BAU 2019

Zveřejněno: 29. 11. 2018

V polovině října 2018 se v Praze konala tisková konference k veletrhu BAU, největšímu stavebnímu veletrhu v Evropě. Konat se bude 14.–19. 1. 2019 v areálu Messe München a to ve všech 19 výstavních halách. Prezentovat se přijede přes 2 200 vystavovatelů ze 45 zemí, očekává se, že dorazí až 260 000 návštěvníků. Připraven je pro všechny zajímavý doprovodný program a již popáté také „Dlouhá noc architektury“.

BAU 2019
Předešlé konání BAU 2017: Vstupní hala WEST výstaviště Messe München před zahájením veletržního dne

Vývoj počtu vystavovatelů a návštěvníků v číslech

Veletrh BAU se stává stále mezinárodnější a poptávka zahraničních společností po výstavních plochách roste. Od roku 2005 jsou výstavní plochy stále vyprodány. Pro rok 2019 si dali organizátoři za cíl přilákat 250 až 260 tisíc návštěvníků z řad odborné veřejnosti a ve srovnání s předchozím veletrhem (konal se v lednu 2017) navýšit podíl návštěvníků ze zahraničí (v roce 2017 jich bylo přes 80 000 a ČR se v top 15 zemí – hodnocení podle počtu návštěvníků – zařadila na 6. místo). A jak je to se složením návštěvníků? Okolo 37 % jsou odborníci, kteří se zabývají výstavbou a dokončováním staveb, a 30 % tvoří obchodníci se stavebními materiály. Zajímavý je také údaj, že žádný jiný veletrh na světě nenavštíví tolik architektů a stavebních inženýrů jako BAU v Mnichově (v roce 2017 jich bylo přes 70 000, což představovalo 26 % ze všech návštěvníků).

Výstaviště

Veletrh BAU zabírá celou výstavní plochu výstaviště Messe München, konkrétně 19 výstavních pavilónů o celkové ploše zhruba 200 000 m2. Pavilóny jsou členěny dle jednotlivých oblastí, a to podle stavebních materiálů, výrobků a ostatních tematických celků. Zvláštním rysem veletrhu BAU je, že v jednom celku kombinuje všechny technologie, výrobky a stavební materiály, které se používají jak při plánování, tak i výstavbě. S tímto je možno se setkat pouze na tomto veletrhu.

Přístup, který se prolíná jednotlivými obory, činí veletrh BAU nepostradatelným zdrojem informací pro všechny, kteří se podílejí na plánování staveb i výstavbě samotné: investory, projektanty a architekty počínaje, řemeslníky a provozovateli budov konče.

Veletrh novinek

Veletrh BAU je platformou novinek. Vystavující průmysl směřuje vývoj svých nových výrobků právě na veletrh BAU. Inovativní výrobky a je jedno, jestli se jedná o okna, dveře, podlahové krytiny nebo nové fasádní prvky, se představují poprvé právě zde. I to je jeden z důvodů, proč návštěvníci z řad odborné veřejnosti ze všech kontinentů každé dva roky navštěvují veletrh BAU v Mnichově.

Závěr

Věříme, že již těmito informacemi jsme vás nalákali a začínáte přemýšlet, že se na veletrh BAU vypravíte. Z našich mnohaletých zkušeností musíme říci, že dopravit se do Mnichova není tak složité. Mnichov je dosažitelný všemi dopravními prostředky. Horší to je již v době konání takto významného veletrhu s pěkným a cenově přívětivým ubytováním. Můžeme-li poradit, zajistěte si ho co nejdříve. S jeho vyhledáním vám mohou pomoci webové stránky veletrhu www.bau-muenchen.com, případně českého zastoupení www.expocs.cz.

Nejjednodušším způsobem, jak získat vstupenku na veletrh BAU 2019, je koupit si ji online (přes počítač, chytrý telefon, tablet či inteligentní hodinky). Kdo se zaregistruje online, může si vstupenku jednoduše sami vytisknout. To vám ušetří zdlouhavé čekání na místě, navíc je vstupenka i levnější.

Více informací o programu, výstavách, „Dlouhé noci architektury", ale i novinkách, které na veletrhu BAU budou prezentovány, se dozvíte v dalším čísle časopisu Stavebnictví a interiér 12/2018.

fotogalerie

Předešlé konání BAU 2017: Vstupní hala WEST výstaviště Messe München před zahájením veletržního dne

1 Zpracováno z tiskových podkladů Messe München a informací získaných na tiskové konferenci v Praze

Autor: Helena Hejhálková
Fotografie:

Diskuze k článku

Článek zatím nikdo nekomentoval. Vložte komentář jako první.

Více článků

BAU 2019 – svátek architektury, staveb, materiálů a řemesel

BAU 2019 – svátek architektury, staveb, materiálů a řemesel

Od pondělí 14. do neděle 19. ledna 2019 proběhne v Mnichově (SRN) 23. stavební veletrh BAU 2019. Pro návštěvníky z ČR je to výjimečná příležitost –…
celý článek

BAU 2019

BAU 2019

V polovině října 2018 se v Praze konala tisková konference k veletrhu BAU, největšímu stavebnímu veletrhu v Evropě. Konat se bude 14.–19. 1. 2019 v…
celý článek

BAU 2013 inspiruje odborníky
i veřejnost z ČR

BAU 2013 inspiruje odborníky i veřejnost z ČR

Jedna z pozoruhodností, která u nás nemá obdoby, je výstava preBau. Koná se tři měsíce před veletrhem BAU a představují se tu přední vystavovatelé. …
celý článek

Mezinárodní veletrh BAU 2013

Mezinárodní veletrh BAU 2013

Mnichovský veletrh BAU se stal velmi přitažlivým pro návštěvníky z České republiky, kteří zde úspěšně hledají odpověď na otázku, co je opravdu…
celý článek

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)