Mezinárodní veletrh Dřevostavby 2011

Aktualizováno: 11. 4. 2011

Šestý ročník mezinárodního veletrhu dřevěných staveb, konstrukcí a materiálů, který se konal ve dnech 24. až 27. 2. 2011 v Praze-Holešovicích, opět potvrdil, že patří k nejdynamičtěji se rozvíjejícím veletrhům v naší republice.

Mezinárodní veletrh Dřevostavby 2011

Úrovní expozic a uvedenými novinkám se stal přehlídkou toho nejlepšího v oboru využití dřeva ve stavebnictví. V letošním roce se představilo více než 190 vystavovatelů z deseti zemí.

Hlavním tématem veletrhu byly nízkoenergetické a pasivní domy. Projekt tak reaguje na již schválenou směrnici Evropské unie o energetické náročnosti budov.

Veletrh zaštítily Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD), Moravskoslezský dřevařský klastr, Dřevařský ústav, nadace Dřevo pro život, MPO, MŽP, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR a ČSSI.

Hlavní téma – pasivní domy

Hlavní téma veletrhu Dřevostavby zajišťovalo Centrum pasivního domu. Jednalo se především o semináře: Pasivní domy – proč a jak, Novinky v oblasti pasivních domů, Jak se žije v pasivním domě.

Po celou dobu trvání veletrhu mohli návštěvníci zavítat do expozice Platformy pasivních domů, kde nalezli nejen vystavující členy sdružení – Saint-Gobain Isover CZ, VELOX-WERK, ATREA, VALA DŘEVOSTAVBY, Knauf Insulation, RECIFA a jejich výrobky vhodné pro stavbu pasivních domů – ale také poradenské místo s odborníky, kteří radili s projekty energeticky úsporných domů.

Salon dřevostaveb

Další zajímavou akcí byl Salon dřevostaveb, určený všem zájemcům o dřevostavby z řad odborné i laické veřejnosti. Cílem salonu je prezentovat široké veřejnosti současnou kvalitní architekturu dřevostaveb v České republice, nabízet srovnání se zahraničním a seznamovat veřejnost s moderními trendy současné architektury, poskytovat kompletní spektrum informací o architektuře, technologiích a realizaci dřevěných domů a podporovat další rozvoj dřevostaveb a propagovat českou architekturu.

Dřevěná Stavba Roku 2011

Nadace Dřevo pro život zahájila soutěžní přehlídku moderních dřevostaveb a dřevěných konstrukcí nazvanou Dřevěná Stavba Roku 2011. Hlavním mottem soutěžních projektů a realizací je tentokrát život v kontaktu se dřevem. Soutěžní přehlídka volně navazuje na předchozí tři ročníky soutěže Dřevěný dům. Podrobnosti získáte na www.drevoprozivot.cz.

Dřevěné stavby přetrvávají staletí a z hlediska životnosti jsou plně srovnatelné se stavbami z jiných materiálů. Záleží na účelu, pro který je stavíme, a také na péči, kterou jim věnujeme po dobu jejich existence.

Kontakty:
Vega společnost s ručením omezeným
U Náhona 529/17, 503 01 Hradec Králové, 500 03 Hradec Králové 3
Tel.: +420 495 518 802
E-mail: vega (zavináč) vega (tečka) cz
http://www.vega.cz
(aktualizace kontaktu: 30. 11. -1)
Autor: Ing. Hana SolařováHana Solařová
Fotografie: Helena Hejhálková

Diskuze k článku

Článek zatím nikdo nekomentoval. Vložte komentář jako první.

Více článků

Mezinárodní stavební veletrh For Arch 2018 splnil očekávání

Mezinárodní stavební veletrh For Arch 2018 splnil očekávání

Tím, že je sektor stavebnictví stěžejní pro celou tuzemskou ekonomiku, je veletrh For Arch s nejdelší tradicí u nás velkou příležitostí pro…
celý článek

INFOTHERMA 2019. Moderní domy budoucnosti a jak se v nich bude žít

INFOTHERMA 2019. Moderní domy budoucnosti a jak se v nich bude žít

Dovolujeme si Vás pozvat ve dnech 21. až 24. ledna 2019 na výstaviště Černá louka v Ostravě, kde se v centru města uskuteční již 26. pokračování…
celý článek

Stone+tec 2018. Veletrh inovací pro kámen a s využitím kamene

Stone+tec 2018. Veletrh inovací pro kámen a s využitím kamene

Stone+tec, mezinárodní veletrh přírodního kamene a technologií pro kámen, v letošním, 20. ročníku spojuje inovace, know-how a inspiraci týkající se…
celý článek

Střechy, Stavba – Úsporná domácnost – EkoAuto

Střechy, Stavba – Úsporná domácnost – EkoAuto

Jak už z názvu vyplývá, jde o inovovanou výstavu, jejíž už 27. ročník se konal opět na ostravském výstavišti Černá louka. Kladla si za cíl představit…
celý článek

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)