Krby z přírodního kamene

Aktualizováno: 27. 12. 2003

S ojedinělou nabídkou krbů s pláštěm z přírodního materiálu - kamene - přichází společnost TOPSYS Praha spol. s r.o. Vytápění, které využívá jako zdroje tepla obnovitelnou biomasu, tedy dřevo, je nejen ekonomické, ale i velmi šetrné k životnímu prostředí. Kámen jako konstrukční materiál umocňuje u krbů TOPSYS pocit odvěké sounáležitosti člověka s přírodou a působí tak velmi příjemně a esteticky.

Krby z přírodního kamene

Všichni dobře víme jak na nás příznivě působí přírodní materiály v našich interiérech, které vytvářejí příjemnou atmosféru a přitahují nás svou krásou a jednoduchostí. Plápolající oheň v nás od pradávna vzbuzuje pocit bezpečí, přináší teplo nezbytné k životu a vyvolává představu pečeného masa.
Pohled na oheň přináší duševní úlevu a navozuje příjemnou pohodu. Oheň může hřát nejen tělo, ale i naši duši, každý den po celodenním shonu. Uzavřen v topeništi a plášti krbu z přírodního materiálu, dodá každému interiéru pomyslnou i skutečnou jiskru, která bude přitahovat náš pohled a nabízet teplo kdykoli budeme potřebovat.

Pomineme-li, že spalování dřeva, jakožto jediného obnovitelného zdroje, je nejen ekologické ale i ekonomické, nabízí používání těchto tepelných zařízení velmi zajímavé úspory, jsou-li využívány jako alternativní zdroj vytápění rodinného domu nebo bytu. Pro maximální využití tepla, které se uvolní spalováním dřeva, výhodné používat dřevo s nízkým obsahem vlhkosti. Progresivní technologie použité při konstrukci krbových topenišť na dřevo pak umožňují dosahovat energetické účinnosti až 80 %.
Spaliny obsahují minimum škodlivin a splňují nejpřísnější emisní limity. Vedlejším, i když u krbů nezanedbatelným požadavkem, je důraz na čistotu skla.
V provedení firmy TOPSYS Praha spol. s r.o. je opatřeno účinným oplachem sekundárním vzduchem zamezujícím usazování pevných nečistot vznikajících procesem hoření. Účinná regulace pomocí přívory primárního vzduchu a regulovatelné komínové klapky zaručuje optimální kontrolu hoření s možností úpravy výkonu dle okamžitých požadavků.
Zaměření společnosti na kvalitu se postupem času ukázalo jako krok správným směrem. To, co výrobky firmy TOPSYS Praha spol. s r.o. odlišuje od konkurence, je standardní záruka v délce 7 let, která je poskytována již od uvedení značky na trh. Také jakostní litina bez příměsí šrotu používaná výhradně v tloušťce 8 až 12 mm zajišťuje dokonalý přenos tepla s dostatečnou tepelnou setrvačnosti pro překlenutí poklesu výkonu mezi přikládáním. Litina pro topeniště má téměř neomezenouživotnost a není nutné ji chránit proti propálení šamotovou nebo jinou vkládanou vyzdívkou. Pro dokonalejší přenos tepla a zvětšení předávací plochy jsou topeniště opatřena žebrováním.
Hrubá struktura povrchu litiny působí dekorativně a hodí se k obestavění a vytvoření osobitého krbu. Topeniště jsou nabízena od výkonu 8 do 27 kW a tomu také odpovídá velikost topenišť, v různém provedení ve více než 100 variantách. Rozměrové řady topenišť jsouod šířky 600, 650, 710 a 800 mm. Na základních provedeních je standardně boční otevírání dveří. Na přání lze některé typy osadit výsuvnými dveřmi a tím se z topeniště stane otevřené ohniště. Z hlediska prosklení jsou v nabídce typy kromě čelního i s jedním nebo dvěma bočními skly, topeniště průhledová a nebo i prosklená ze čtyř stran. To umožňuje postavit topeniště do prostoru, což mohou využít architekti i koneční uživatelé k vytváření neobvyklých řešení interiérů.
Topeniště mohou mít dále tři tvarová provedení skla dvířek – rovné, prismatické a panoramatické. Společnost TOPSYS Praha spol. s r.o. distribuuje kvalitní výrobky SEGUIN DUTERIEZ v ČR a SR buď přímo nebo prostřednictví sítě kvalifikovaných krbařských firem.

