![]() |
|
Použijte čerstvé maltové směsi Malmix® a můžete stavět kdykoliv a kdekoliv
| Autor: Jan Veselý Zdroj: Stavebnictví a interiér 6/2008 Fotografie: Archiv firmy Kontakt: Českomoravský beton, a.s. | ![]() |
![]() |
Společnost Českomoravský beton, a.s. přichází s dalším speciálním produktem, čerstvou maltovou směsí Malmix®. O jejích přednostech a možnostech využití se dočtete více v článku. |
V poslední době již asi mnozí z vás zaznamenali nabídku nových technologií a materiálů v oblasti stavebních hmot. Klíčovou roli při výběru vhodného materiálu už dnes hraje nejenom kvalita samotných materiálů a služeb, které společnosti nabízejí, ale i způsob zpracování, rychlost realizace a v neposlední řadě finanční náklady, na které má také vliv neustálé zdražování vstupních surovin a energie.

Obr. 1: Malmix® se jednoduše po objednání doveze na stavbu autodomíchávačem
Společnost Českomoravský beton, a.s., člen mezinárodní skupiny Heidelberg-Cement a současně jeden z předních výrobců transportbetonu v České republice rozšířil opět své portfolio v rámci nabídky speciálních produktů o čerstvé maltové směsi Malmix®. Jedná se o mokré maltové směsi, nikoliv polotovary, které jsou určené přímo ke zpracování na stavbě podle typu použití na malty pro zdění nebo malty pro omítání.

Obr. 2: Následně se lije do připravených van
Uplatní se především jako plnohodnotná alternativa suchých maltových směsí. Jejich výhodou je nejen dlouhá zpracovatelnost, ale také fakt, že po nanesení tuhnou jako běžné malty.

Obr. 3: Plné vany s maltou Malmix®
Nejdůležitější vlastnosti a možnosti využití směsi Malmix®
Čerstvé malty Malmix® se vyrábějí buď ve specializované maltárně, nebo v přizpůsobených betonárnách. Zpracovatelnost malty je prodloužena na více než 36 hodin.
Malmix® nachází své využití především při výstavbě na „zelené louce”, protože není potřeba přípojka na zdroj tlakové vody a zdroj elektrické energie, ale ani žádné strojní zařízení (silo apod.). Zároveň také dochází k dalším úsporám finančních prostředků, jelikož odpadá zdlouhavá příprava malty na stavbě a není potřeba se předzásobovat materiálem.
Jak se pracuje se směsí Malmix®
Malmix® se jednoduše po objednání doveze na stavbu autodomíchávačem a je ihned připravený k použití v požadované konzistenci a potřebné kvalitě podle ČSN EN 998-1, 2.
Na stavbě se skládá do připravených zapůjčených plastových van o ob-jemu 200 litrů s dobou zpracovatelnosti podle typu až 36 hodin, která je umožněna pomocí přidání zpomalovacích přísad. V těchto vanách se pak přepravuje po staveništi pomocí speciálních vozíků, jeřábem, vysokozdvižným nebo paletovacím vozíkem či staveništním jeřábem.

Obr. 4: Vany s maltou i bez ní se mohou po staveništi pohybovat pomocí vozíku
Malmix® – souhrnný přehled nejdůležitějších výhod při použití na stavbě
- Žádný zábor místa pro strojní zařízení a zdící materiály,
- zrychlení výstavby díky snadné manipulaci s materiálem,
- na stavbě není potřeba přípojky na zdroj tlakové vody,
- na stavbě není potřeba přípojky na zdroj elektrické energie,
- záruka kvality – malty namíchané podle receptury,
- objednáváte jen tolik, kolik opravdu spotřebujete,
- odpadá zdlouhavá příprava malty na stavbě,
- zvýšení produktivity práce na stavbě,
- odpadá předzásobení materiálem,
- zpracovatelnost až 36 hod.
| Zaručené pevnosti v tlaku | dle typu až 10 MPa |
| Orientační pevnost v tahu za ohybu | dle typu až 2,5 MPa |
| Suchá objemová hmotnost v rozmezí | 1550–1800 kg/m3 |
| Zpracovatelnost malt | dle typu až 36 hodin |
| Zrnitost směsi | do 2 mm |
Vlastnosti
Závěr
Závěrem stojí také za připomínku, že tento způsob výstavby je šetrný k životnímu prostředí hned v několika směrech. Při srovnání s konvenčním postupem šetříte energie a nemusíte se zabývat likvidací zbytků po míchacím centru a odpadu z papírových obalů z pytlovaných materiálů.

