Betonová taška KMB ROTA

Klíč k dokonalému zateplení

Zveřejněno: 23. 10. 2015

Podle průzkumu agentury STEM/MARK z roku 2012 má více než 50 % majitelů šikmých střech zateplených v posledních deseti letech zkušenost s průnikem nebo kondenzací vlhkosti do interiéru. Narůstající počet reklamací je alarmující a neměl by se brát na lehkou váhu. Jako řešení se nabízí alternativní tepelně izolační materiál.

Klíč k dokonalému zateplení

Vysoký počet střech, které jsou špatně tepelně izolované, úzce souvisí s neodbornou prací při jejich zateplování. Vzniká tak problém, který je často finančně velmi náročný, protože se musí předělat kompletní tepelná izolace, a to prostřednictvím nákladné demontáže střechy.

Šikmá střecha Galanta
Šikmá střecha Galanta

Řešení z Kanady

Abychom předešli problémům, které přináší špatně aplikovaná minerální vata, rozhodli jsme se ve společnosti LIKO-S, a.s. před osmi lety uvést na trh unikátní tepelnou a zvukovou izolaci s názvem Chytrá izolace®. K dnešnímu dni se pro tuto izolaci rozhodlo více jak 7 000 spokojených zálazníků.

Kanadská stříkaná izolační pěna Icynene®, jak zní originální název Chytré izolace®, je již 32 let součástí nejnáročnějších stavebních trhů v USA a v Kanadě, kde se těší značné oblibě. Toto postavení si vydobila díky svým vlastnostem, které ji diametrálně odlišují od jiných tepelně izolačních materiálů. Na rozdíl od minerální vaty se dostane opravdu všude, proto se zákazník nemusí obávat vzniku tepelných mostů. Pěna ICYNENE® nemění tvar, takže nedochází k usednutí, posunu nebo vzniku mezer, přes které teplo uniká. Její obrovskou výhodou je i životnost přes 50 let, které jiné izolační materiály nedosahují. V případě rekonstrukce objektu se ICYNENE® aplikuje bez nutnosti demontáže vnitřního sádrokartonu, což ocení zejména rodiny s dětmi.

Fasáda Kovofiniš v Ledči nad Sázavou
Fasáda Kovofiniš v Ledči nad Sázavou

Už žádný igelit

Protože je Chytrá izolace ICYNENE® plně prodyšná, vaše obydlí nebude ohrožovat žádná zadržovaná vlhkost. Minerální izolace potřebuje ještě další zaizolování, na které se běžně používá igelit. Prostor je tak zcela uzavřený a vlhkost nemá kam uniknout. To má za následek vznik plísní, které představují nemalé zdravotní riziko, zvláště pak pro alergiky. Naopak Chytrá izolace® vlhkost propouští, obvykle nepotřebuje žádné parotěsné fólie a objekt je tak schopný „dýchat”. To s sebou přináší další výhodu, kterou oceníte zejména v horkých letních měsících, kdy je v podkroví o několik stupňů nižší teplota.

Podlaha podkroví v Říčanech
Podlaha podkroví v Říčanech

Odborný přístup je důležitý

Společnost LIKO-S, a.s. si zakládá na odborném návrhu řešení celé skladby střechy nebo fasády a perfektním provedení vyškoleným aplikátorem. Proto je polovina zakázek kontrolována nezávislým technikem. Zákazníci si tak mohou být jisti, že dostanou nejvyšší kvalitu, co se týče tepelné izolace a její aplikace.

Rodinný dům v Čejči
Rodinný dům v Čejči
Kontakty:
LIKO-S, a.s.
U splavu 1419, 68401 Slavkov u Brna
Tel.: +420 724 766 610
E-mail: info (zavináč) chytraizolace (tečka) cz
http://www.liko-s.cz
(aktualizace kontaktu: 10. 9. 2015)
Autor: Jan Vimr
Fotografie: Archiv firmy

Diskuze k článku

Článek zatím nikdo nekomentoval. Vložte komentář jako první.

Více článků

Stavíme koupelny s Knaufem. Řešení, které funguje

Stavíme koupelny s Knaufem. Řešení, které funguje

Koupelny, toalety, prádelny a další místnosti napojené na domovní rozvod vody a kanalizaci stavíme tak, aby voda a vlhkost nevnikaly do suchých…
celý článek

Systém Knauf HYDROFLEX

Systém Knauf HYDROFLEX

Všude tam, kde může povrch přicházet do styku s vodou, je kvalitní izolace podkladu nesmírně důležitá. Jen tak zůstanou koupelny, terasy a balkony…
celý článek

Ochrana železobetonových konstrukcí při požáru

Ochrana železobetonových konstrukcí při požáru

Při prudkém zvýšení teploty (nejčastěji při požáru) se vlhkost v železobetonové konstrukci začne měnit na vodní páru, dojde k velkému zvýšení tlaku,…
celý článek

Dřevovlákno PAVATEX nejen pro zdravou dřevostavbu

Dřevovlákno PAVATEX nejen pro zdravou dřevostavbu

Mnozí architekti a projektanti volí do svých projektů rekonstrukcí i novostaveb dřevovlákno PAVATEX z několika důvodů. Vede je k tomu jednak dobrá…
celý článek

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)