Nerezové bazény od A do Z

Aktualizováno: 30. 5. 2011

Nerezové bazény, které jsou vhodné jak do venkovních, tak vnitřních prostor, se stále více prosazují nejen ve veřejné, ale i v soukromé sféře. K jejich největším výhodám patří snadná údržba a téměř neomezená životnost. Již dvě desítky let se projektováním, výrobou, montáží a servisem těchto bazénů zabývá společnost AKVAHELP Metal spol. s r.o.

Nerezové bazény od A do Z

Díky svým dlouholetým zkušenostem je tato ryze česká firma schopna stavět nerezové bazény jakéhokoliv typu a pro jakékoliv prostředí. V jejím sortimentu nalezneme jak veřejné bazény (venkovní i kryté) v aquaparcích, školách, sportovních a rehabilitačních zařízeních, hotelích a lázních, tak také rodinné bazény, vířivky, dětské a kojenecké bazénky, brouzdaliště, ochlazovací bazénky a mnoho dalších (i atypických) podle přání zákazníků. Nechybí ani komplexní dodávky technologie úpravy vody.


Hotel Kempinski SPA

Vlastnosti a výhody

Jak již bylo uvedeno na začátku, mezi největší výhody patří téměř neomezená životnost nerezu, která mnohonásobně převyšuje životnost ostatních materiálů používaných k výrobě bazénů. Povrch nestárne, nepraská a zachovává si původní vzhled. Dále je potřeba zdůraznit minimální nároky na provoz a údržbu, neboť tento ekologicky nezávadný materiál se snadno čistí a neusazují se na něm řasy. Výsledkem je průzračně čistá voda.

Pro nerezové bazény hovoří také jejich jednoduchá a rychlá stavební příprava (jedná se většinou o samonosné konstrukce na základové desce.), krátká doba realizace a možnost umístění i v těžko přístupných prostorách, jako jsou například sklepy, střechy apod.


Plavecký bazén Ostrzeszón

Nová výstavba i rekonstrukce

Na základě dlouhodobých zkušeností a vývoje stavebního postupu montáže provádí společnost AKVAHELP Metal spol. s r.o. nejen výstavbu nových bazénů a koupališť, ale také rozsáhlé rekonstrukce původních betonových nádrží a bazénů se zárukou rychlé a především přesné montáže nerezových těles.

Montáž nerezových bazénů lze rozdělit do tří částí. Na předem připravenou základovou desku nebo základové pásy se namontují boční stěny bazénu v délkách 3–5 metrů a to včetně přepadového žlábku. Po usazení se tyto stěny nivelizují a ukotví k základovému pásu.


Plavecký bazén v Zábřehu

Po montáži bočních stěn dochází k zásypu a vyrovnání podloží pod dno bazénu štěrkopískovým zhutnělým zásypem, na který se pokládají hladké nebo protiskluzové (ražené) nerezové plechové tabule, určené pro dno bazénu. V zásypu jsou již umístěny veškeré potrubní systémy včetně dnových rozvodných trysek s regulovatelným průtokem.

Nakonec dochází k obsypání bočních stěn pískem a následně zeminou. Provádějí se okolní úpravy s tím, že celý bazén se pasivuje a připravuje se na uvedení do provozu. Veškeré vstupy do bazénů (schody) a zábradlí jsou taktéž zhotoveny z nerezového plechu.


Aquapark Trenčanské Teplice

Výhodou nerezových bazénů je možnost dodatečného přičlenění jakýchkoliv doplňků, jakými jsou vzduchovače, lehátka, hlavice, rolety, dnové perličky, či ozdobné vodní prvky (vodotrysky, řeky, kaskády, osvětlení, chrliče apod.), a tím i zvýšení jejich atraktivity.


Thermal Park v Bešeňové

Úspěšné realizace

Nerezové bazény navržené, dodané a realizované společností AKVAHELP Metal najdeme nejen u nás, ale také na Slovensku, Německu, Švýcarsku a několik desítek aquaparků v Polsku.


Thermal Park v Bešeňové

K největším dílům z poslední doby patří Thermal Park ve známé a stále více oblíbenější Bešeňové na Slovensku, který má šest nových velkých nerezových bazénů. Plavecký bazén délky 25 m a hloubky 1,6 m má šest plaveckých drah a jeho celková plocha činí 336 m2. Dále se zde nachází relaxační bazén s celkovou plochou 600 m2 a dětský bazén s celkovou vodní plochou 100 m2. K dalším zajímavostem patří divoká řeka s délkou koryta 76 m a rychlostí proudu vody 1,6 až 2 m/s a tobogánový bazén se dvěma tobogány a s třemi skluzavkami a vířivka. Tento moderní areál byl postaven pouze za čtyři měsíce a patří k největším na Slovensku.

1 Zpracováno z tiskových podkladů firmy
Kontakty:
AKVAHELP METAL spol. s r.o.
Oldřichovice 789, 739 61 Třinec
Tel.: +420 558 348 700
E-mail: bazeny (zavináč) akvahelp (tečka) cz
http://www.akvahelp.cz
(aktualizace kontaktu: 26. 5. 2011)
Autor: Ing. Hana SolařováHana Solařová1
Fotografie: Archiv firmy

Diskuze k článku

počet příspěvků: 2, poslední 23.07.2018 12:14, vstoupit do diskuze

Cena stavebních škol 2012 - medaile

Více článků

AKVAHELP METAL – symbol kvality bazénů

AKVAHELP METAL – symbol kvality bazénů

Řeč bude o návrhu, výrobě, montáži a servisu nerezových bazénů a vířivek do rodinných domů a zahrad, hotelů, lázní, koupališť, plaveckých stadionů,…
celý článek

Nerezové bazény prokazují své přednosti

Nerezové bazény prokazují své přednosti

Tímto konstatováním lze nejjednodušeji vysvětlit zvyšující se podíl realizací nerezových stacionárních venkovních i krytých bazénů v České republice…
celý článek

Relaxační bazén Grandhotelu PUPP

Relaxační bazén Grandhotelu PUPP

Grandhotel PUPP společně s Parkhotelem PUPP v Karlových Varech tvoří prestižní hotelový komplex, jehož existence se datuje již od roku 1701 a má za…
celý článek

Automatické dávkovací stanice pro úpravu vody v bazénech

Automatické dávkovací stanice pro úpravu vody v bazénech

Nerezové bazény společnosti AKVAHELP METAL si získávají stále větší oblibu pro svoji trvanlivost, rychlou instalaci, snadnou údržbu a především pro…
celý článek

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)