Mezinárodní veletrh DACH+HOLZ a ROOF+TIMBER 2012

Aktualizováno: 4. 3. 2012

Ve dnech 31.1.-3.2.2012. se na novém výstavišti ve Stuttgartu konal mezinárodní veletrh DACH+HOLZ a ROOF+TIMBER. Novinky na něm představilo 601 vystavovatelů a navštívit ho přišlo 55 800 pokrývačů, tesařů, architektů, projektantů a dalších návštěvníků z odborné i širší veřejnosti.

Mezinárodní veletrh DACH+HOLZ a ROOF+TIMBER 2012

Celkově lze říci, v porovnání s minulým veletrhem, který se konal v roce 2010, že letošní veletrh zaznamenal tři velké úspěchy. Nejdříve v počtu vystavovatelů (601), následně v počtu návštěvníků (55 800) a za třetí i v hodnocení veletrhu.

Z dotazníků, které návštěvníci vyplňovali, vyplynulo, že se jim veletrh velmi líbil. 66,4 % z nich tvrdilo, že veletrh byl velmi dobrý (v roce 2010 to byla 47,2 %). Celkově si návštěvníci pochvalovali daleko větší množství nových informací, které mohli získat v porovnání s předchozími veletrhy, a to nejen v oblasti výstavby novostaveb (85,7 % v porovnání s 80,4 % v roce 2010). Celkové hodnocení veletrhu stouplo z 89,9 % v roce 2010 na 94,5 %. Návštěvníci především přišli, aby získali informace o nových produktech, nápadech a řešeních ve všech oblastech, které se týkají dřevěných konstrukcích, spojovacích materiálů, střech a stěn. Příchozí si rovněž chválili nový on-line registrační systém, který jim umožnil po příchodu do hal jít rovnou na veletrh bez časových ztrát ve frontách u pokladen. Vystavovatelé si zase pochvalovali skladbu návštěvníků.

Dojmy z veletrhu

Již od prvního dne, od 9.00 hod., kdy se otevřely brány výstaviště, bylo ve všech pavilonech velmi živo a všude panovala optimistická nálada. Na mnohých stáncích se dalo stěží projít, natož fotografovat, což se u nás v ČR první den jakéhokoli veletrhu nestává. Mnozí návštěvníci přišli oblečeni v krojích, aby vyjádřili, že návštěvu veletrhu považují za významnou událost.

Za dva dny našeho pobytu se nám podařilo navštívit desítky stánků s novinkami a potkat desítky zajímavých lidí. Z firem, kde jsme se stavili, zmiňme například firmy HPI (zde s názvem Klober), YTONG, Wienerberger, ROTO, VELUX, Dörken, BRAMAC (zde Braas), Lindab, URSA, Rockwool, SEMA, FERMACEL, IKO, Liebherr a další.

Zkrátka, každý na veletrhu mohl najít nejnovější poznatky a technologie k výstavbě nových bytových jednotek, nechyběly informace jak efektivně renovovat a modernizovat stávající byty či domy. Zajímavé bylo, že hlavním cílem veletrhu nebylo řešit úspory energie na bydlení za každou cenu, ale řešit je v souladu s příjemným až komfortním bydlením.

V každé části výstaviště se něco dělo. Také nás, ale i mnohé stovky dalších lidí, zaujala zajímavá atrakce v atriu. Bojovalo tam 22 tesařů z deseti zemí o titul Nejlepší evropský tesař. Nakonec se tento prestižní titul dostal po šestnácti letech zpět do Německa (další ročník se bude konat na jiném místě v Evropě).

Doprovodný program

Výborné byly i doprovodné programy. Jmenujme například čtyřdenní „fasáda Forum” v hale 7 a „Architektura fórum Holz”. Obě akce měly vysokou účast. Další veletrh DACH+HOLZ a ROOF+TIMBER se bude konat od 18. do 21. února 2014, tentokrát v Kolíně nad Rýnem.

Autor: Mgr. Helena HejhálkováHelena Hejhálková
Fotografie: Jiří Hejhálek

Diskuze k článku

Článek zatím nikdo nekomentoval. Vložte komentář jako první.

Více článků

Nová architektura mezi centry a periferiemi

Nová architektura mezi centry a periferiemi

To je název výstavy dobových fotografií, modelů a plánů ke stému výročí vzniku ČSR v Národním památkovém ústavu, územním odborném pracovišti v…
celý článek

Mezinárodní stavební veletrh For Arch 2018 splnil očekávání

Mezinárodní stavební veletrh For Arch 2018 splnil očekávání

Tím, že je sektor stavebnictví stěžejní pro celou tuzemskou ekonomiku, je veletrh For Arch s nejdelší tradicí u nás velkou příležitostí pro…
celý článek

INFOTHERMA 2019. Moderní domy budoucnosti a jak se v nich bude žít

INFOTHERMA 2019. Moderní domy budoucnosti a jak se v nich bude žít

Dovolujeme si Vás pozvat ve dnech 21. až 24. ledna 2019 na výstaviště Černá louka v Ostravě, kde se v centru města uskuteční již 26. pokračování…
celý článek

Stone+tec 2018. Veletrh inovací pro kámen a s využitím kamene

Stone+tec 2018. Veletrh inovací pro kámen a s využitím kamene

Stone+tec, mezinárodní veletrh přírodního kamene a technologií pro kámen, v letošním, 20. ročníku spojuje inovace, know-how a inspiraci týkající se…
celý článek

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)