Stavebnictví a interiér - Stavební technika - AGROjournal - iStavebníctvo.sk - Výrobek roku - Vega s.r.o.
Dnes je 30.3.2015
Stavebnictví a interiér - nejvíce o stavebních materiálech


reklama
» Rubrika: Kování

Biometrické zámky na otisk prstu

Zveřejněno: 21. 4. 2010
Autor: Jan Kuchař
Vyšlo v: Stavebnictví a interiér 4/2010
Fotografie: Archiv firmy
Kontakt: BECC&CO a.s.
Bezpečnostní zámky, které lze otevírat dotykem prstu, se pomalu stávají běžnou záležitostí a rychle nahrazují dosud užívané klíče a čipové karty. Identifikace pomocí skenu papilárních linií prstu patří totiž mezi vůbec nejbezpečnější metody. Biometrie se tak rychle stává nejmodernějším a nejspolehlivějším způsobem v oblasti kontroly vstupů. Společnost BECC&Co a.s. v rámci své technické divize Becc Intell vyrábí a dodává na náš trh nové typy těchto biometrických zámků.

Společnost BECC&Co a.s. se dělí na dvě divize. První z nich Becc Eko se zaměřuje na realizaci projektů šetrných k životnímu prostředí. Mezi její hlavní produkty patří dodávky tepelných čerpadel, solárních systémů a elektráren, systémů pro ohřev vody, kogenerace, rekuperace vzduchu a vody apod.

Divize Becc Intell se zabývá technologií řízení budov, která přímo nesouvisí s ekologií. Má svou vlastní řadu produktů, mezi něž patří kamerové systémy, bezpečnostní systémy, přístupové systémy, automatické vratové systémy, nízkoenergetické výtahy či záložní zdroje na bázi palivových článku na vodík, jakož i systémy pro řízení a automatickou správu budov a energetických systémů, ale také elektronické zámky.

Nové typy zámků

Společnost BECC&Co a.s. uvádí v současné době na trh nové typy bezpečnostních biometrických zámků, které plně vyhovují požadavkům zákazníků, kteří požadují rychlost a přesnost. Pro štíty zámků byla jako materiál použitá nerezová slitina, která dokáže bezpečně odolávat náporu vetřelce a zároveň ladí vskutku zajímavým designem.


Biometrický zámek FP 3710-3-BT se zapuštěným senzorem

Dostupné kování je v bezpečnostní třídě 1 (základní ochrana), v současné době se pracuje na vylepšení bezpečnostního stupně, a to na druhou třídu (dostatečná ochrana). Nyní probíhají testy kování pro bezpečnostní třídu 2. Testování zadlabacího zámku už potvrdilo bezpečnostní úroveň 2. Testování probíhá v naší nejprestižnější certifikační firmě specializující se na odolnost zámků – TREZOR TEST s.r.o., která se zabývá nejen certifikací, ale také tvorbou příslušných norem.


Zámek FP 6800 3C-BT s průtahovým čidlem

Novinkou u nabízených zámků je velmi přijatelné a jednoduché manuální programování jako i možnost použití softwarové zprávy i programování. Zámky mohou nově využívat oba způsoby programování najednou, což umožňuje daleko lepší možnosti obsluhy. Zámky jsou opatřeny také vložkou pro nouzové otevření záložním klíčem. Vložky se dají libovolně měnit, v různých třídách bezpečnosti. Zdrojem energie je AA bateriový článek, v případě kvalitního článku je jeho životnost i přes jeden rok. Na nedostatek energie ve zdroji zámek sám upozorňuje v dostatečně dlouhém intervalu a to zvukovými varovnými signály při otevírání.

Nároky na montáž

Zámky jsou nabízeny ve dvou typech podle rozdílných nároků na užití. Montáž vyžaduje běžnou manuální zručnost a přesné měření, proto doporučujeme použít při montáží odborné pomoci zámečníka. Samotné programování je v českém manuálu dobře popsané a vyžaduje pouze několik málo kroků.

První typ zámku FP 6800-3C-BT obsahuje průtahové čidlo – znáte z použití u notebooků, což znamená, že je prst přes skener tažen a zároveň nezanechává žádnou stopu po otisku. Tento zámek doporučujeme do interiérů, či zastřešených exteriérů. Rozlišení skeneru je 450 DPI.


