Betonová taška KMB ROTA

ECO řada produktů firmy AIRFLOW

Osoušeče rukou a designové ventilátory
Aktualizováno: 4. 7. 2014

Trendem dnešní doby je úspora energie. Tohoto faktu si je naše firma plně vědoma a vychází vstříc požadavkům našich zákazníků. Populární designové ventilátory iCON byly doplněny o modely se značkou EcoAir v roce 2012.

ECO řada produktů firmy AIRFLOW

Nejpopulárnější iCON15 dostal dva nové sourozence: model iCON15 eco (230 V/50-60 Hz) s příkonem 9,2 W a model iCON15S eco (12 VDC), který je dodávám včetně transformátoru a má spotřebu pouhých 7,5 W. Model iCON15S eco (12 VDC) je možné montovat i do zóny 1 (např. sprchový kout), stejně tak jako poslední z řady EcoAir a to model iCON30S eco (12 VDC, 123 m3/hod, 105 Pa).

Osoušeč rukou ecoDRY 550

V letošním roce jsme rozšířili nabídku „koupelnového vybavení” o špičkové osoušeče rukou v originálním designu od italských návrhářů. Není třeba znovu na tomto místě uvádět studie a ekonomické výpočty o výhodnosti elektrických osoušečů vs papírových jednorázových utěrek, zvláště na toaletách s vyšší návštěvností.

Elektrické osoušeče i přes vyšší úvodní pořizovací náklady mají podstatně ekonomičtější provoz.

Při vývoji se firma Airflow zaměřila na to, aby bylo dosaženo u nového osoušeče základních třech faktorů a to ekonomického provozu (nízký příkon osoušeče) současně s co nejrychlejším sušícím cyklem a kvalitní antibakteriální ochranou.

Nový model ecoDRY 550 všechny výše uvedené požadavky plně splňuje. Zvláště unikátní je systém dvojité antibakteriální ochrany. Vnitřní povrch plastových komponent je opatřen speciálním antibakteriálním systémem Agion®, který pomocí vrstvy anorganické sloučeniny stříbra výrazně redukuje výskyt bakterií a posiluje ochranu proti jejich výskytu s účinností až 99,9%. Osoušeč rukou ecoDRY 550 je navíc vybaven výkonným HEPA filtrem s účinností 99,997 %, který je zárukou, že na vaše ruce vždy fouká pouze čistý vzduch.

EcoDRY 550 nabízí současně mimořádný výkon. K dokonalému osušení rukou dojde za pouhých 10 až 14 sekund, díky vysokootáčkovému motoru (26 000 ot./min) s výtokovou rychlostí 250 km/hod. Současně šetříte elektrickou energii, neboť zabudovaný motor má příkon pouhých 550 W. Ve srovnání s podobnými běžnými elektrickými osoušeči s příkony cca 2 kW, je příkon ecoDRY 550 pouze čtvrtinový.

Designové ventilátory iCON
Designové ventilátory iCON

Dva modely

Všechny moderní špičkové osoušeče rukou, mezi něž patří i ecoDRY 550, jsou dnes konstruovány bez topných těles, neboť ta jsou doslova líhní bakterií, které si v teplém vlhkém prostředí přímo libují. Proto je i v našem osoušeči rukou teplo generováno přímo od motoru. I vypuštěním samotného otopného tělesa je dosaženo celkového nízkého příkonu osoušeče. I díky tomu může být zařazen do naší ECO řady produktů.

EcoDRY 550 se nabízí ve dvou provedeních. Základní verze je s krytem z ABS bílé barvy. Luxusnější provedení je s krytem z kartáčovaného hliníkového odlitku – stříbrný satén. EcoDRY 550 má zabudovaný i interní snímač, který vypne osoušeč, pokud by došlo k přelepení automatického pohybového senzoru spouštění sušení (vandalismus) a hrozilo by přehřátí a poškození motoru osoušeče.

Další z předností osoušeče rukou je jednoduchá montáž, stejně jako bezproblémová údržba a čištění. Jako na ventilátory iCON je i na osoušeče ecoDRY 550 poskytována záruka 3 roky.

Osoušeč ecoDRY 550 - ABS
Osoušeč ecoDRY 550 - ABS
Osoušeč ecoDRY 550 - Satin
Osoušeč ecoDRY 550 - Satin

Přednosti osoušečů rukou ecoDRY 550

 • Originální design od italských návrhářů v provedení bílý plast nebo saténový hliník.
 • Zapínání automatickým pohybovým senzorem.
 • LED „modré” osvětlení při chodu osoušeče.
 • Výtoková rychlost proudu vzduchu 250 km/hod.
 • Průtok 150 m3/hod.
 • 26 000 otáček/min.
 • Motor 550 W – spotřeba pouze 2,3 W na jeden sušící cyklus.
 • Velice rychlé osušení během 10-14 s.
 • Nízká hlučnost 68 dB(A)/2 m.
 • Výstup proudícího vzduchu v podobě vzduchové čepele.
 • Nejmenší vysokorychlostní osoušeč rukou ve své kategorii.
 • Revoluční dvojitý antibakteriální systém ochrany: antibakteriální systém Agion® a HEPA filtr.
 • CE, ochrana IP23, dvojitá izolace,
 • Elektrické napájení 220/240 V – 50/60 Hz.
 • 3 roky záruka.

Více informací najdete na stránkách www.airflow.cz.

Kontakty:
Airflow Lufttechnik GmbH
Hostýnská 520, 108 00 Praha 10
Tel.: +420 274 772 230
E-mail: info (zavináč) airflow (tečka) cz
http://www.airflow.cz
(aktualizace kontaktu: 12. 12. 2011)
Autor: Ing. Roman Rybín
Fotografie: Archiv firmy

Diskuze k článku

Článek zatím nikdo nekomentoval. Vložte komentář jako první.

Více článků

Aplikace ventilačních turbín LOMANCO

Aplikace ventilačních turbín LOMANCO

První ventilační turbíny dovezla do ČR společnost ABC – American Bohemian Corporation pod značkou LOMANCO už v roce 1996. Od té doby urazily turbíny…
celý článek

Umění větrat

Umění větrat

Větrání v budovách je činnost či technická služba, která má obrovský vliv na člověka, na jeho zdraví, výkonnost, vytrvalost, duševní kondici, nálady…
celý článek

Aplikace ventilačních turbín LOMANCO

Aplikace ventilačních turbín LOMANCO

První ventilační turbíny dovezla do ČR společnost ABC – American Bohemian Corporation pod značkou LOMANCO už v roce 1996. Od té doby urazily turbíny…
celý článek

Jak ušetřit za teplo v průmyslových halách

Jak ušetřit za teplo v průmyslových halách

Náklady na vytápění výrobních hal nebo skladovacích objektů patří v rozpočtech k významnějším položkám a často zatěžují provoz firem víc, než je…
celý článek

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)