Nerezové bazény prokazují své přednosti

Zveřejněno: 30. 6. 2015

Tímto konstatováním lze nejjednodušeji vysvětlit zvyšující se podíl realizací nerezových stacionárních venkovních i krytých bazénů v České republice i za jejími hranicemi. Když se k tomu přidá kvalitní nerezový materiál, vysoká úroveň provedení, velmi krátká doba realizace bazénu a jeho dlouhá životnost, pak je řeč o bazénech AKVAHELP METAL.

Nerezové bazény prokazují své přednosti

Společnost AKVAHELP METAL spol. s r.o. se sídlem v Praze a centralizovanou výrobní halou v Oldřichovicích u Třince byla založena v roce 1992. V tomto oboru má bohaté zkušenosti a především rozsáhlé znalosti v oblasti technologie zpracování nerezových ocelí, jejich tvarování, svařování a konečné povrchové úpravy. Pro zákazníky zajišťuje návrh, výrobu, montáž a servis nerezových bazénů včetně komplexní dodávky technologie úpravy vody, vše podle přání zákazníka.

O tom, že to firma s kvalitou myslí důsledně a vážně, vypovídá skutečnost, že zavedla a nechala certifikovat vnitrofiremní systém integrovaného řízení, neboli managementu SIM, který představuje jednotný způsob vedení a řízení organizace, zahrnující řízení jakosti, environmentu, bezpečnosti a ochrany zdraví při práci i také informační bezpečnosti. Firmě Akvahelp Metal to přináší dobré hospodářské výsledky, zvyšování výkonnosti, spokojenost pracovníků a především spokojenost zákazníků jak s kvalitou výrobků, tak se službami realizovaných bazénových řešení.

Přednosti nerezových bazénů

 • téměř neomezená životnost mnohonásobně převyšující životnost ostatních materiálů používaných k výrobě bazénů,
 • ekologický nezávadný materiál,
 • jednoduchá a rychlá stavební příprava,
 • krátká doba realizace,
 • možnost umístění i v těžko přístupných prostorách (sklepy, střechy atd.),
 • stálost povrchu materiálu, který nestárne, nepraská a zachovává si původní vzhled,
 • možnost dodatečného zabudování bazénových doplňků,
 • průzračně čistá voda,
 • minimální nároky na provoz a údržbu,
 • snadné čištění hygienicky nezávadného materiálu, na kterém se neusazují řasy.

Nerezové bazény v hotelích a lázních

Kvalitní bazén v těchto zařízeních, ať už uvnitř nebo venku, je velmi vítaná věc, což ostatně může dosvědčit i redakce toho časopisu, která z podstaty své práce pravidelně a často využívá služeb hotelů.

Optimální zabudování nerezového bazénu vyžaduje kvalitní projektovou i stavební připravenost, a proto by měl být bazén plánován od prvopočátku zamýšlené novostavby nebo modernizace objektu. Přitom je vhodné kontaktovat už na samém počátku dodavatele budoucího bazénu. Společnost Akvahelp má v tomto směru bohaté zkušenosti jak s vlastním technickým řešením, tak jeho návrhem a provedením. Zejména však může investora nasměrovat k nejmodernějšímu, funkčnímu a pro dané místo optimálnímu řešení a úrovni nejnovějších poznatků a technologií.

Stručný popis nerezových bazénů Akvahelp

Boční stěny jsou většinou z hladkého jednostranně broušeného plechu, kde vrchní část tvoří tzv. přelivnou hranu bazénu, přes kterou se přelévá voda do žlábku krytého roštnicemi. Přelivná hrana slouží zároveň i jako dohmatná hrana. Tento systém zajišťuje nehlučný odvod vody do přepadového žlábku. Přepadové žlábky jsou vyrobeny tak, aby zajišťovaly 100% odvod bazénové vody a jsou kryté roštnicemi z polypropylenu, popř. nerezové oceli. Cirkulace vody v bazénu je zajištěna systémem regulovatelných dnových trysek, které jsou rovněž z nerezové oceli a které zajišťují 100% výměnu vody po celé ploše bazénu bez jakýchkoliv hluchých míst.

Dno bazénu je tvořeno u hloubky menší než 900 mm nerezovým plechem s protiskluzovým dezénem, u větší hloubky plechem s hladkým povrchem. Veškeré vstupy do bazénu (schody) a zábradlí jsou taktéž zhotoveny z nerezového plechu s dezénem. Doplňky – např. startovní bloky, madla, lavice, chrliče atp. jsou ve většině případů pevnou součástí bazénu. Nerezové materiály v porovnání s ostatními dostupnými materiály pro stavbu bazénů jsou v dnešní době cenově téměř srovnatelné a vykazují mnohonásobně vyšší životnost a kvalitu.

Moderní ovládání

Ovládání a kontrola nerezových bazénů, které vyrábí společnost AKVAHELP METAL spol. s r.o., se stále častěji stává součástí řízení inteligentních domů. Tyto budovy, vybavené počítačovou a komunikační technikou, předvídají a reagují na potřeby obyvatel, zvyšují nejen jejich komfort, ale snižují spotřebu energií a poskytují jim bezpečí a zábavu.

