Krby z lícových cihel

Aktualizováno: 15. 6. 2012

Cihlový krb byl již v minulosti považován za jeden z nejvíce dekorativních prvků. V dnešní době jsou venkovní i vnitřní krby vyzdívané z lícových cihel stále více v módě a vkusně podtrhují kouzlo každého domu, chalupy i zahrady.

Krby z lícových cihel

Již od nepaměti si lidé chtěli podřizovat přírodu k vlastnímu užitku. V dnešní době již dobře víme, že není možné přírodu ani přírodní živly řídit. Můžeme však využít dary, které nám nabízí.

Oheň jako jeden z přírodních živlů bývá vyhledáván zejména pro jeho životodárné teplo, ale také okouzlující vzhled plápolajících plamenů a uklidňující zvuk hořícího dřeva. A právě k izolaci tohoto krásného a zároveň respekt vzbuzujícího živlu jsou dnes stále více v oblibě krby.

Přírodní materiál

Lícové cihly a zejména pak cihly KLINKER jsou jako stvořené pro výstavbu krbů různých velikostí a typů. Vhodnost jejich použití je dána jejich velmi dobrými technickými vlastnostmi, ale také faktem, že k přírodnímu živlu patří přírodní materiál. Mezi hlavní přednosti lícových cihel a cihel KLINKER patří jejich vysoká životnost, stálobarevnost, bezúdržbovost a odolnost vůči povětrnostním vlivům počasí.

Kromě krbů je možné lícové cihly a cihly KLINKER použít na fasády domů, vyzdívání plotů či komínů a dát tak jednotný ráz domu a jeho okolí. Jedná se o zcela přírodní materiál, který dodá nejen moderním městským domům, ale také vesnickým stavením a chalupám, zcela výjimečný a originální vzhled. Z široké nabídky lícových cihel a cihel KLINKER od firmy Klinker Centrum s.r.o. si jistě vyberete i vy.

Doporučení pro výstavbu krbu

Pokud se někdy rozhodnete pro postavení krbu, platí zde podobně jako u zdění cihlového plotu několik zásad, které byste neměli opomenout.

Volba materiálů

Co se týče volby lícových cihel či cihel KLINKER vhodných k vyzdění krbu, není zde v zásadě žádné omezení. Rozhodujícím parametrem při výběru je pouze váš vkus. Pro zdění z lícových cihel a cihel KLINKER doporučujeme použít speciální zdicí malty pro současné zdění a spárování z nabídky firmy Klinker Centrum s.r.o.

Srdce krbu neboli topeniště

Lícové materiály nejsou určené pro přímý kontakt s ohněm. Topeniště krbu z tohoto důvodu doporučujeme vyzdít buď ze šamotových cihel, nebo použít vhodnou krbovou vložku.

Lícová cihla Kastanjebruin
Lícová cihla Kastanjebruin

Hydroizolace

Pokud se jedná o venkovní krb, velmi důležitá je správná aplikace hydroizolace ve spodní i horní části krbu, která zabrání vnikání vlhkosti do zdiva.

Při zvažování realizace výstavby krbu doporučujeme obrátit se na kvalifikovanou realizační firmu, která má se zděním krbů z tohoto typu materiálů již zkušenosti.

Pokud nevíte, na koho se obrátit, kontaktujte, prosím, naše obchodní zástupce, kteří vám rádi doporučí ověřenou realizační firmu a zodpoví případné dotazy.

Více informací se dozvíte na stránkách www.klinkercentrum.cz.

Kontakty:
Klinker Centrum s.r.o.
Procházkova 202, 517 41 Kostelec nad Orlicí
Tel.: +420 494 620 157
E-mail: info (zavináč) klinkercentrum (tečka) cz
http://www.klinkercentrum.cz
(aktualizace kontaktu: 29. 1. 2014)
Autor: Ing. Jana Smítalová
Fotografie: Archiv firmy

Diskuze k článku

počet příspěvků: 2, poslední 22.09.2018 17:52, vstoupit do diskuze

Více článků

Velkoformátové tvárnice v systému Ytong

Velkoformátové tvárnice v systému Ytong

Ve stavebním systému Ytong se objevila novinka, kterou ocení zejména stavební společnosti, developeři a projektanti. Na trh byly uvedeny…
celý článek

Systémy upevnění na zateplenou fasádu

Systémy upevnění na zateplenou fasádu

Z hlediska efektivity je vnější kontaktní zateplení (ETICS) nejvýhodnějším způsobem zvýšení tepelného odporu stěnové konstrukce. Proto se zateplují…
celý článek

Kompletní stavební systém HELUZ

Kompletní stavební systém HELUZ

HELUZ je cihlářská společnost, která patří mezi tři největší výrobce materiálových kompletů pro hrubou výstavbu rodinných, bytových,…
celý článek

Ytong na podzim ukáže inovace v technologiích rychlé výstavby

Ytong na podzim ukáže inovace v technologiích rychlé výstavby

Zajímá vás, jak zrychlit a zefektivnit výstavbu a současně dodržet veškeré normy? Potkejte se s odborníky spo- lečnosti Xella CZ na odborné…
celý článek

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)