Montážní lepidla Pattex – síla v kartuši

Aktualizováno: 12. 5. 2012

Značka Pattex představuje širokou škálu produktů, v České republice jsou to zejména montážní lepidla, chemické kotvy, lepidla a tmely na dřevo, lepicí pásky pro extrémní zatížení, tavné pistole a epoxidová lepidla.

Montážní lepidla Pattex – síla v kartuši

Pattex neustále pracuje na inovacích, proto v roce 2011 představil zcela nové unikátní balení se samospouští s prodlouženou aplikační tryskou, otočnou hlavou a možností korigování síly průtoku lepidla pomocí horizontálního dávkovače. Navíc rozšířil své portfolio o novinku – Pattex Total FIX Vodovzdorný PL 70.

Široké použití

Rozmanitá škála montážních lepidel Pattex zahrnuje jednotlivé druhy odpovídající různým použitím a různým materiálům. Opravdovou špičkou v portfoliu jsou montážní lepidla s okamžitou přilnavostí INSTANT TACK – Pattex Power FIX, Pattex Express FIX a Pattex Total FIX. Tyto výrobky umožňují lepení různých předmětů bez jejich fixace a odbourávají tak nutnost použití mechanických pomůcek pro zajištění lepených předmětů. Nanesené lepidlo okamžitě přilne a udrží lepený předmět na požadovaném místě.

Pattex Super FIX je univerzální disperzní lepidlo nahrazující hřebíky, šrouby a hmoždinky v interiéru. Spolehlivě lepí materiály jako polystyren, dřevo, kov, keramiku, korek či sklo – alespoň jeden z lepených povrchů však musí být savý. Hodí se k lepení stěnových i soklových lišt, kabelových kanálů z PVC, dlaždic, nástěnných štítů či dekorativních prvků. Pattex Super FIX neobsahuje rozpouštědla a práce s ním je opravdu snadná. Především méně zkušení kutilové ocení, že vedle klasického kartušového balení je dostupné i v 50g a 250g tubě.

Pattex Power FIX je profesionální disperzní lepidlo vhodné pro aplikaci v interiéru, kde je alespoň jeden povrch savý. Používá se na lepení různých materiálů, jako je dřevo, beton, hobra, lepenka, překližka, MDF nebo polystyren. Odborníci jej ocení zejména při lepení lišt a dalších začišťovacích prvků na podlahy, stěny i strop. Spolehlivě lepí i okrasné prvky – např. polystyrenové rosety. Díky technologii INSTANT TACK okamžitě přilne k povrchu a udrží lepený předmět i na tak problematickém místě, jakým je strop.Vyrábí se i v balení se samospouští, kde stačí jen zmáčknout spoušť a lepit. Profesionálové je využívají zejména na drobné opravy, kdy odpadá nutnost použití aplikační pistole.

Pattex Profi FIX je určen pro náročné lepení při velké zátěži. Jeho receptura je přesně navržena k účinnému spojení běžných stavebních materiálů: beton, dřevo, kov, PVC, keramické dlaždice, suché zdivo, kachličky, obklady a desky. Odborníci jej využívají například pro lepení schodových lišt, prahů a obkladů stěn. Hodí se všude, kde je požadována vysoká pevnost a je možná aplikace s odvětráním lepidla.

Pattex Express FIX je navržen pro aplikace jak v interiéru, tak v exteriéru. Díky přelomové receptuře rozpouštědlového lepidla bez nutnosti odvětrání je velmi vhodný pro čistou práci v interiérech. Spolehlivě lepí na různé druhy podkladů včetně cihel, keramiky, betonu, hobry, sádrové lepenky, překližky, kamene či MDF. Díky okamžité přilnavosti INSTANT TACK lze s Pattexem Express FIX lepit i bez fixace. Je vhodný například pro lepení parapetů a obložení, soklových a přechodových podlahových lišt a celé řady krycích a ozdobných prvků. Pro svoji okamžitou pevnost je velmi oblíben jak u řemeslníků, tak u kutilů.

Lepidlo Pattex Total FIX je špičkou v lepení. Trvale elastické lepidlo s okamžitou přilnavostí spojí savé i nesavé povrchy a poskytuje odolnost proti vodě. Spojuje různé materiály, jako je například dřevo, kov, plast, sklo atd. Je vynikajícím pomocníkem při lepení skleněného obložení stěny v kuchyni, nebo pro opravy vypadlých dlaždic, a to i v případě, že je nutné zachovat například bazén napuštěný, protože umožňuje lepení pod vodou. Zároveň je lepidlo vhodné pro lepení problémových materiálů, jako jsou polykarbonáty, zrcadla apod. K dispozici je ve dvou variantách – transparentní a bílé.

Nové možnosti lepení

Novinkou v montážních lepidlech je Pattex Total FIX Vodovzdorný PL70, lepidlo na bázi Flextec polymeru s okamžitou přilnavostí. Je vhodný pro lepení v interiéru, zároveň zvládne i náročnější exteriérové podmínky. Je určen k lepení savých i nesavých materiálů. Vyznačuje se vysokou počáteční pevností. Vytváří trvale flexibilní a odolný spoj s materiály, jako je cihla, beton, keramika, kámen, dřevo, kov, sklo, plasty atd. Vzhledem ke svému složení dokáže lepit i pod vodou.Více informací naleznete na stránkách www.pattex.cz.

Kontakty:
Henkel ČR spol. s r.o.
U Průhonu 10, 17004 Praha 7
Tel.: +420 220 101 159
E-mail: jiri (tečka) pavlicek (zavináč) henkel (tečka) cz

(aktualizace kontaktu: 10. 3. 2013)
Autor: Iva Blažejová
Fotografie: Archiv firmy

Diskuze k článku

počet příspěvků: 1, poslední 30.03.2015 22:52, vstoupit do diskuze

Více článků

Hydrofobizační prostředek LUKOFOB 39 pro hydroizolační injektáž zdiva

Hydrofobizační prostředek LUKOFOB 39 pro hydroizolační injektáž zdiva

Velkým problémem, zejména starších domů, je zamokřené zdivo způsobené zemní vlhkostí. Jednou z metod dodatečné hydroizolace zdiva, která je technicky…
celý článek

Impregnace dřeva: vše, co potřebujete vědět

Impregnace dřeva: vše, co potřebujete vědět

Zdárné využití oblíbených dřevěných prvků v interiéru i exteriéru je podmíněno správnou péčí o dřevo. Stěžejní roli při ošetření tohoto přírodního…
celý článek

Použití a aplikace chemických infúzních clon

Použití a aplikace chemických infúzních clon

Téměř každý člověk má nějakou nemovitost, o kterou se musí starat. Pokud se jedná o starší objekty, je téměř pravidlem, že jedním z řešených problémů…
celý článek

Problémy suché výstavby v rámci vnitřního zateplení

Problémy suché výstavby v rámci vnitřního zateplení

V současné době se rozšířil fenomén vnitřního zateplení formou provedení předstěny např. sádrokartonem (tzv. suchá výstavba) s tepelným izolantem.…
celý článek

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)