj pro vytápění během celého roku. Doporučeným palivem bývá polenové dřevo, dřevěné či hnědouhelné brikety a uhlí, tj. paliva, která jsou dnes nejlevnější. Člověk, který v dnešní podobě obývá planetu mnoho tisíc let, zůstává i přes nevídaný technický pokrok stále lidskou bytostí, která dokáže mimořádně hluboce vychutnat právě příjemné teplo od jarního slunce nebo od plápolajícího ohně.

Krbová kamna na pelety Preciosa
Krbová kamna na pelety Preciosa
Krbová kamna Gaya
Krbová kamna Gaya

Krbová kamna na dřevo

Krbová kamna jsou určena k vytápění obytných prostorů, zejména jako doplňkový zdroj. Skládají se z tenkostěnné litiny a vnějšího pláště z okrasné sálavé keramiky (originální kachle), mezi kterou dochází k ohřevu teplého vzduchu. Topeniště je vyloženo kvalitními litinovými deskami a vybaveno ve spodní části litinovým otočným roštem, pod kterým je umístěn popelník. Ve dvířkách je zabudováno keramické sklo, které umožňuje okouzlující pohled na plápolající plameny. Krbová kamna Gaia forno, Alessia forno a Faló jsou vybavena pečící troubou. Pro optimální spalování jsou kamna vybavena regulátory primárního, sekundárního a terciálního vzduchu pod a nad přikládacími dvířky.

Krbová kamna na pelety

Kamna na pelety jsou vhodná buď jako hlavní tepelný zdroj anebo pro účely doplňkového stylového vytápění. Vhodným palivem jsou kvalitní pelety o průměru 6 až 8 mm o výhřevnosti 16 – 19 MJ/kg. Vedle sálavé složky se uplatňuje proudění vzduchu přes trubkový výměník (pomocí ventilátoru) a kolem okrasné keramiky. Typ Ecologica Idro je navíc vybaven vodním výměníkem o výkonu 8,5 kW pro připojení několika radiátorů.

Kamna na pelety se skládají z kvalitní litiny, průhledového skla, z okrasné sálavé keramiky a barevných dílců. Topeniště je vybaveno litinovou spalovací komůrkou s přívody spalovacího vzduchu pro ideální vyhoření pelet. Z boku litinové spalovací komůrky je umístěno zapalovací zařízení pro automatické zapalování pelet. Pod spalovací komorou se nachází popelník. V přední nebo ve vrchní části kamen je umístěn displej s tlačítky pro regulaci výkonu a teploty s možností připojení na pokojový termostat. Ke všem kamnům je navíc dodáván dálkový ovladač pro pohodlné nastavení všech parametrů z vašeho oblíbeného křesla.

Kotel na dřevo
Kotel na dřevo
Krbová kamna Alessia
Krbová kamna Alessia

Vytápění dřevem

ATMOS Dřevoplyn a ATMOS Generátor jsou nejnovějšími modely kotlů s vynikajícími vlastnostmi, které jsou jim dány keramickým topeništěm, kde palivo zplynuje, a keramickou spalovací komorou, kde dochází k ideálnímu vyhoření všech spalitelných látek při minimu exhalací a dehtů. Rovnoměrné rozdělení přívodu silně předehřátého primárního vzduchu po obou stranách zplynovací komory zajiš uje vysokou účinnost spalování 81 - 89 %. Kotle se vyrábějí ve výkonech 15 - 100 kW.

Vytápění uhlím a dřevem

Zplynovací kotle ATMOS kombi přinášejí nový pohled na spalování hnědého uhlí v kombinaci se dřevem. Uhlí je dnes zavrhováno, protože zamořuje města a vesnice kouřem ze zastaralých kotlů. Nové, ekologicky šetrné kotle, činí z hnědého uhlí, o které u nás není nouze, palivo budoucnosti. Patentem chráněný rošt, který plní funkci zplynovací trysky, umožňuje dokonalé spalování uhlí a dřeva jednotlivě nebo dohromady a účinné odstraňování popela. Kotle se vyrábějí ve výkonech 20 - 50 kW.

Srdečně Vás zveme na výstavu Aquatherm: hala F, stánek 321

Doporučit článek:
Kontakty:
ATMOS - JAROSLAV CANKAŘ A SYN
Velenského 487, 294 01 Bělá pod Bezdězem
Tel.: 326 701 404
E-mail: atmos (zavináč) atmos (tečka) cz
http://www.atmos.cz
(aktualizace kontaktu: 30. 11. -1)
Diskuze

Re: atmos pohoda a nezávislost?
Kdyby jste si kotel nechal zapojit odborne a ne od paskvila tak jste bez problemu.Pokud mate zajem…

Zkušenosti
Jo jo, atnos kombi 30 a topí perfektně, nejlepší je přidávat k uhlí taky trochu dřeva, ale dá se i…

(Poslední příspěvek 20.3.2015 13:15)

Vstoupit do diskuze
Přidat komentář

Články z rubriky

Krby, krbová kamna, krbové vložky

Oválná elegance od HAAS+SOHN

Nová prémiová krbová kamna Madeira od společnosti HAAS+SOHN Rukov zaujmou jak po technické, tak po designové stránce. Novinkou je vybavení jedním regulátorem na ovládání vzduchu „Easy Control“, externím přívodem vzduchu a uzavíratelným přívodem vzduchu. Díky tomu zajišťují kamna Madeira čisté a úsporné topení nové generace. Svým oválným tvarem jsou také ideální pro umístění do rohu místnosti. celý článek

(bez reakcí)
Krbová kamna pro nízkoenergetické stavby

Majitelé domů v nízkoenergetickém a pasivním standardu si mohli až donedávna nechat o chvílích strávených u plápolajícího krbu jen zdát. Že tomu tak již nemusí být, vás jistě přesvědčí firma Romotop ze Suchdola nad Odrou, která přináší celou řadu řešení. celý článek

(bez reakcí)
Chytré Turbo pro ústřední topení od HAAS+SOHN

Krbová kamna s výměníkem jsou chytrým řešením a zároveň romantickým doplňkem centrálního vytápění. Vytápějí místnost, současně ale předávají teplo do teplovodního okruhu ústředního topení a zužitkovávají tak veškerou energii spalovaného paliva. S modely Farum s výměníkem a Trino AL s výměníkem nabízí HAAS+SOHN hned dva nové modely krbových kamen s výměníkem pro nadcházející topnou sezónu 2014/2015. celý článek

(bez reakcí)
Krbová kamna splňující RLU

Současný trend výstavby rodinných domů jsou domy pasivní, nízkoenergetické s řízenou ventilací vzduchu. Uvedené domy vyžadují, aby tepelné zdroje splňovaly zcela specifické požadavky vyplývající z principu nového stavebního provedení. celý článek

(bez reakcí)

Copyright © 2001–2015 Vega společnost s ručením omezenýmTOPlist