Obestavěné teplovzdušné topeniště kamenným pláštěm krbu může dodávat teplý vzduch v případě potřeby i do sousedních místností teplovzdušným rozvodem. Rozvod teplého vzduchu může být podle místních podmínek samotížný, pokud jsou místnosti těsně vedle sebe. Pro dokonalejší rozvod teplého vzduchu je s úspěchem využívána nucený oběh s ventilační jednotkou osazenou termostatem.
Při zatopení v krbu a dostatečné teplotě v místě termostatu se uvede do činnosti ventilátor, který zajistí tah teplého vzduchu i do vzdálenějších prostor. Veškeré komponenty rozvodu a regulace teplého vzduchu lze získat ve firmě TOPSYS Praha spol. s r.o. včetně konzultace o instalaci a ve velké většině i s možností objednávky provedení prací. Součástí ucelené nabídky jsou i topeniště z ocelového plechu určené pro dekorativní účely, kde hoří skutečný oheň, ale na výkon není kladen důraz.

Společnost TOPSYS Praha spol. s r.o., dodává zároveň i celé krby ve standardním provedení, kterých je v katalogu přes 300 modelů. Na přání lze zrealizovat i unikátní typ krbu podle návrhu nebo zpracování architekta. Ve fázi návrhu probíhá konzultace o technických možnostech a představách zákazníka. Vlastní realizace se pak děje pod odborným dohledem firmy a tím je zaručena bezchybná a bezpečná stavba. Opláštění krbů jsou prováděna výhradně z přírodních materiálů. Ve spojení s viditelným plamenem, který dokáže ozářit celou místnost, působí toto řešení nejlépe a přirozeně. Nejvíce používaným přírodním materiálem jsou vápence.
K dokonalosti provedení a záruce kvality doporučuje společnost TOPSYS Praha spol. s r.o. svěřit vlastní výstavbu krbu do jejích rukou. Zákazník tak získá krb v nejvyšší možné kvalitě se zárukou na provedené práce. Další výhodou tohoto přístupu je skutečnost, že se zákazník při výběru krbu a sepisování zakázky dozví konečnou cenu i se stavbou krbu na klíč.

Společnost TOPSYS Praha spol. s r.o., vznikla v roce 1997 a v současné době patří k předním krbařským firmám v republice. Ve své nabídce má jednoplášťová krbová topeniště, které využívají krbařské společnosti. Po získané důvěře a ověřené kvalitě topenišť přímo u zákazníků poptávka po topeništích společnosti SEGUIN DUTERIEZ roste. To platí i pro stavby celých krbů. Funkční krby lze vidět v Praze v prodejně společnosti a na stálé výstavě vzorových rodinných domů EDEN 3000 v areálu brněnského výstaviště BVV. V době výstav je zde poskytována konzultace zájemcům o koupi krbu.
Kontakty:
TOPSYS Praha, spol. s r.o.
vzorkovna Bělohorská 263 a, 169 00 Praha 6 – Břevnov
Tel.: 235 300 554
E-mail: krby (zavináč) topsys (tečka) cz
http://www.topsys.cz
(aktualizace kontaktu: 30. 11. -1)
Autor: Vladimír Klíma
Fotografie: Archiv firmy

Diskuze k článku

počet příspěvků: 2, poslední 13.09.2017 16:27, vstoupit do diskuze

Více článků

Vady a poruchy staveb – rizikový faktor ve stavebnictví

Vady a poruchy staveb – rizikový faktor ve stavebnictví

Sanace betonu a železobetonu je nepochybně obor s dobrou perspektivou. Důvodů pro toto tvrzení je víc. Zmiňme se o dvou, které si začínáme nebo…
celý článek

Zavádění nových evropských norem

Zavádění nových evropských norem

Sdružení pro sanace betonových konstrukcí (SSBK) se kromě jiných aktivit významně podílí na přebírání evropských norem, které jsou zaměřeny na sanace…
celý článek

SSBK – kvalifikovaný partner pro projektanty i investory

SSBK – kvalifikovaný partner pro projektanty i investory

Sdružení pro sanace betonových konstrukcí (SSBK) vydalo Technické podmínky, které stanoví požadavky na zadávání, návrh a provádění sanací objektů a…
celý článek

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)