Sendwix AKU

Kondenzační plynové kotle Vaillant pro větší objekty

Aktualizováno: 31. 1. 2014

Snižování spotřeby energie při vytápění a ohřevu teplé vody společně s odpovědným přístupem k životnímu prostředí vede majitele nejen rodinných, ale také bytových domů, stále častěji k využívání účinné kondenzační techniky.

Kondenzační plynové kotle Vaillant pro větší objekty

Společnost Vaillant vychází těmto požadavkům vstříc a rozšiřuje řadu kondenzačních kotlů ecoTEC plus o velikosti výkonu 80 kW, 100 kW a 120 kW, jež jsou vhodné pro různé způsoby využití a také se mohou kombinovat se solárními systémy a s tepelnými čerpadly.

Kondenzační kotle spotřebují ve srovnání s konvenčními kotli o cca 15 % energie méně a obsah škodlivin CO2 a NOx je snížen na minimum. Tyto jejich přednosti se následně projevují ve snížení vlastních nákladů na vytápění.

Kotel Vaillant ecoTEC plus – vysoce účinná kondenzační technika na minimálním prostoru
Kotel Vaillant ecoTEC plus – vysoce účinná kondenzační technika na minimálním prostoru

Minimální rozměry – maximální výkon

Kotle ecoTEC plus označené VU 806/5-5, VU 1006/5-5 a VU 1206/5-5 jsou plynové závěsné kotle s kondenzační technikou určené k vytápění v uzavřených teplovodních systémech a k ohřevu teplé vody v nepřímotopných zásobnících. Používají se v novostavbách i při modernizaci obytných a komerčních objektů s radiátorovým a/nebo podlahovým topením.

Díky svým malým rozměrům (výška 960 mm, šířka 480 mm, hloubka 602 mm) se vejdou prakticky všude a proto jsou ideální především při rekonstrukcích.

Nedílnou součástí kotlů ecoTEC plus je integrální kondenzační výměník tepla z ušlechtilé oceli s vysokou účinností a hořák z ušlechtilé oceli s nízkými emisemi. Nechybí možnost elektronického nastavení dílčího výkonu. Společně s normovanou účinností 108–109 %, komfortními bezpečnostními programy a nízkou spotřebou energie jsou kotle ecoTEC plus účinnou technikou pro budoucnost.

Kaskádové zapojení kotlů Vaillant ecoTEC plus
Kaskádové zapojení kotlů Vaillant ecoTEC plus

Kaskáda kotlů

Kotle ecoTEC plus o výkonech 80 kW, 100 kW a 120 kW je možné provozovat nejen samostatně, ale také je lze zapojit do kaskády 2 až 6 kotlů se stejnou velikostí výkonu. Při zapojení do kaskády lze dosáhnout celkového výkonu až 720 kW. Nespornou výhodou je možnost provozování topné soustavy do provozního tlaku 6 bar.

Kaskádové řešení nabízí při použití několika kotlů vyšší flexibilitu při zásobování budovy teplem. To se projevuje velkým rozsahem modulace kompletního kaskádového systému. Kotle jsou zapojovány a odpojovány podle potřeby.

Pro tyto aplikace nabízí firma Vaillant i vhodné regulační systémy. Pro kaskádu až 8 kotlů je vhodný ekvitermní regulátor calorMATIC 630. Tento regulátor dále umožňuje regulovat v závislosti na venkovní teplotě až 15 topných okruhů. Samozřejmostí je i regulace přípravy teplé vody v nepřímotopných zásobnících.

Poměr mezi nutným prostorem pro instalaci a tepelným výkonem upřednostňuje použití těchto kotlů i pro rekonstrukce stávajících kotelen. K dispozici je široký sortiment příslušenství pro instalaci kaskády kotlů v malých prostorách – ať jsou to stojany pro vlastní zavěšení kotlů, popř. sběrače/rozdělovače topné vody umožňující velmi rychlou instalaci potrubních systémů v prostoru kotelny.

Více na www.vaillant.cz.

¹) V článku byly použity informace z tiskových podkladů firmy
Kontakty:
Vaillant Group Czech s.r.o.
Chrášťany 188, 252 19 Chrášťany
Tel.: +420 281 028 011
E-mail:
http://www.vaillant.cz
(aktualizace kontaktu: 19. 8. 2011)
Autor: Ing. Hana Solařová¹)
Fotografie: Archiv firmy

Diskuze k článku

Článek zatím nikdo nekomentoval. Vložte komentář jako první.

Více článků

Zplynovací kotel Vitoligno 100-S

Zplynovací kotel Vitoligno 100-S

Předvídání výše nákladů na vytápění na 20 let dopředu (průměrná životnost kotle na tuhá paliva) je vzhledem ke kolísavým cenám surovin velmi těžké.…
celý článek

Kotle na dřevo a pelety

Kotle na dřevo a pelety

Na základě zpřísňování povolených emisních hodnot daných normou ČSN EN 303-5 dochází u výrobců spalovacích zařízení k rozsáhlým inovacím ve smyslu…
celý článek

Kaskádové kotelny jako náhrada centrálních zdrojů tepla

Kaskádové kotelny jako náhrada centrálních zdrojů tepla

V současné době je hlavně mezi obyvateli bytových domů hodně diskutovaná otázka, jakým způsobem řešit vytápění. Zejména tam, kde dříve levným…
celý článek

Inovace Buderusu na ISH 2015

Inovace Buderusu na ISH 2015

Co nového přineslo ISH 2015? Tento mezinárodní veletrh letos v březnu navštívilo přes 198 000 lidí a rozhodně se měli na co dívat. Ve všech oborech…
celý článek

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)