INTRO časopis o architektuře

Látková roleta INFINITY

Zveřejněno: 22. 1. 2016

Látkové roleta je vysoce funkční, léty prověřený jednoduchý stínicí prvek. Díky široké kolekci látek je vhodný pro všechny styly bydlení. Společnost Bematech má ve své nabídce mimo jiné designovou látkovou roletu INFINITY, která je jedinečná po všech stránkách.

Látková roleta INFINITY

Možnosti využití látkových rolet do oken jsou téměř neomezené. V současnosti je k dispozici nepřeberná škála odstínů a vzorů, funkčnosti a jednoduchého ovládání a těší se znovu velké oblibě ze strany uživatelů. Čím dál častěji se z látkových rolet stávají plnohodnotné prvky interiéru na úrovni estetických doplňků. A přesně k tomuto účelu slouží i designová kolekce konzol INFINITY, která dokáže každou roletu povýšit na atraktivní součást domácnosti.

Základní parametry

INFINITY představuje moderní produktovou řadu nejvyšší třídy. Jedná se o designovou látkovou roletu Bematech v manuální i motorické verzi. Konzoly z této designové kolekce je možné dodat v barevném provedení. Standardní barvy jsou bílá, šedá a černá. Je zde také možnost lakování do jakékoliv barvy RAL. Vzhledem k tomu, že konzola je pouze jedním z komponentů stínicího systému látkových rolet, odpovídají vždy její technické parametry charakteru zvolené rolety. Objednat je možné konzolu hranatou nebo oblou. Konzoly jsou vyrobeny z extrudovaného hliníku. Kotvení rolety s těmito designovými konzolami je buď na strop nebo stěnu.

Neviditelný motor

Ovládání je zajištěno kovovým řetízkem nebo elektrickým motorem. Ideální je motorická verze v provedení řady PRO. Pro velké rozměry je MAXI řada. PRO do šířky 290 cm, řada MAXI do šířky 360 cm.

V souvislosti s motorickou verzí je nutné zmínit tichý motor Sonesse. Jde o „neviditelný motor” – hlava motoru je zapuštěná do navíjecí hliníkové hřídele. Kabel od motoru je vedený konzolou rolety, není tedy vidět ani motor ani vývod motoru, látka rolety je umístěna na hřídeli symetricky – roleta INFINITY je tedy designově dokonalá.

„Neviditelný motor” lze použít také pro standardní PVC konzoly. Pro manuální ovládání se roleta kombinuje s kovovými ovládacími řetízky a designovou spodní lištou.

Kontakty:
B E M A T E C H, s.r.o.
Košíkov 76, 595 01 Velká Bíteš
Tel.: +420 566 502 402
E-mail: info (zavináč) bematech (tečka) cz
http://www.bematech.cz
(aktualizace kontaktu: 21. 11. 2016)
Autor: Petr Kříž, Zuzana Fajfrová
Fotografie: Archiv firmy

Diskuze k článku

Článek zatím nikdo nekomentoval. Vložte komentář jako první.

Více článků

Podle čeho zvolit to pravé stínění pro váš domov?

Podle čeho zvolit to pravé stínění pro váš domov?

Dnes máme na výběr tolik možností! Zvolit si můžeme své povolání, místo, kde budeme žít a kam pojedeme na dovolenou. Nepřeberné množství variant je i…
celý článek

Vnější stínění oken a jeho vliv na vnitřní prostředí

Vnější stínění oken a jeho vliv na vnitřní prostředí

Pohodlí uvnitř domu ovlivňuje řada různých faktorů. Ten nejběžnější, a možná pro spousty z nás nejdůležitější, se týká designu. Rozhodně to však není…
celý článek

Atraktivní interiér s pomocí stínicí techniky

Atraktivní interiér s pomocí stínicí techniky

Hra slunečních paprsků a stínů, které cestují prostorem domu i časem. Vnitřní stínicí technika a její takřka neomezená barevnost a proměnlivost…
celý článek

Tepelná ochrana s pomocí venkovní stínicí techniky

Tepelná ochrana s pomocí venkovní stínicí techniky

Pokud nás zajímá skutečná tepelná ochrana domu a reálný obnos, který zaplatíme za vytápění, případně letní chlazení, pak nepřehlížejme venkovní…
celý článek

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)