Luxusní kování EFB

Zveřejněno: 2. 10.

Obchodní společnost EFB s více než dvacetiletou praxí ve sféře luxusního kování zastupuje v České republice světové renomované výrobce jako je Olivari, FSB, Simonswerk. V tomto článku Vám prezentujeme především unikátní novinky, které byly v nedávné době těmito producenty představeny.

Luxusní kování EFB
Skrytý závěsný systém Tectus Glass dodává dveřím maximálně transparentní a elegantní vzhled

Skryté panty Tectus Glass

Německá společnost Simonswerk představuje systém zapuštěných pantů pro celoskleněné dveře Tectus Glass, který nedávno získal významné ocenění IF Design Award 2018. Skryté panty disponují holistickým minimalistickým designem v kombinaci s transparentním skleněným materiálem samotných dveří.

Jsou navrženy tak, aby byly v jedné rovině s rámem i dveřmi. Povrchové úpravy jsou nabízeny ve třech základních variantách: nerezová ocel, matná šedá a bílá. Elegantní vzhled výrobku je propojen s praktickými technickými vlastnostmi.

Detail skrytého pantu Tectus Glass
Detail skrytého pantu Tectus Glass

Dveřní závěs má nosnost až 60 kg a díky dalšímu produktovému vývoji bude v brzké době k dispozici také systém s nosností až 80 kg. Panty odolají velmi vysokému zatížení, ke kterému dochází kupříkladu ve veřejných budovách. Umožňují úhel otevření až 180 °.

Instalace pantů je jednoduchá, jedná se o U profil s perfektním uchycením skleněné tabule bez nutnosti jakéhokoliv obrábění skla a vrtání. Plovoucí upínání navíc umožňuje snadné nastavení té správné polohy dveří. K pantům a dveřím jsou k dispozici i doplňkové komponenty jako je magnetický zavírač instalovaný v zárubni a velmi nepatrně viditelný protiplech namontovaný v hraně skleněného křídla, které zajišťují bezkontaktní uzavřenou polohu dveří. Díky magnetu a protiplechu je navíc manipulace s dveřmi velmi tichá. Dodáváno je také úchopové madlo, taktéž minimalistického stylu.

Skrytý závěsný systém umožňuje instalaci dveří všude tam, kde je vyžadován vytříbený elegantní vzhled, například v kancelářských objektech nebo v moderně zařízených interiérech.

Olivari

Nejnáročnější zákazníci, kteří preferují luxusní vzhled a originál především, budou spokojeni s nabídkou italské společnosti Olivari specializující se na vysoce kvalitní umělecké kování. Autorská tvorba celosvětově proslulých architektů a designérů (z nejznámějších jmen například Zaha Hadid, Jean Nouvel, Ben van Berkel, Ferdinand Porsche, Ma Yangsong) je prostoupena organickými i geometrickými tvary, nejrůznějšími povrchovými úpravami a zdobnými variacemi. Výsledkem je pravý italský design.

Produkty Olivary jsou vytvářeny výhradně ve vlastním závodě v italském Borgomaneru a tamní dohled nad kvalitou odchozích produktů je naprostou prioritou.

Světově proslulá Zaha Hadid navrhla kliku
Chevron, na fotograii zobrazena povrchová varianta v leštěném chromu
Světově proslulá Zaha Hadid navrhla kliku Chevron, na fotograii zobrazena povrchová varianta v leštěném chromu

Nabídka této značky je obrovská, odpovídá více než stoleté firemní historii. Světová architektka Zaha Hadid pro Olivary navrhla kupříkladu kliku Chevron (v dvojím možném provedení: leštěný či matný chrom). Jiným výrazným dílem je interiérová klika Total navržena ve strohém geometrickém stylu plném ostrých linií (Rodolfo Dordoni). Velmi okázalý designový kousek je také kování Conca Patricie Urquioly, jehož jemný originální vzhled je možno podtrhnout dokonce čtyřmi povrchovými provedeními: nerez, chrom leštěný i matný, či antracit.

Luxusní klika Conca od designérky P. Urquioly
Luxusní klika Conca od designérky P. Urquioly

Provedení kliky Total od návrháře R. Dordoni
Provedení kliky Total od návrháře R. Dordoni

Výhradním použitým materiálem na produkty Olivari je mosaz, jehož dlouholetá životnost je podpořena galvanickým pokovením chromem a niklem, které fungují jako silná obrana proti korozi a oděrkám.