Model FP 6000M 3C-BT užitkový zámek s průtahovým čidlem

U druhého zámku FP 3710-3-BT po sejmutí otisku skenerem zůstává otisk na čtecím zařízení, které je ale chráněno zábranou tak, aby se otisky nedaly z vnější strany snímat, zároveň je opatřen čidlem odporu lidského těla. Skener má také daleko lepší rozlišovací schopnost v hodnotě 800 DPI. Tento typ zámku doporučujeme do venkovních prostor díky zapuštěnému senzoru otisku prstu, avšak užití v interiéru je také možné.

Další vlastnosti

Dále je potřeba zdůraznit další výhody a vlastnosti biometrických zámků:

Ceny biometrických zámků nepřesahují částku 9 000 Kč, což jsou ceny běžných bezpečnostních zámků. Snahou společnosti BECC&Co a.s. je nabízet zákazníkům biometrické zámky k běžnému užívání, v nízké cenové hladině a vysoké kvalitě. Záruka na výrobek jsou 2 roky, společnost má své zaměstnance popř. partnery, kteří vám zajistí prodej, montáž i odbornou péči, dále společnost BECC&Co a.s. nabízí možnost infolinky 605 810 400 na které vám kdykoliv zaměstnanci rádi poradí a zodpoví veškeré vaše dotazy.

Doporučit článek:
Kontakty:
BECC&CO a.s.
Národní 34/40, 110 00 Praha 1
Tel.: +420 605 810 400
E-mail: pavel (tečka) bartusek (zavináč) becc (tečka) cz
http://www.becc.cz/
(aktualizace kontaktu: 16. 4. 2010)
Diskuze

Článek je zatím bez komentáře. Vložte komentář jako první.

Vstoupit do diskuze
Přidat komentář

Články z rubriky

Kování

Kování MINIMAL/MAXIMAL aneb když klika splyne s dveřmi

aktualizováno 11. 1. | Mgr. Martina Rychetská | Kování
Kování MINIMAL/MAXIMAL aneb když klika splyne s dveřmi

Kůže, sklo, dýha, anebo broušený nerez... to vše na sobě může nést jediné české kování, které v loňském roce obdrželo designové ocenění Red Dot Design Award 2013, kování MINIMAL/MAXIMAL z dílny jediného českého výrobce dveřního a okenního kování, firmy M&T. Jak již ze samotného názvu vyplývá, klika by měla být minimalistická, aby na dveřích nebyla skoro vidět, ale zároveň by měla ukázat maximum toho, co jde dnes vymyslet. celý článek

(bez reakcí)
EfB objevuje nové cesty pro nadstandardní kování

Rok 2014 představuje pro společnost EfB velký krok vpřed. Kromě novinek v již zaběhnutém sortimentu značek FSB a Simonswerk se nabídka rozšířila také o nové systémy kování od společnosti Süd-Metall pro celoskleněné konstrukce. celý článek

(bez reakcí)
TOKOZ PROfessional – řešení pro rodinné a bytové domy i firmy

Firma TOKOZ přišla s vlastní patentovanou cylindrickou vložkou s unikátním zamykacím systémem na principu otočných lamelových stavítek. Tento systém zamykání je odborníky považován za jeden z nejbezpečnějších a nejspolehlivějších na světových trzích. Samotná vložka je vysoce odolná proti působení prachu, mrazu, vody i mastnoty, zkrátka nabízí vysokou životnost i v náročném prostředí. celý článek

(bez reakcí)

M&T = design a kvalita v kování

13. 2. 2014 | Mgr. Martina Rychetská | Kování
M&T = design a kvalita v kování

Píše se rok 1997 a dva bratři zakládají ve východních Čechách společnost M&T, firmu, která se za více než 15 let své existence napevno usadila na českém trhu s dveřním a okenním kováním. Postupem času začala udávat tomuto oboru směr a jako první a jediná v Čechách prezentuje designové trendy v tomto úzkém oboru kování. V minulém roce dokonce získala v německém Essenu za své kování MINIMAL/MAXIMAL prestižní ocenění, designérského „Oskara“ Red Dot Design Award 2013. celý článek

(bez reakcí)

Copyright © 2001–2015 Vega společnost s ručením omezenýmTOPlist