Kondenzační plynový kotel Panther Condens

Aktualizováno: 1. 1. 2013

Závěsné kondenzační plynové kotle Panther Condens, dodávané společností PROTHERM, mají vysoký stupeň účinnosti až 109,5 % Při jejich vývoji byl kladen důraz zejména na šetrnost k životnímu prostředí a intuitivní obsluhu. Kotle mají široký výkonový rozsah, nízkou spotřebu plynu a moderní design, který zapadá do každého interiéru.

Kondenzační plynový kotel
Panther Condens

Nová řada umožňuje nejen vytápění, ale také přípravu teplé vody v externím zásobníku nebo průtokovým ohřevem. Sestava je proto vhodným řešení pro byty i rodinné domy, pro novostavby i rekonstrukce. Největšími přednostmi je variabilita a spolehlivost.

Kotle se vyrábějí ve výkonech 3,9 až 32,8 kW a vyznačují se velmi nízkou hlučností od 37,6 dB. Mezi další vlastnosti oceňované zákazníky patří např. maximální jednoduchost obsluhy, grafický displej zobrazující veškeré stavy provozu, eBus2) komunikační rozhraní kotle s regulací a kontakt pro bezpečnostní termostat podlahového topení.

Závěsný kondenzační plynový kotel
Panther Condens
Závěsný kondenzační plynový kotel Panther Condens

Externí zásobník

Po propojení kotle s externím zásobníkem kotel automaticky řídí proces ohřevu vody do topného systému a ohřev vody v zásobníku. Uživatel si přímo na displeji kotle zvolí požadovanou teplotu pro topení i teplotu vody v zásobníku. Teplotní čidlo uvnitř zásobníku neustále předává informace kotli, který upřednostňuje ohřev zásobníku. Toto jednoduché a efektivní řešení pokryje potřebu tepla vytápěného prostoru a zároveň dostatek teplé vody pro běžnou celodenní spotřebu domácnosti. Optimálně zvolená velikost zásobníku snižuje tepelné ztráty a zajistí dostatečně rychlý opětovný dohřev teplé vody.

Ekvitermní regulace Thermolink

Regulátory řady Thermolink umožňují plně využít ekvitermní způsob řízení v závislosti na venkovní teplotě.

Set Thermolink B

eBus2) ekvitermní regulátor umožňuje nastavit teplotu otopné vody stejně jako teplotu teplé vody. Podle zvolené topné křivky je následně celý proces regulace kotle přizpůsobován změně venkovní teploty a požadované teplotě vytápěného prostoru. Tento ekvitermní regulátor vyniká zejména nenáročným ovládáním při zachování vysokého standardu regulace teploty ve vytápěném prostoru.

Regulátor Thermolink B
Regulátor Thermolink B

Set Thermolink P/2

eBus programovatelný ekvitermní regulátor umožňuje nastavit týdenní program s možností kombinace 7 různých časových úseků. Pro zvýšení komfortu regulace je možné na regulátoru nastavit časový program a teplotu teplé vody, požadovanou komfortní a útlumovou teplotu v místnosti a ekvitermní režim. Dalším prvkem výbavy je hlášení poruchového stavu. Ekvitermní regulátor Thermolink P/2 je určen pro uživatele, kteří vyžadují ekonomicky výhodnější řízení kotle.

Regulátor Thermolink P/2 (drátový) nebo
RC/2 (bezdrátový)
Regulátor Thermolink P/2 (drátový) nebo RC/2 (bezdrátový)

Set Thermolink RC/2

eBus bezdrátový ekvitermní programovatelný regulátor) se stejnými regulačními vlastnostmi jako Thermolink P/2. Regulátory Thermolink P/2 a RC/2 jsou navíc vybaveny funkcí aktivace a programování komfortního předehřevu teplé vody. Funkce „Komfort dodávky teplé vody” je standardní součástí výbavy kombinovaných kotlů Protherm řady „Panther Condens” a „Panther v.19”. Ekvitermní regulátor Thermolink RC/2 ocení uživatelé, kteří požadují bezdrátovou komunikaci mezi regulátorem a kotlem.

Regulátory Thermolink B, P/2 a RC/2 bez připojeného venkovního teplotního čidla je možné použít jen jako prostorové regulátory.

Set Thermolink LUX

eBus bezdrátový ekvitermní programovatelný regulátor s týdenním nebo denním programem vytápění, který umožňuje sedm různých časových úseků v jednom dni. Nastavení teploty teplé vody je samozřejmostí. Ekvitermní regulátor Thermolink LUX je určen pro nejnáročnější uživatele a dodává se pouze v sadě s venkovním čidlem.

Regulátor Thermolink LUX
Regulátor Thermolink LUX

Venkovní teplotní čidlo je standardní součástí setů regulátorů Thermolink B, P/2, RC/2 a LUX.

Parametry ekvitermí regulace Thermolink
TypThermolink BThermolink P/2Thermolink RC/2Thermolink LUX
Komunikační rozhraníeBus
Bezdrátové provedeníneneanoano
Počet prog. teplotních změn denně777
Rozsah teplot v místnosti5 až 30 °C
Nastavení teploty teplé vodyano
Rozsah teplot teplé vody38 až 65 °C
Možnosti programováníne1 týdenní + 1 denní
Zobrazení časuneano
1 Zpracováno z tiskových podkladů firmy
2 eBus je obousměrné komunikační rozhraní mezi regulátorem a kotlem. Dochází zde k neustálé výměně a porovnávání dat mezi regulátorem a kotlem. Díky tomu je výkon kotle plynule přizpůsobován požadavkům regulátoru. Nedochází tak ke zbytečnému kolísání teploty vytápěného prostoru. Tento přesný způsob regulace výraznou měrou přispívá ke snižování nákladů na vytápění.
Kontakty:
Sídlo Protherm pro ČR: Vaillant Group Czech s.r.o.
Chrášťany 188, 252 19 Praha
Tel.: +420 257 090 811
E-mail: protherm (zavináč) protherm (tečka) cz
http://www.protherm.cz
(aktualizace kontaktu: 14. 12. 2011)
Autor: Ing. Hana Solařová1
Fotografie: Archiv firmy

Diskuze k článku

Článek zatím nikdo nekomentoval. Vložte komentář jako první.

Více článků

Kompletní řešení vytápění pro váš dům

Kompletní řešení vytápění pro váš dům

Vybíráte nové radiátory? Rekonstruujete nebo stavíte? Víme, kde pod jednou značkou najdete kompletní nabídku radiátorů, od klasických deskových, přes…
celý článek

Vývoj a nové technologie fandí u úsporných domů elektrickým topným systémům

Vývoj a nové technologie fandí u úsporných domů elektrickým topným systémům

Nízkoteplotní velkoplošné podlahové a stropní vytápění, kombinované ve vybraných místnostech a prostorách se sálavými panely, přináší majitelům a…
celý článek

Inovace v portfoliu konvektorů

Inovace v portfoliu konvektorů

Společnost KORADO inovovala jak designově, tak i technologicky své portfolio lavicových konvektorů KORALINE a samostatných výměníků KORABASE. Došlo k…
celý článek

Stropní sálavé vytápění. Pracuje tak, jako příroda

Stropní sálavé vytápění. Pracuje tak, jako příroda

Pod názvem „Objevme stropní vytápění a jeho jedinečné služby“ jsme v tomto časopise v listopadu 2016 popsali princip činnosti a užitné vlastnosti…
celý článek

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)