Podlahový laser GSL 2 Professionalsbírá ocenění

Aktualizováno: 13. 5. 2013

Novinka loňského roku, první podlahový laser na světě GSL 2 Professional od firmy Bosch, získal ocenění již v několika profesních soutěžích. V soutěži České stavební akademie o Výrobek – technologii roku 2012 získal nejvyšší ocenění, zlatou cenu, za snadnou a přesnou kontrolu nerovnosti povrchů a podlah.

Podlahový laser GSL 2 Professionalsbírá ocenění
V označených polohách se používá cílová deska, která se dodává se zařízením

Soutěž organizuje Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství. Předmětem soutěže jsou výrobky a technologie pro architekturu a stavitelství nabízené na českém trhu a vhodné k zabudování nebo použití na stavbách včetně jejich interiérů.

Způsob měření

Podlahový laser GSL 2 Professional je první pomůckou na světě svého druhu. Umožňuje okamžité odhalení povrchových nerovností: dvě laserové čáry uživateli během okamžiku ukážou, zda jsou na povrchu výstupky nebo prohlubně. Tato kontrolní metoda zahrnuje souvisle celý povrch a je snadná, rychlá a spolehlivá.

Celoplošná kontrola

Oproti dosavadním způsobům kontroly rovinnosti podlah, které jsou časově, v případě kontroly pomocí nivelační latě i fyzicky náročné, je kontrola pomocí podlahového laseru GSL 2 Professional velmi snadná a rychlá. Navíc probíhá v celé ploše podlahy, nikoli pouze v náhodně vybraných bodech, jak tomu je u standardních postupů.

Až dosud se podlaháři či obkladači museli při kontrole rovinnosti povrchu spoléhat na tradiční nástroje, jako je lať, vodováha a libela nebo používali rotační a čárové lasery. Ale ani tyto měřicí systémy nedokázaly zmapovat úplně celou plochu podlahy v místnosti. Podlahový laser GSL 2 Professional s laserovou hlavou rotující v úhlu 360 stupňů promítá na plochu podlahy dvě laserové čáry. Je-li povrch rovný, setkávají se obě čáry na podlaze a jsou vnímány jako jedna čára. Sebenepatrnější povrchová nerovnost však způsobí vzájemnou odchylku laserových čar a vy uvidíte čáry obě.

Přístroj lze použít v kterékoli fázi instalace podlahy, ať už se jedná o lití podkladových vrstev, pokládky nášlapných vrstev, nebo fáze kontroly finálního díla během předávání.

GSL 2 Professional se dodává v L-Boxxu s lithium-iontovým akumulátorem 10,8 V, nabíječkou, dálkovým ovladačem s běžnými bateriemi, cílovou deskou a laserovými brýlemi a také v jednodušší verzi bez L-Boxxu a příslušenství.

Podlahový laser GSL 2 Professional
Podlahový laser GSL 2 Professional

Inovace roku

K dalším oceněním, která první podlahový laser GSL 2 získal, patří 1. místo v soutěži Inovace roku 2012 v podlahářském oboru (vyhlašuje Cech podlahářů ČR) a 2. místo za Inovaci roku v obkladačském oboru (vyhlašuje Cech podlahářů ČR).

Další informace získáte také v článku První podlahový laser na světě.

1 Zpracováno z tiskových podkladů firmy
Kontakty:
Robert Bosch odbytová s.r.o.
Pod Višňovkou 35/1661, 140 00 Praha 4 - Krč
Tel.: 261 300 476
E-mail: petr (tečka) vajda (zavináč) cz (tečka) bosch (tečka) com
http://www.bosch-professional.cz
(aktualizace kontaktu: 16. 6. 2014)
Autor: Ing. Hana Solařová1)
Fotografie: Archiv firmy

Diskuze k článku

Článek zatím nikdo nekomentoval. Vložte komentář jako první.

Více článků

Zjednodušte si život s balíčkem služeb Festool

Zjednodušte si život s balíčkem služeb Festool

„Nabídkou služeb SERVICE all-inclusive stavíme další milník,“ říká David Třísko, „a děláme vše pro to, abychom vás – naše zákazníky i nadále…
celý článek

Laserový dálkoměr GLM 100 C Professional

Laserový dálkoměr GLM 100 C Professional

Společnost Robert Bosch odbytová s.r.o. představuje další novinku ve svém sortimentu – profesionální laserový dálkoměr GLM 100 C pro rychlý a snadný…
celý článek

Progresivní měřicí technika v řízení stavebních strojů

Progresivní měřicí technika v řízení stavebních strojů

V současné době se začínají uplatňovat nové technologie při řízení stavebních, zejména zemních a silničních strojů. Zemní práce předcházejí všem…
celý článek

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)