Obr. 5: Velikým pomocníkem při transportu van je jeřáb
Další zajímavé informace o výhodách, využití a kontakt na výrobce naleznete na www.malmix.cz
Českomoravský beton, a.s.
Beroun 660, 266 01 Beroun
Tel.: +420 311 644 005
Fax: +420 311 644 010
E-mail: info
cmbeton.czDiskuze a dotazy
Nejnovější články ze stejného zdroje
• CEMFLOW® pro řešení kvalitní i stylové podlahy (2011/9)• Kvalitní betonové konstrukce (2011/4)
• Titul na beton, to je Beton University (2011/2)
• Litý cementový potěr CEMFLOW® (2010/10)
• STEELCRETE® – vláknobeton s definovanými mechanickými vlastnostmi (2010/6)
![]() |
Beton, maltové směsi a omítky
Sádrové a vápenosádrové omítky Cemix
22. 11. 2011 | Archiv firmy (Stavebnictví a interiér 10/2011)
Realizátoři stavebních úprav z řad odborníků i laiků začínají v dnešní době objevovat výjimečné vlastnosti sádrových omítek, které zcela splňují požadavky moderního stavebnictví. CEMIX, tradiční výrobce stavebních materiálů v České republice, ve svém sortimentu již několik let nabízí CEMIX Sádrovou omítku, CEMIX Vápenosádrovou omítku a CEMIX Sádrovou stěrku.
Bez reakcí čtenářů, 1 hlasSanace železobetonu v chemicky náročném prostředí – metody a možnosti
12. 10. 2011 | Ing. Zdeněk Vávra, Ing. Pavel Dohnálek, Ph.D. (Stavebnictví a interiér 9/2011)
Sanace železobetonu je v současné době věcí, kterou lze považovat za zaběhnutou a v okruhu odborné veřejnosti za známou alespoň v základních obrysech. Obecné postupy však nemusí vést k zcela správnému výsledku, pokud prostředí, kterému je ať už původní konstrukce, nebo konstrukce opravená, vystavena, zahrnuje látky poškozující cementový tmel, případně mají schopnost poškozovat výztuž betonu bez zjevného poškození povrchu.
Bez reakcí čtenářů, 2 hlasyBytový dům LUXOR, Beroun
11. 10. 2011 | Ladislav Špína) (Stavebnictví a interiér 9/2011)
Barevná novostavba bytového domu v Berouně začala vyrůstat v létě 2010 na místě, kde stála původně výměníková stanice. Její demolicí vznikla ve stávající zástavbě proluka, která vytvořila dostatečný prostor pro stavbu pětipatrového domu s celkem 28 byty. V interiérech na ploše přes 10 000 m2 byla použita sádrová omítka Rimat MPL společnosti Rigips.
Bez reakcí čtenářů, 1 hlasBaumit Nivello Quattro: samonivelační podlahová stěrka pro dokonale hladký povrch
4. 9. 2011 | Jana Mikešová (Stavebnictví a interiér 9/2011)
Stavebnictví se neustále zpřesňuje. Mírou už dávno nejsou centimetry, ale milimetry. O kvalitě stavby rozhodují konstrukční detaily, výrobci na trh dodávají přesné tvarovky a stavební prvky se k sobě nezdí, ale navzájem se lepí… Podobný vývoj zasáhl snad všechny oborové činnosti ve stavebním odvětví: malíře, štukatéry, obkladače nebo podlaháře. Posledně jmenovaným je určen produkt Baumit Nivello Quattro, samonivelační podlahová stěrka na bázi síranu vápenatého.
Bez reakcí čtenářů, 1 hlas

Google
Linkuj
Facebook
Twitter






