Komfortní rezidence pro seniory

Zveřejněno: 19. 2. 2016

Bývala to vojenská ubytovna. Dnes je to komfortní rezidence s poetickým jménem RoSa. Je určena seniorům a handicapovaným, kteří potřebují náročnější bydlení či častější zdravotní péči. Je v pražských Kobylisích, nedaleko metra.

Komfortní rezidence pro seniory

RoSa spojuje generace

Otevřela se slavnostně novým obyvatelům na začátku minulého roku, 5. března. Nabízí 108 nájemních bytů 1+kk a 2+kk a v rámci služeb pro domácí i příchozí službu lékaře, rehabilitaci, maminkám s dětmi cvičení a další aktivity a kroužky. V objektu je kavárna, knihovna i obchod se smíšeným zbožím, před objektem pak hřiště pro všechny generace – jak pro seniory, tak pro děti.

Jak se z panelové ubytovny stala komfortní rezidence?

Komplexní, dobře promyšlenou rekonstrukcí provedlo sdružení firem KASTEN a Průmstav. Jednatel společnosti KASTEN Ing. Aleš Kocourek k realizaci říká: „Z původní stavby zůstalo jen málo. Šlo o komplexní rekonstrukci, při níž jsme mohli ponechat jen nosné a ztužující konstrukce a obvodový plášť. Prakticky všechno ostatní bylo provedeno nově. Svým způsobem bylo štěstí, že objekt byl po stavební stránce, v těch základních a zásadních prvcích celkem v pořádku. Většinou bývají tyto budovy ve špatném stavu a jejich sanace bývají velmi náročné.

Poměrně velký objem budovy původní ubytovny vybízel k jejímu rozdělení. Optimální se jevilo rozdělení na tři části. Obě krajní slouží bydlení, z prostřední se stalo komunitní centrum se dvěma víceúčelovými sály, knihovnou, ordinací lékaře, kadeřnictvím, obchodem se smíšeným zbožím, kavárnou, fitness, masáží, pedikúrou.

Velký důraz byl při přípravě rekonstrukce kladen na energetickou náročnost budovy. Po zateplení má RoSa na energetickém štítku stupeň „B”, energeticky méně náročná. Pro dobrou orientaci v prostoru jsou v obou rezidenčních budovách, které mají sedm nadzemních a jedno podzemní podlaží, instalované světlíky, které vedou světlo ze střechy až do přízemí.

KASTEN, spol. s r.o., je členem Cechu pro zateplování budov, držitelem certifikátu ISO 9001, ISO 14001 a OHSAS 18001, držitelem Osvědčení odborné způsobilosti k provádění ETICS.

V roce 2010 společnost získala titul Firma roku 2010 Středočeského kraje. V roce 2013, v rámci CZECH TOP 100, bylo společnosti KASTEN uděleno ČEKIA Stability Award 2013 s hodnocením AA (vynikající).

Start 2011, cíl 2015

Příprava rekonstrukce začala v roce 2011. V září 2012 bylo vydáno stavební povolení, stavební práce začaly v říjnu 2012. Bytové jednotky jsou o velikosti 1+kk a 2+kk, vybavením koncipované jako sestra/pacient. Ocelová nástavba v nejvyšším podlaží umožnila vytvořit velkorysejší byty s terasami. Všechny bytové jednotky jsou přizpůsobeny potřebám seniorů. Jsou bezbariérové, mají protiskluzné povrchy v koupelnách, bezpečnostní madla u toalet a sedátka ve sprchách. Vybrané jednotky 2+kk splňují všechny požadavky pro pohyb člověka na invalidním vozíku. Vstup na lodžii, terasu nebo předzahrádku je řešen s minimálním rozdílem výšek. Plastová okna s pětikomorovým systémem jsou opatřena izolačním dvojsklem (součinitel prostupu tepla min. Uw = 1,2 W/m2K, akustický útlum R = 32 dB respektive R = 37 dB do ulice Střelničná). Vytápění je ústřední dálkové, veškeré instalační rozvody a kanalizace jsou v samostatných šachtách. Každá bytová jednotka má možnost regulace vytápění podle osobní potřeby a vlastní měření všech médií, takže klienti zaplatí pouze to, co spotřebují.

Kontakty:
KASTEN spol. s r.o.
Větrná 145, 277 11 Neratovice-Byškovice
Tel.: +420 318 647 150
E-mail: info (zavináč) kasten (tečka) cz
http://www.kasten.cz/
(aktualizace kontaktu: 5. 9. 2012)
Autor: PhDr. Václav Chaloupecký
Fotografie: Archiv firmy

Diskuze k článku

Článek zatím nikdo nekomentoval. Vložte komentář jako první.

Více článků

Školy prověřují profesionalitu

Školy prověřují profesionalitu

Mnohé budovy škol a školek postavené za reálného socialismu si do nového tisíciletí přinesly neblahé dědictví – azbest, což je nebezpečný, zdraví…
celý článek

Svezli jsme se rekonstruovanou lanovou dráhou na Pustevny

Svezli jsme se rekonstruovanou lanovou dráhou na Pustevny

Přesněji by mělo znít: nastoupili jsme a vystoupili na rekonstruovaných stanicích sedačkové lanové dráhy. Nicméně i samotná dráha bude vyměněna. Ale…
celý článek

Kněžna Libuše bude mít opět „svůj“ Libušín

Kněžna Libuše bude mít opět „svůj“ Libušín

Dřevěné chalupy s restauračním provozem – Libušín a Maměnka – jsou nejvýznamnější stavby na Pustevnách v Moravskoslezských Beskydech. Přesněji řečeno…
celý článek

STOP rozkopaným cestám. Opravovat lze šetrně a bez výkopů

STOP rozkopaným cestám. Opravovat lze šetrně a bez výkopů

Výstavba včetně budování nových inženýrských sítí nebo opravy stávajících, zastaralých nebo havarijních potrubních systémů s sebou nesou problémy…
celý článek

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)