Festival dřeva a nářadí na veletrhu STŘECHY PRAHA

Zveřejněno: 5. 12. 2018

Největší veletrh pro střechy, řemeslo, dřevo a úspory energií STŘECHY PRAHA vstupuje do třetího desetiletí své existence. 21. ročník proběhne 7. až 9. 2. 2019 v PVA EXPO PRAHA Letňany.

Festival dřeva a nářadí na veletrhu STŘECHY PRAHA
Veletrh Střechy Praha 2018 - ilustrační foto

Uplynulý jubilejní 20. ročník potvrdil pevnou pozici veletrhu jako stěžejní akce v oboru staveb a renovací střech, kterého se účastní naprostá většina českých firem z oboru a prostřednictvím českých zastoupení i světová špička. Každoročně veletrh přiláká přes 20 tisíc návštěvníků.

Veletrh roste

Meziročně hlásí Střechy Praha významný nárůst obsazené plochy. Největší výrobci a dodavatelé střešních materiálů již potvrdili účast a mají rezervovány výstavní plochy. Souběh veletrhů se navíc rozrůstá o další výstavní prostory. Veletrhy Střechy Praha, Solar Praha, Řemeslo Praha a Purpo Praha obsadí moderní haly 3 a 4. V dalších halách budou probíhat souběžné veletrhy For Pasiv, For Wood a soutěž stavebních řemesel Suso.

Novinka: Festival dřeva a nářadí

Zvýrazněným tématem 21. ročníku veletrhu Střechy Praha je tesařské řemeslo jako jedno z nejdůležitějších, nejkrásnějších, ale i nejnáročnějších stavebních řemesel. Pro všechny, kteří mají rádi práci se dřevem, je určen nový projekt „Festival dřeva a nářadí” probíhající celou dobu veletrhu. Návštěvníci uvidí širokou nabídku dřevosortimentu, spojovacích prvků, nářadí, nástrojů a dalšího vybavení pro řemeslníky i kutily. Součástí festivalu bude Zóna pro tesaře s množstvím ukázek moderních i tradičních tesařských technik, workshopů, diskusních setkání s osobnostmi v oboru i soutěží zručnosti o hodnotné ceny. Své umění představí i mladí učni tesaři, kteří během tří dnů vytvoří dřevěné objekty k praktickému využití.

Historii tesařského řemesla budou připomínat vzácné muzejní exponáty, těšit se můžete mimo jiné na expozici historických tesařských seker a dalšího náčiní. Své aktivity představí vícero institutů a muzeí prezentujících principy a postupy tradičního stavitelství.

Prostor pro odborné diskuse, výměna znalostí a zkušeností a prezentace tesařského řemesla širokému publiku jsou hlavním cílem festivalu, včetně možnosti vyzkoušet si novinky v oblasti nářadí a technologií. Speciální technologie budou k vidění například na stánku společnosti Mafell, kde odborníci předvedou hluboké dlabání do hloubky 500 mm, řezání dřevovláknitých materiálů pomocí lankové pily, dělení deskových materiálů či čepovací automat. K vidění bude mnoho dalších ukázek špičkového řemesla, které připravuje dlouhodobý významný partner veletrhu Cech klempířů, pokrývačů a tesařů ČR.

Pestrý doprovodný program

Připraven je 5. ročník Fóra Dřevěné konstrukce zaměřeného na poruchy a vady dřevěných konstrukcí, který se bude mimo jiné věnovat dřevěným stavbám typu rozhledny, mosty a lávky a jejich údržbě. Na praktických příkladech budou představeny možnosti využití měsíčního dřeva. Tématem 20. ročníku mezinárodní konference Izolace, kterou každoročně pořádá společnost A.W.A.L., budou izolace v minulosti, v současnosti a zejména v budoucnosti, konference tedy zahrne průřez izolacemi posledních 20 let. Pro širokou veřejnost jsou určeny semináře o údržbě šikmých i plochých střech a nejčastějších chybách ve střešním plášti. Kromě odborných témat a mezinárodních konferencí proběhnou užitečné semináře určené pro menší firmy a OSVČ s mottem „jak být vidět, jak využít moderní technologie, jak udržet stávající a získat nové zákazníky”.

Jubilejní 15. ročník Solar Praha

V únoru oslaví jubileum souběžný veletrh Solar Praha zaměřený na efektivní využívání obnovitelných zdrojů. Zájem o malé fotovoltaické elektrárny na střechy rodinných domů neustále roste. Existuje však stále řada otázek spojených s instalací tohoto zdroje energie. Jednou z častých je například: Co se bude dít s nespotřebovanou elektřinou? K jakým změnám v dotacích dojde? Čeho se při žádostech o dotaci vyvarovat?

Veškeré dotazy budou moci zájemci konzultovat právě na veletrhu úspor energií Solar Praha, jehož hlavními tématy jsou fotovoltaika, solární termika, biomasa, tepelná čerpadla, akumulace energie, odpadní teplo a elektromobilita.

Více informací o veletrhu na stránkách www.strechy-praha.cz.

Text a foto: Střechy Praha s.r.o.

Fotogalerie

STŘECHY PRAHA 2018 - Pohled do veletržní haly STŘECHY PRAHA 2018 - Detail jedné z expozic

Kontakty:
Střechy Praha s.r.o.
Jeremiášova 1422/7b, 155 00 Praha 13
Tel.: +420 296 397 305
E-mail: strechy (zavináč) strechy-praha (tečka) cz
http://www.strechy-praha.cz
(aktualizace kontaktu: 10. 3. 2013)
Autor:
Fotografie: Střechy Praha s.r.o.

Diskuze k článku

Článek zatím nikdo nekomentoval. Vložte komentář jako první.

Více článků

HPI-CZ rozšiřuje nabídku o záchytné systémy plochých střech

HPI-CZ rozšiřuje nabídku o záchytné systémy plochých střech

Práce na střeše, ať už šikmé nebo ploché, je spojena s rizikem pádu z výšky, případně do hloubky. Za práci ve výškách je dle legislativy považována…
celý článek

Široká nabídka speciálních a doplňkových tašek KM Beta

Široká nabídka speciálních a doplňkových tašek KM Beta

Největší český výrobce stavebních materiálů, společnost KM Beta a.s., nabízí ucelený program výrobků pro dokonalou a funkční střechu. Vedle třech…
celý článek

Tondach uvádí nové podstřešní fólie pro zvýšení kvality šikmé střechy

Tondach uvádí nové podstřešní fólie pro zvýšení kvality šikmé střechy

Do nové pokrývačské sezóny vstupuje společnost Tondach Česká republika, s. r. o., výrobce pálené střešní krytiny, se dvěma novinkami – podstřešními…
celý článek

Těžká šikmá střecha HELUZ

Těžká šikmá střecha HELUZ

Cihlové domy, které jsou v tomto článku zastoupené stavebním systémem HELUZ, je dobré navrhovat a stavět tak, aby vedle tepelné izolace plně využily…
celý článek

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)