Krbová kamna pro nízkoenergetické stavby

Aktualizováno: 4. 9. 2017

Majitelé domů v nízkoenergetickém a pasivním standardu si mohli až donedávna nechat o chvílích strávených u plápolajícího krbu jen zdát. Že tomu tak již nemusí být, vás jistě přesvědčí firma Romotop ze Suchdola nad Odrou, která přináší celou řadu řešení.

Krbová kamna pro nízkoenergetické stavby

V dnešní době kdy se u moderních domů rapidně snižuje potřeba energie na vytápění, bylo třeba reagovat na požadavky zákazníků. Proto firma Romotop zařadila do svého portfolia krbová kamna Aledo, Laredo a teplovodní Espera.

Akumulační tvarovky

Běžná krbová kamna dodávají do svého okolí krátce po zátopu a přikládce vysoký tepelný výkon, což u nízkoenergetických a pasivních domů může způsobit přetopení a s tím spojenou nepohodu a naopak po dohoření jejich teplota rychle klesá. Z tohoto důvodu jsou nad topeništěm i v zadní části kamen umístěny akumulační tvarovky, které jsou schopny během topení pojímat do sebe vyzářené teplo z procesu hoření. Akumulační tvarovky ve spojení se špičkovou konstrukcí krbových kamen dokáží předávat teplo do prostoru až dvanáct hodin po dohoření plamene.

Akumulační tvarovky dokáží předávat teplo do prostoru až 12 hodin po dohoření plamene
Akumulační tvarovky dokáží předávat teplo do prostoru až 12 hodin po dohoření plamene

Krbová kamna Espera

Opravdovým skvostem jsou krbová kamna Espera s teplovodním výměníkem. Inovativní řešení konstrukce teplovodního výměníku společně s dvojitým prosklením dveří, výrazně zvyšuje celkovou účinnost a užitnou hodnotu krbových kamen Espera. Právě výše uvedené dvojité prosklení dvířek, kde vnitřní sklo je pokoveno speciální reflexní vrstvou, odrážející teplo zpět do spalovací komory, snižuje prostup tepla přes prosklení a zvyšuje účinnost teplovodního výměníku. Tak aby byly maximalizovány tepelné zisky, je celý povrch kamen izolován.

Krbová kamna Espera
Krbová kamna Espera

Mottem firmy Romotop je „ekonomický a ekologický provoz“, proto je v kamnech Espera použit vysoce účinný systém vedení spalin Double Spin se dvěma deflektory, který napomáhá odvodu spalin do hrdla vložky s cílem dosažení maximální ekologie, čistoty spalování a zvýšení účinnosti spalování až o 10%.

Kamna Laredo

Dalšími krbovými kamny firmy Romotop jsou Laredo s akumulací. Speciální akumulační tvarovky Romotop jsou umístěny v prostoru nad spalovací komorou. Při účinnosti 80% dosahuje regulovatelný výkon hodnot 3-8 kW, což znásobuje variabilitu užití těchto kamen. Uživatelská přívětivost je tvořena například jediným ovladačem vzduchu, kterým lze ovládat oba přívody vzduchu. Estetické nároky zákazníka jistě uspokojí celoskleněná dvířka a výběr z variant – plechové, s pískovcem, s kamenem a samozřejmě s oblíbenou keramikou, dodávanou opět ve třiceti možných glazurách.

Krbová kamna Laredo
Krbová kamna Laredo

Kamna Aledo

Poslední kamna Aledo vynikají svým elegantním designem, velkoplošným prosklením a velmi úzkým topeniště co do hloubky. Dříve bylo nemyslitelné spojení velké prosklení a nízký výkon, avšak firma Romotop přivedla na svět krbová kamna Aledo s velmi nízkým výkonem. Spodní hranice regulovatelného výkonu se posunula na hodnotu 3kW. Tento fakt je předurčuje pro hojné užívání v nízkoenergetických objektech. Aby i u těchto kamen bylo dosaženo designové neotřelosti, je možné jako i u kamen Aledo opatřit korpus kamenem nebo keramikou.

Krbová kamna Aledo
Krbová kamna Aledo

S krby Romotop si nepořizujete jen výrobek, ale organickou součást Vašeho domova. Krása živého ohně Vás nikdy neomrzí.

Kontakty:
ROMOTOP spol. s r.o.
Komenského 325, 742 01 Suchdol nad Odrou
Tel.: +420 556 770 999
E-mail: info (zavináč) romotop (tečka) cz
http://www.romotop.cz/
(aktualizace kontaktu: 30. 11. -1)
Autor: Martin Pachta
Fotografie: Archiv firmy

Diskuze k článku

Článek zatím nikdo nekomentoval. Vložte komentář jako první.

Více článků

Když kov pronikne na povrch

Když kov pronikne na povrch

V současné době je trendem využívat v interiéru pohledových surových dílů krbové vložky v kombinaci s kovovým obkladem či kovovými prvky a detaily na…
celý článek

Když nechá kámen vyniknout oheň

Když nechá kámen vyniknout oheň

S postupem času a vývojem nových technologií vytápění se do interiérů vrací trend krbů. Krb se tak opět stává důležitou součástí obývacího prostoru a…
celý článek

Staňte se designéry svého krbu

Staňte se designéry svého krbu

Kouzlo ohně v rovnováze s estetikou a technikou. Designový krb Romotop VARIANT reaguje na trendy a potřeby moderní interiérové architektury. Díky…
celý článek

Krbová kamna Polar s dálkovým ovládáním a krbová kamna s teplovodním výměníkem

Krbová kamna Polar s dálkovým ovládáním a krbová kamna s teplovodním výměníkem

Krbová kamna Polar 5 litina s dálkovým ovládáním jsou žhavou novinkou firmy ABX, spol. s r.o., leadra ve výrobě krbových kamen a sporáků v ČR. Jak…
celý článek

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)