Natur Concept přináší nadstandardní kvalitu a bezpečí

Aktualizováno: 19. 7. 2010

Vývoj nových produktů by měl vždy vycházet z potřeb a přání zákazníků. A právě tohle základní pravidlo měli na mysli v Dřevozpracujícím družstvu Lukavec (DDL), když se rozhodli pro vývoj nového materiálu pro výrobu nábytku. Výsledkem přibližně rok trvajícího procesu je nový typ konstrukční nábytkové desky, nyní zaváděný na český trh pod názvem Natur Concept.

Natur Concept přináší nadstandardní kvalitu a bezpečí

Ale vraťme se k přáním zákazníků – jaká tedy jsou? Každý zákazník chce mít samozřejmě nábytek, který splňuje estetická kritéria a vyhovuje jeho vkusu. To ale zdaleka není vše. V dnešní době se zákazníci ptají – chtějí vědět, z jakého materiálu je nábytek vyroben, zda je bezpečný a zdravotně nezávadný. Zajímá je, jestli jím mohou s klidným svědomím vybavit dětský pokoj, centrum mnohdy divokých her, ale i místo klidného spánku dětí. Chtějí vědět, zda je nábytek vhodný do kuchyně, kde se vaří a kde se často setkává celá rodina při jídle. Výrobce nábytku pak hledá materiál, který by nárokům zákazníka vyhověl.

Vstupní hala DDL Dřevozpracující družstvo
Vstupní hala DDL Dřevozpracující družstvo

Nové konstrukční nábytkové desky

A právě zde se otevírá prostor pro novinku Natur Concept z produkce Dřevozpracujícího družstva Lukavec. „Naším cílem při vývoji nových desek bylo přinést zákazníkům materiál pro výrobu nábytku, který v současnosti na trhu chybí – nadstandardně kvalitní a bezpečný. Zpracovatel, tedy výrobce nábytku nebo truhlář, se použitím desek Natur Concept dokáže zásadně odlišit od konkurence a zaujmout svého zákazníka,” říká Ing. Pavel Vacek, vedoucího úseku prodeje DDL.

Natur Concept nabízí velké množství variant povrchových úprav

  • surové – bez povrchové úpravy
  • dýhované
  • laminované
  • trendové dekory – moderní obrazové motivy z katalogu nebo podle vlastního
  • grafického návrhu či fotografie

Novinka typově vychází z dřevotřískových a MDF desek, ovšem z hlediska kvality a bezpečnosti je již o generaci dál. Nové konstrukční nábytkové desky Natur Concept mají nadstandardní mechanicko-fyzikální a hygienické vlastnosti. Limity, které splňují z hlediska mechanicko-fyzikálních vlastností, jako je ohyb, modul pružnosti a rozlup, jsou u třískových desek Natur Concept cca o 15–50 % a u vláknitých desek Natur Concept cca o 50–80 % přísnější, než limity evropských norem pro standardní deskové materiály stejného typu. Co se týká hygienických vlastností, jsou hodnoty desek Natur Concept hluboko pod běžnými hodnotami emisí/obsahu formaldehydu, spíš jsou již na hranici měřitelnosti.

Výroba laminovaných desek
Výroba laminovaných desek

Dle požadavků zákazníků

Jak je již patrné z názvu nového materiálu, DDL nepřišlo s jedním druhem desky, ale s opravdovým konceptem. Zákazník si může vybrat typ nosné desky, její povrchovou úpravu, základní formát desky nebo již zpracované desky ve formě přířezů nebo nábytkových dílců. „Velmi důležité je, že jsme najednou na trh uvedli desky Natur Concept v třískové i vláknité verzi. Při výrobě nábytku tak jsou na výběr materiály jak na korpus nábytku, tak i na výrobu dvířek ve stejné kvalitě,” vysvětluje šíři nabídky Pavel Vacek.

DDL nabízí surové desky, určené např. k lakování nebo laminování, nebo desky dýhované. „Třešničkou na dortu” je možnost laminovat desky jedinečnými motivy – buď z databáze výrobce, nebo motivy, které si zákazník sám dodá. Použitím své oblíbené kresby zákazník získá svůj originální nábytek.

Výroba laminovaných desek
Výroba laminovaných desek

Smluvní zpracovatelé

Natur Concept mohou zpracovatelé přibližně od července 2010 nakupovat prostřednictvím obchodní sítě KILI s.r.o. Postupně bude vytvořena databáze odběratelů a zpracovatelů desek Natur Concept, která bude k dispozici i koncovým zákazníkům na webové stránce www.naturconcept.cz.

Mezi první smluvní zpracovatele Natur Conceptu patří dlouholetý partner DDL – firma Hanák Nábytek a.s. Dalším partnerem je firma Trachea, výrobce a dodavatel komponentů pro nábytkářský průmysl. Společným cílem DDL i jeho partnerů je nabídnout zákazníkovi maximální komfort, design a kvalitu za přijatelnou cenu.

Linka na výrobu nábytkových dílců
Linka na výrobu nábytkových dílců
Kontakty:
DDL Dřevozpracující družstvo
Lukavec 9, 394 26 Lukavec
Tel.: +420 565 411 111
E-mail: ddl (zavináč) ddl (tečka) cz
http://www.ddl.cz
(aktualizace kontaktu: 3. 6. 2010)
Autor: Pavla Brodská
Fotografie: Archiv firmy

Diskuze k článku

Článek zatím nikdo nekomentoval. Vložte komentář jako první.

Více článků

Colour road 2018/19. Hlasy barev (sounds of colour)

Colour road 2018/19. Hlasy barev (sounds of colour)

Přesnost, emocionalita nebo láska k přírodě – aktuální bytové trendy nabízí inspiraci ve třech velmi odlišných oblastech. Jak vypadají odpovídající…
celý článek

Nábytkové korpusy rychle, kvalitně a na míru!

Nábytkové korpusy rychle, kvalitně a na míru!

Jednoduché, rychlé a ekonomicky výhodné řešení výroby nábytkových korpusů s vysokou kvalitou zpracování a přesně na míru podle potřeb projektu. To…
celý článek

Nábytek z vysočiny ALKA

Nábytek z vysočiny ALKA

Firma ALKA HOLDING spol. r.o. se zabývá výrobou nábytku, ať se jedná o nábytek kancelářský, kuchyně, vybavení obchodů a obchodních domů, hotelů nebo…
celý článek

Moderní domácí knihovny

Moderní domácí knihovny

V období podzimních plískanic, či za mrazivých zimních večerů se rádi uchylujeme do útulných koutů našich domovů. Uvelebíme se v ušácích a „ztratíme…
celý článek

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)