Pomocí automatiky a mobilního telefonu či počítače lze naprogramovat režim celé úpravy bazénu, a to nejen čistoty vody, ale také její ohřev na požadovanou teplotu a přípravu celého zařízení pro okamžité použití. Pak již vše pracuje samo a automaticky podle zvoleného programu. Dávkování chemikálií se udržuje na nejnižší možné hranici, filtry se automaticky proplachují, vše je bez starostí. Tato zařízení uvádějí do provozu ve firmě AKVAHELP METAL na míru a podle přání zákazníka.

Pro zvýšení komfortu je možné doplnit bazény nejen masážními tryskami, vlnobitím, chrliči vody apod., ale také podvodními reproduktory a osvětlením a vytvořit tak třeba bazénovou diskotéku či jiné vodní atrakce:

 • světelné efekty nad i pod hladinou,
 • zvukové efekty – podvodní nerez-reproduktory s dokonalým poslechem,
 • celobazénové proudění,
 • kombinovaný bazén s různě vyhřívanou vodou pro relaxační zónu,
 • vzduchové masážní lavice s komfortní opěrkou hlavy, hydromasážní trysky se sedátky,
 • vodní dětské hračky,
 • vzduchové perličky, dnové perličky,
 • chrliče, vodní děla,
 • odrazová a skákací prkna, startovací blok.

Stavební připravenost

Hala pro budoucí bazén musí mít kromě prostorové dispozice také dobře vyřešené vytápění a tepelnou izolaci, jejíž součástí je také řešení možné vyšší vlhkosti a její případné kondenzace v konstrukcích.

Obecně by teplota vzduchu měla být vyšší, než teplota vody v bazénu, což vyžaduje instalaci otopného systému. Povrchové teploty stěn z vnitřní strany by i v tuhé zimě měly být dostatečně vysoké, aby na nich nekondenzovala vodní pára. Okenní plochy by i z tohoto důvodu měly být osazeny trojskly. Stěny a strop by měly mít součinitel prostupu tepla (proti venkovnímu prostředí) aspoň na úrovni doporučení normy ČSN 73 0540.

Pro vytápění je vhodný nějaký typ celoplošného vytápění; v tomto případě se nabízí stropní. To při správném provedení umožňuje okamžitý, nebo velmi rychlý náběh a teploty stropu a s ní stejně rychlý náběh prostorové teploty tepelného záření, od kterého se rychle ohřeje i vzduch.

Na závěr malý redakční výpočet: Hotelová hala s bazénem má vnitřní rozměry
30 × 20 m a výšku 4 m. Strop a dvě sousedící stěny oddělují venkovní prostředí o teplotě –15 °C, bazén s podlahou a zbylé stěny sousedí s vytápěnými prostorami budovy (na 20 °C). Při teplotě stropu 27,7 °C se ustálená teplota bazénové vody a podlahy udržuje cca na 23 °C, teplota vnitřních stěn 23,34 °C, teplota zvenku ochlazovaných stěn vzroste na 22,94 °C. Prostorová teplota se přitom ustálí na předem zvolenou hodnotu 25 °C. Celkový příkon do vytápěného stropu činí 15,403 kW.

Kontakty:
AKVAHELP METAL spol. s r.o.
Oldřichovice 789, 739 61 Třinec
Tel.: +420 558 348 700
E-mail: bazeny (zavináč) akvahelp (tečka) cz
http://www.akvahelp.cz
(aktualizace kontaktu: 26. 5. 2011)
Autor: Jiří Hejhálek
Fotografie: Archiv Akvahelp

Diskuze k článku

počet příspěvků: 1, poslední 12.02.2018 20:27, vstoupit do diskuze

Více článků

AKVAHELP METAL – symbol kvality bazénů

AKVAHELP METAL – symbol kvality bazénů

Řeč bude o návrhu, výrobě, montáži a servisu nerezových bazénů a vířivek do rodinných domů a zahrad, hotelů, lázní, koupališť, plaveckých stadionů,…
celý článek

Relaxační bazén Grandhotelu PUPP

Relaxační bazén Grandhotelu PUPP

Grandhotel PUPP společně s Parkhotelem PUPP v Karlových Varech tvoří prestižní hotelový komplex, jehož existence se datuje již od roku 1701 a má za…
celý článek

Automatické dávkovací stanice pro úpravu vody v bazénech

Automatické dávkovací stanice pro úpravu vody v bazénech

Nerezové bazény společnosti AKVAHELP METAL si získávají stále větší oblibu pro svoji trvanlivost, rychlou instalaci, snadnou údržbu a především pro…
celý článek

Nerezové bazény od A do Z

Nerezové bazény od A do Z

Nerezové bazény, které jsou vhodné jak do venkovních, tak vnitřních prostor, se stále více prosazují nejen ve veřejné, ale i v soukromé sféře. K…
celý článek

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)