Krbová kamna a kotle ATMOS přinášejí pohodu a nezávislost

Aktualizováno: 10. 12. 2004

Společnost Jaroslav Cankař a syn Atmos, kterou většina z nás zná jako výrobce ekologických kotlů na pevná paliva a biomasu (dřevěné pelety či brikety), předběhla z dnešního pohledu očividně dobu. Nejenže nabízí hodnotnou alternativu plynu a elektřině, které začínají být vnímány jako nejisté a drahé, ale dokázala, že i tepelné zdroje na alternativní paliva a mohou být vysoce účinné, komfortní ale hlavně prokaždého dostupné. Navíc tato firma dnes nabízí překrásná krbová kamna na dřevo a pelety.

Krbová kamna a kotle ATMOS přinášejí pohodu a nezávislost

Obecně platí, že zplynovací kotle, krbová kamna a další topidla na pevná paliva jsou ideální do rekreačních objektů, chat, chalup a rodinných domů, kde mohou sloužit jako hlavní nebo doplňkový zdroj pro vytápění během celého roku. Doporučeným palivem bývá polenové dřevo, dřevěné či hnědouhelné brikety a uhlí, tj. paliva, která jsou dnes nejlevnější. Člověk, který v dnešní podobě obývá planetu mnoho tisíc let, zůstává i přes nevídaný technický pokrok stále lidskou bytostí, která dokáže mimořádně hluboce vychutnat právě příjemné teplo od jarního slunce nebo od plápolajícího ohně.

Krbová kamna na pelety Preciosa
Krbová kamna na pelety Preciosa
Krbová kamna Gaya
Krbová kamna Gaya

Krbová kamna na dřevo

Krbová kamna jsou určena k vytápění obytných prostorů, zejména jako doplňkový zdroj. Skládají se z tenkostěnné litiny a vnějšího pláště z okrasné sálavé keramiky (originální kachle), mezi kterou dochází k ohřevu teplého vzduchu. Topeniště je vyloženo kvalitními litinovými deskami a vybaveno ve spodní části litinovým otočným roštem, pod kterým je umístěn popelník. Ve dvířkách je zabudováno keramické sklo, které umožňuje okouzlující pohled na plápolající plameny. Krbová kamna Gaia forno, Alessia forno a Faló jsou vybavena pečící troubou. Pro optimální spalování jsou kamna vybavena regulátory primárního, sekundárního a terciálního vzduchu pod a nad přikládacími dvířky.

Krbová kamna na pelety

Kamna na pelety jsou vhodná buď jako hlavní tepelný zdroj anebo pro účely doplňkového stylového vytápění. Vhodným palivem jsou kvalitní pelety o průměru 6 až 8 mm o výhřevnosti 16 – 19 MJ/kg. Vedle sálavé složky se uplatňuje proudění vzduchu přes trubkový výměník (pomocí ventilátoru) a kolem okrasné keramiky. Typ Ecologica Idro je navíc vybaven vodním výměníkem o výkonu 8,5 kW pro připojení několika radiátorů.

Kamna na pelety se skládají z kvalitní litiny, průhledového skla, z okrasné sálavé keramiky a barevných dílců. Topeniště je vybaveno litinovou spalovací komůrkou s přívody spalovacího vzduchu pro ideální vyhoření pelet. Z boku litinové spalovací komůrky je umístěno zapalovací zařízení pro automatické zapalování pelet. Pod spalovací komorou se nachází popelník. V přední nebo ve vrchní části kamen je umístěn displej s tlačítky pro regulaci výkonu a teploty s možností připojení na pokojový termostat. Ke všem kamnům je navíc dodáván dálkový ovladač pro pohodlné nastavení všech parametrů z vašeho oblíbeného křesla.

Kotel na dřevo
Kotel na dřevo
Krbová kamna Alessia
Krbová kamna Alessia

Vytápění dřevem

ATMOS Dřevoplyn a ATMOS Generátor jsou nejnovějšími modely kotlů s vynikajícími vlastnostmi, které jsou jim dány keramickým topeništěm, kde palivo zplynuje, a keramickou spalovací komorou, kde dochází k ideálnímu vyhoření všech spalitelných látek při minimu exhalací a dehtů. Rovnoměrné rozdělení přívodu silně předehřátého primárního vzduchu po obou stranách zplynovací komory zajiš uje vysokou účinnost spalování 81 - 89 %. Kotle se vyrábějí ve výkonech 15 - 100 kW.

Vytápění uhlím a dřevem

Zplynovací kotle ATMOS kombi přinášejí nový pohled na spalování hnědého uhlí v kombinaci se dřevem. Uhlí je dnes zavrhováno, protože zamořuje města a vesnice kouřem ze zastaralých kotlů. Nové, ekologicky šetrné kotle, činí z hnědého uhlí, o které u nás není nouze, palivo budoucnosti. Patentem chráněný rošt, který plní funkci zplynovací trysky, umožňuje dokonalé spalování uhlí a dřeva jednotlivě nebo dohromady a účinné odstraňování popela. Kotle se vyrábějí ve výkonech 20 - 50 kW.

Srdečně Vás zveme na výstavu Aquatherm: hala F, stánek 321

Kontakty:
ATMOS - JAROSLAV CANKAŘ A SYN
Velenského 487, 294 01 Bělá pod Bezdězem
Tel.: 326 701 404
E-mail: atmos (zavináč) atmos (tečka) cz
http://www.atmos.cz
(aktualizace kontaktu: 30. 11. -1)
Autor: Petr Cankař
Fotografie: Archiv firmy

Diskuze k článku

počet příspěvků: 2, poslední 11.11.2017 15:20, vstoupit do diskuze

Více článků

Když kov pronikne na povrch

Když kov pronikne na povrch

V současné době je trendem využívat v interiéru pohledových surových dílů krbové vložky v kombinaci s kovovým obkladem či kovovými prvky a detaily na…
celý článek

Když nechá kámen vyniknout oheň

Když nechá kámen vyniknout oheň

S postupem času a vývojem nových technologií vytápění se do interiérů vrací trend krbů. Krb se tak opět stává důležitou součástí obývacího prostoru a…
celý článek

Staňte se designéry svého krbu

Staňte se designéry svého krbu

Kouzlo ohně v rovnováze s estetikou a technikou. Designový krb Romotop VARIANT reaguje na trendy a potřeby moderní interiérové architektury. Díky…
celý článek

Krbová kamna pro nízkoenergetické stavby

Krbová kamna pro nízkoenergetické stavby

Majitelé domů v nízkoenergetickém a pasivním standardu si mohli až donedávna nechat o chvílích strávených u plápolajícího krbu jen zdát. Že tomu…
celý článek

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)