Nábytek z vysočiny ALKA

Zveřejněno: 11. 9. 2018

Firma ALKA HOLDING spol. r.o. se zabývá výrobou nábytku, ať se jedná o nábytek kancelářský, kuchyně, vybavení obchodů a obchodních domů, hotelů nebo knihoven, ale třeba i nemocnic. Zároveň provádí povrchovou úpravu žárovým zinkováním a má taktéž vlastní kovovýrobu.

Nábytek z vysočiny ALKA
Kancelářský nábytek vyrobený na zakázku

Na nábytek jsme narazili v rámci návštěvy Kliniky Dr. Pírka, při které nás zaujalo vybavení restaurace, ale i ordinací, jež bylo současné, moderní a velice variabilní. Jak jsme se později dozvěděli, výtvarný návrh nábytku vytvořil na míru Dipl. Ing. Vlastimil Pacek, který je mimo jiné též architektem mobiliáře pro Škoda Mladá Boleslav. Pan architekt ostatně spolupracoval na více projektech firmy ALKA HOLDING (dále jen ALKA).

Více o firmě

Nyní trochu informací o firmě. Firmu založil v roce 1992 pan Stanislav Pometlo starší se společníky. Po čase firma vyráběla nejrůznější řady nábytku jak z masivu, tak z laminátu. ALKA měla a má sériové řady nábytku kancelářského, vybavuje nábytkem banky, instituce, obchodní domy, ale i soukromá lékařská zařízení a reprezentační prostory. Samozřejmě také domácnosti. Kuchyně, koupelny a další bytové prostory.

Zakázky umí navrhnout, rozkreslit, vyrobit i modely ve 3D ve svém designovém ateliéru. Kuchyně vybaví včetně elektrospotřebičů a typizovaných dřezů a baterií. Kromě sérií, je ALKA schopna vyrobit i individuální zakázky. Výhodou firmy je, že má svoji kovovýrobu. Kompletně vybavená zámečnická dílna napomáhá operativnímu a pohotovému řešení při atypické výrobě. Nemusí se proto čekat na subdodávky a tím se dokáže velice rychle přizpůsobit individuálnímu přání zákazníka. ALKA se zabývá také žárovým zinkováním, což ji řadí i do skupiny firem povrchových úprav kovů, kde má jednu z největších zkušeností v oboru v ČR. Velice kvalitně pak následně dokáže zinkovat i složitou litinu, na kterou je dnes problém hledat schopnou společnost. Zákazníci se tak se vším všudy mohou spolehnout na vysokou jakost a operativnost v termínech plnění.

Před zahájením výroby je ideální nábytek navrhnout v ateliéru
Před zahájením výroby je ideální nábytek navrhnout v ateliéru

V minulých 25 letech firma zaměstnávala až 100 zaměstnanců. Ale jak to tak bývá, život firem v běhu let tvoří sinusoidu. V současnosti je zde zaměstnáno 55 lidí.

Nicméně, zdá se, že opět najíždí vzestupná vlna. Mladý, 28letý, toho jména již čtvrtý, Stanislav Pometlo má spoustu snů, kam by firma měla směřovat. Vysokoškolsky technicky vzdělaný Stanislav si s námi povídal o provozu firmy. Momentálně již rok zastupuje Stanislava Pometla staršího ze zdravotních důvodů. Má neotřelý pohled, nové nápady a je vidět, že mu ALKA není lhostejná, ba naopak, že je to nejspíše jeho srdeční záležitost. Ukazoval nám řadu snímků, které si jen tak, pro inspiraci, fotil na dovolené. Je radost vidět takové mládí s takovou zaujatostí pro firmu. Pan zastupující ředitel nám předložil certifikáty jakosti dle ČSN EN ISO 9001 a ČSN EN ISO 14001. Bylo znát, že je na ně hrdý.

Celý areál firmy je upravený, budovy nejsou z nejmodernějších, ale zaujatostí pro výrobu kvalitního nábytku by ALKA mohla učit leckterou nadnárodní společnost. Stanislav Pometlo ml. si na firmě primárně váží svých vlastních lidí, kteří při ní stáli v dobách zlých, i skvělých. Dává důraz na to, že um lidí a lidé sami, jsou tím nejcennějším, co společnosti mohou mít a v nábytkařině to platí dvojnásob. A to, že si svých lidí považuje, dává ALCE velikou naději, pro už avizované naskočení na vzestupnou vlnu.

Kuchyně ALKA mohou být dodány včetně elektrospotřebičů a typizovaných dřezů s bateriemi
Kuchyně ALKA mohou být dodány včetně elektrospotřebičů a typizovaných dřezů s bateriemi

A trochu zamyšlení nakonec

Co tak oběma Stanislavům Pometlům do budoucnosti popřát? Co nejvíce projektů jako byl nový pavilon Kliniky Dr. Pírka. Co nejvíce architektů a investorů, kteří loví nejdříve v našem českém rybníčku, než se obrátí na výrobce nebo jen dovozce z ciziny. Vždyť prověřit si kvalitu našich výrobců, není tak složité. Navíc jsou mnohdy naše české výrobky kvalitnější, než ty dovezené. Jak jistě zaznamenal i hotel Hilton, Škoda Mladá Boleslav, knihkupectví Neoluxor a Levné knihy a další. Všichni, kteří věřili českému výrobci nábytku z Chotěboře.

Fotogalerie

Vizualizace nábytku do knihovny Před zahájením výroby je ideální nábytek navrhnout v ateliéru Nábytek na terase Kliniky Dr. Pírka v Mladé Boleslavi Nábytek ALKA je k vidění též v obchodních domech Jedna z kolekcí kancelářského nábytku ALKA Kuchyně ALKA mohou být dodány včetně elektrospotřebičů a typizovaných dřezů s bateriemi ALKA vyrábí nejrůznější řady nábytku jak
z masivu, tak z laminátu Kancelářský nábytek vyrobený na zakázku ALKA se zabývá také žárovým zinkováním a to i litiny

Autor: Jana Hlináková (čerpáno z podkladů ALKA HOLDING)
Fotografie: Archiv ALKA HOLDING

Diskuze k článku

Článek zatím nikdo nekomentoval. Vložte komentář jako první.

Více článků

Colour road 2018/19. Hlasy barev (sounds of colour)

Colour road 2018/19. Hlasy barev (sounds of colour)

Přesnost, emocionalita nebo láska k přírodě – aktuální bytové trendy nabízí inspiraci ve třech velmi odlišných oblastech. Jak vypadají odpovídající…
celý článek

Nábytkové korpusy rychle, kvalitně a na míru!

Nábytkové korpusy rychle, kvalitně a na míru!

Jednoduché, rychlé a ekonomicky výhodné řešení výroby nábytkových korpusů s vysokou kvalitou zpracování a přesně na míru podle potřeb projektu. To…
celý článek

Moderní domácí knihovny

Moderní domácí knihovny

V období podzimních plískanic, či za mrazivých zimních večerů se rádi uchylujeme do útulných koutů našich domovů. Uvelebíme se v ušácích a „ztratíme…
celý článek

Kam kráčí koupelnový nábytek?

Kam kráčí koupelnový nábytek?

Dnešní koupelna už zdaleka není jen obyčejným místem, které slouží pouze k naší osobní hygieně. Stala se plnohodnotnou součástí našich domů či bytů a…
celý článek

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)