Okna PROGRESS ELITE – okna bez kompromisů

Aktualizováno: 5. 3. 2011

Otvorové výplně určené pro nízkoenergetické a pasivní domy musí odpovídat přísným požadavkům na tepelněizolační vlastnosti a spárovou neprůvzdušnost. Tyto náročné vlastnosti splňuje okno PROGRESS ELITE firmy DAFE – PLAST Jihlava.

Okna PROGRESS ELITE – okna bez kompromisů

Vzhledem k neustále se zvyšujícím nákladům za energie spojené s provozem rodinného domu, byl v průběhu posledních let ze strany široké veřejnosti zaznamenán zvýšený zájem o nízkoenergetické a pasivní stavby. Tyto stavby, definované měrnou potřebou tepla v úrovni 50 kWh/(m2a) (nízkoenergetické) resp. 15 kWh/(m2a) (pasivní) však vyžadují důsledné a profesionální projektové řešení včetně použití souboru speciálních výrobků a materiálů.

Mezi výrobky ovlivňující celkový výsledek takovéto stavby pak bezpochyby patří výplně otvorů.

Okna a dveře pro pasivní domy podléhají přísným požadavkům zejména na tepelnou izolaci (Uw ≤ 0,8 W.m-2.K-1) a spárovou průvzdušnost a právě pro tyto náročné požadavky bylo vyvinuto okno PROGRESS ELITE firmy DAFE – PLAST Jihlava.

Rámová konstrukce

Pro rámovou konstrukci tohoto výrobku je využíváno profilového systému REHAU GENEO®, jenž eliminuje nejbolestivější místo okenních konstrukcí z hlediska tepelného mostu. Profilový systém, který je vyvinut z nosného kompozitnímu materiálu RAU-FIPRO®, umožňuje produkovat okenní prvky do určitých rozměrů bez použití ocelových výztuh. Armovací komory rámů a křídel jsou navíc vyloženy speciálními termoizolačními vložkami, které dále zlepšují tepelněizolační vlastnosti okenního rámu.

Podkladní profil

ULTRAFOAM O8 – to je označení pro speciální podkladní profil, který je určen pro systémové napojení vnitřního a venkovního parapetu na okno PROGRESS ELITE. Tento profil je vyroben z tvrzeného pěnového materiálu, jenž garantuje vynikající tepelněizolační vlastnosti (U ≤ 0,8 W.m-2.K-1) a odstraňuje tak z hlediska tepelných mostů další nejkritičtější místo standardního plastového okna.

Dvojsklo s meziskelní fólií

Pro zasklení okna je použito dvojsklo s meziskelní fólií HEAT MIRROR, označené INTERM TF SPORO STANDART, s hodnotou součinitele prostupu tepla Ug = 0,6 W.m-2.K-1. Toto zasklení zaručuje oproti trojsklu nižší hmotnost a také nulový prostup UV záření. Navíc tato dvojskla s fólií orientovaná na osluněné strany snášejí bez problémů vysoké teploty, nestejnoměrná stínění a nedochází díky vyrovnávání tlaků v komorách k rizikovému namáhání prostřední bariéry (skla) a ve stejném složení zaručují vyšší hlukový útlum.

Okno PROGRESS ELITE je možné zabudovat jak do standardního ostění, tak i způsobem tzv. předsazené montáže (okno vysunuto před líc obvodové stěny). Vždy je však nutné respektovat správné zásady pro utěsnění montážní spáry.

Kontakty:
DAFE – PLAST Jihlava, s.r.o.
Resslova 1046, 588 13 Polná
Tel.: +420 567 570 711
E-mail: marketing (zavináč) dafe (tečka) cz
http://www.dafe.cz
(aktualizace kontaktu: 4. 3. 2010)
Autor: Kolektiv autorů
Fotografie: Archiv firmy

Diskuze k článku

Článek zatím nikdo nekomentoval. Vložte komentář jako první.

Cena veřejnosti 2011 - medaile

Více článků

Velkoformátová okna pro pocit svobody

Velkoformátová okna pro pocit svobody

Velké skleněné plochy na domě mohou spouštět řetězec obav. Potencionální skleníkový efekt s důsledkem silné tepelné nepohody uživatelů v létě,…
celý článek

Inovativní řešení oken pro energeticky úsporné domy

Inovativní řešení oken pro energeticky úsporné domy

Okna, která vyhoví náročným požadavkům na tepelnou izolaci a přitom umožní s jejich instalací snadno namontovat i další funkční prvky, jako jsou…
celý článek

Užitné vlastnosti oken by měl určit investor

Užitné vlastnosti oken by měl určit investor

Výběr okenního systému je velmi důležitý, zejména když si uvědomíme, že okno není jen pouhou výplní stavební- ho otvoru, ale technický prvek, který…
celý článek

Nejlepší celkový design prosklení památkových střech

Nejlepší celkový design prosklení památkových střech

Pražský Karlín se nádherně zabydluje. Kvalitu nových prostor ovlivňuje střešní prosklení – štíhlost konstrukce rámů a křídel, komfort otevírání i…
celý článek

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)