To jsou ovšem pouhé střípky z celkového sortimentu firmy Olivari. Mnohem více je k nalezení na webových stránkách obchodního zastoupení v ČR, u společnosti EFB.

FSB vložené okenní kliky

Franz Schneider Brakel GmbH + Co KG, renomovaný výrobce vysoce kvalitního kování, se specializuje na produkty s čistým a praktickým uživatelským designem. Jednou z posledních na trh uvedených produktových řad jsou vložené okenní kliky, které úspěšně zachovávají vysoký standard svých předchůdců.

Vložená klika umožňuje uživateli komfortní a správnou manipulaci s oknem. Obsahuje kulatou rozetu upevněnou ke konstrukci. Klika je vhodná k instalaci do dřevěných a hliníkových oken, jejichž design vhodně doplňuje svým minimalistickým vzhledem. To je podpořeno především upevněním kliky – je skryté. Konstrukce je sestavena tak, aby nezáleželo na typu vnitřního kování okna. Polohovací mechanismus je integrován v rukojeti zcela nezávisle a lze jej přizpůsobit většině okenních systémů.

Produktová řada čerpá z odolných materiálů, které přispívají dlouhé životnosti finálního výrobku. K výběru jsou desítky typů klik z eloxovaného hliníku, kartáčované nerezi, masivního bronzu s patinou a lakované mosazi. U několika konkrétních modelů je dostupné i řešení s integrovaným uzamykáním.

Vložená klika od výrobce FSB disponuje
skrytým upevněním kliky, které jí dodává kultivovaný vzhled
Vložená klika od výrobce FSB disponuje skrytým upevněním kliky, které jí dodává kultivovaný vzhled

Kvalita a důraz na detail

V dnešní době se ocitáme v období, kdy je společnost rozdělena na dvě krajní skupiny. První z nich preferuje výhradně levná řešení. Druhá hledí výlučně na kvalitu, na cenu se ohlíží minimálně, uvědomuje si totiž velmi správně pozitiva vyplývající ze své volby. Životnost kvalitního, často i designového kousku, totiž významně překonává trvanlivost výrobku za každou cenu laciného. Nemluvě o vzhledu produktu, který může na první pohled vypadat zhruba stejně, ale při bližším posouzení je jasné, že kvalita vítězí. Cena nerovná se hodnota. Detail vítězí. A v případě kování dvojnásobně.

Fotogalerie

Skrytý závěsný systém Tectus Glass dodává dveřím maximálně transparentní a elegantní vzhled Detail skrytého pantu Tectus Glass Světově proslulá Zaha Hadid navrhla kliku
Chevron, na fotograii zobrazena povrchová varianta v leštěném chromu Luxusní klika Conca od designérky P. Urquioly Provedení kliky Total od návrháře R. Dordoni Vložená klika od výrobce FSB disponuje
skrytým upevněním kliky, které jí dodává kultivovaný vzhled

Kontakty:
E F B, spol. s r.o.
Studeněves 131, 273 79 Tuřany u Slaného
Tel.: +420 312 687 684
E-mail: info (zavináč) luxusnikovani (tečka) cz
https://www.luxusnikovani.cz/
(aktualizace kontaktu: 14. 8. 2017)
Autor: Helena Široká (zpracováno z podkladů EFB)
Fotografie: Archiv EFB

Diskuze k článku

Článek zatím nikdo nekomentoval. Vložte komentář jako první.

Více článků

Kvalitní a elegantní kování od EFB

Kvalitní a elegantní kování od EFB

Společnost EFB se zabývá dovozem a prodejem nadstandardního stavebního kování do ČR více než 20 let. Svůj sortiment stále doplňuje a v letošním roce…
celý článek

Dveřní kliky v objektech se zvýšeným provozem

Dveřní kliky v objektech se zvýšeným provozem

Výběr správného kování pro dveře osazené ve veřejném objektu je často podceňován, případně mu není přikládán takový důraz, jaký je kladen na výběr…
celý článek

Stavební kování EFB – záruka kvality

Stavební kování EFB – záruka kvality

Společnost EFB se zabývá dovozem a prodejem nadstandardního stavebního kování na český trh. Má mnoho zkušeností s prodejem kování pro nejnáročnější…
celý článek

Kování MINIMAL/MAXIMAL aneb když klika splyne s dveřmi

Kování MINIMAL/MAXIMAL aneb když klika splyne s dveřmi

Kůže, sklo, dýha, anebo broušený nerez... to vše na sobě může nést jediné české kování, které v loňském roce obdrželo designové ocenění Red Dot…
celý článek

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)