Nové velkorozponové lehké ploché střechy SG COMBI ROOF 30
| Autor: Pavel Rydlo Zdroj: Stavebnictví a interiér 8/2007 Fotografie: Archiv firmy Kontakt: Rigips, s.r.o. | ![]() |
![]() |
Společnosti Rigips, s.r.o. a Saint-Gobain Orsil, s.r.o. přináší na trh nejnovější velkorozponové lehké ploché střechy na trapézovém plechu nové koncepce s označením SG COMBI ROOF 30 M a SG COMBI ROOF 30 P s požární odolností REI 30. |
Výsledkem koncernové spolupráce jsou dva nové lehké střešní pláště SG COMBI ROOF 30 s hlavní tepelnou izolací z pěnového polystyrenu a požárně dělícími vrstvami buď z velkoformátových desek Orsil z minerální vlny nebo ze speciálních desek na bázi sádry. Skladba střešního pláště SG COMBI ROOF 30 P, ve které jsou použity speciální desky na bázi sádry tl. 2x12,5 mm a pěnový polystyren SG COMBI ROOF, drží prvenství v ČR a je chráněna užitným vzorem. Důležitou součástí těchto střech je návrh nosné konstrukce trapézového plechu, posouzení jeho statického působení při požární situaci a řešení souvisejících detailů. Materiály byly zvoleny na základě svých vlastností – tepelné izolace a výborných protipožárních vlastností minerální vlny a desek na bázi sádry, u pěnového polystyrenu minimální hmotnosti, vysoké pevnosti v tlaku a také velmi dobrých izolačních vlastností.
Hlavní výhody střešních plášťů SG COMBI ROOF 30
- Požární odolnost REI 30 pro velké rozpony
- Ekonomicky výhodnější řešení než stávající pláště
- Výrazné snížení hmotnosti pláště díky použití kombinované izolace pěnového polystyrenu (EPS) a minerální vlny u SG COMBI ROOF 30 M, popř. desek na bázi sádry a pěnového polystyrenu u SG COMBI ROOF 30 P
- Univerzální použití pro hydroizolační folie i asfaltové pásy
- Vysoké hodnoty tepelné izolace EPS COMBI ROOF – λD = 0,036 W/(m.K)
Zkoušky požární odolnosti lehkých střešních plášťů SG COMBI ROOF 30 byly provedeny dle metodiky EN 1365-2:2001. Skladby prokázaly výborné požární vlastnosti a tyto kombinované střechy zajišťují objektům požární odolnost 30 minut (REI 30). Dle konkrétního projektu jsou střešní pláště SG COMBI ROOF 30 druhu DP1 – DP3 (stanoví odborně způsobilá osoba). Pláště SG COMBI ROOF 30 splňují požadavek 3.2.3 ČSN 73 0810 – tj. v požadované době požární odolnosti se nedosáhne u výrobků třídy reakce na oheň B až F (např. tepelné a zvukové izolace) teploty vzplanutí hmot obsažených ve výrobcích.

Lehká plochá střecha SG COMBI ROOF 30 P

Lehká plochá střecha SG COMBI ROOF 30 M
O společnosti Rigips, s.r.o.
Společnost Rigips je významný výrobce a dodavatel sádrokartonových systémů, polystyrenových izolací a sádrových omítek a malířských stěrek Rimano. V České republice má již patnáctiletou tradici. Ve svých 3 výrobních závodech vyrábí produkty nejvyšší světové kvality srovnatelné s předními evropskými výrobci a splňuje nové normy zaváděné v EU. Díky své příslušnosti ke koncernu Saint-Gobain, který ročně vyčleňuje cca 345 mil. EUR na výzkum a vývoj, využívá společnost Rigips know-how z celého světa. Společnost Rigips je certifikována pro systém managementu jakosti dle EN ISO 9001:2000.Více na: www.rigips.cz
Rigips, s.r.o.
Počernická 272/96, 108 03 Praha 10 - Malešice
Tel.: +420 724 600 805
Fax: +420 296 411 790
E-mail: ctp
rigips.czhttp://www.rigips.cz/
(aktualizace kontaktu: 5. 5. 2010)
Diskuze a dotazy
Nejnovější články ze stejného zdroje
• Cementotřísková deska Rigips Aquaroc™ do mokrých interiérů (2011/7)• Modré akustické systémy Rigips v Rock Café (2011/4)
• Redukované napojení interiérové příčky na úzké fasádní sloupky (2011/1)
• Zhodnocení konference Dřevostavby v praxi 4 (2011/1)
• Konference Dřevostavby v praxi 4 (2010/10)
![]() |
Izolační výrobky, materiály a systémy
Rigips přináší novinku – krokvový nástavec pro požadovanou izolaci v podkroví
21. 7. 2008 | Ivana Duchoňová (Stavebnictví a interiér 6/2008)
Rigips, s.r.o., přináší na trh novinku – krokvový nástavec, který ve spojení se stavěcím třmenem umožní použít v konstrukcích podkroví Rigips minerální izolaci až do tloušťky 400 mm.
Bez reakcí čtenářů, 16 hlasůTermoreflexní stavební fólie SUNFLEX – účinná ochrana před chladem i horkem
4. 2. 2008 | Jiří Hejhálek (Stavebnictví a interiér 1/2008)
Termoreflexní stavební fólie se používají souběžně s běžnými izolačními materiály pro účely tepelné izolace budov, kdy v zimě výrazným způsobem přispívají ke snížení tepelných ztrát. Jejich účinek je ještě větší v létě, kdy chrání podkrovní prostor před přehříváním. Základem úspěchu je i v případě termoreflexních fólií kvalitní návrh a provedení.
1 čtenářská reakce (poslední 10.2.2008 16:14), 12 hlasůTepelná izolace soklu a spodní stavby – chyby v praxi (v praxi chybí)
3. 7. 2007 | Pavel Rydlo (Stavebnictví a interiér 6/2007)
Jak předejít zbytečným tepelným ztrátám a studeným koutům v místnostech? Je potřebná tepelná izolace soklů a spodní stavby pouze u starších budov, nebo také u novostaveb? Jak jednoduše zjistit kvalitu provedené tepelné izolace? Na jednoduché otázky hledáme jednoduché odpovědi.
Bez reakcí čtenářů, 24 hlasůMembrána DuPontTM Tyvek®
17. 10. 2006 | Tomáš Petr (Stavebnictví a interiér 9/2006)
Z hlediska bilance vodní páry ve střešním souvrství obývaného podkroví jsou klíčovými prvky parozábrana na straně interiéru, izolační vrstva oddělující interiér od venkovního prostředí a paropropustná pojistná hydroizolace, která chrání izolační vrstvu a často i nosnou konstrukci střechy. Tyto zásadní součásti střešního souvrství musí tvořit logicky uspořádanou skladbu. Společnost HPI – CZ spol. s r.o. nabízí unikátní řadu produktů značky DuPontTM Tyvek®.
Bez reakcí čtenářů, 13 hlasů
Google
Linkuj
Facebook
Twitter






