Sikagard-907 W – ochrana zámkové dlažby

Aktualizováno: 18. 8. 2010

Řešíte problémy s trávou, která opakovaně roste ve spárách mezi betonovými dlaždicemi, ať se tomu sebevíc bráníte? Sika přichází s přípravkem Sikagard®-907 W, ochranným nátěrem chodníků, betonových ploch a zároveň pečetící hmotou pro pískové spáry. Po jeho aplikaci máte na dlouhý čas od trávy ve spárách klid.

Sikagard-907 W – ochrana zámkové dlažby

Sikagard®-907 W byl představen spolu s dalšími novinkami společností Sika CZ, s.r.o. na letošních Stavebních veletrzích v Brně a zde patřil mezi exponáty, o které se návštěvníci pozorně zajímali, možná i v souvislosti s nastupujícím jarem.

Jde o výrobek s víceúčelovým použitím. Efektivně chrání dlažbu a porézní povrchy před vodou, oleji a nečistotami. Pokud je aplikován na ploše, kde jsou spáry mezi dlažebními prvky vyplněny pískem, proniká do spár. Následně celou plochu, včetně spár, stabilizuje a chrání.

Sikagard®-907 W se hodí pro dlažební kostky, prefabrikovanou dlažbu, přírodní kamennou dlažbu, plotové tvarovky a stříšky, betonové podlahy, exponované betonové povrchy apod. Dále na chodníky, terasy, parkoviště a rampy, vjezdy a dvorky, nákupní střediska atd. Jak bylo řečeno, všude zde zpevňuje i spáry mezi dlažebními prvky. Jde tedy o konečnou, pohledovou úpravu.


Další přednosti nátěru Sikagard®-907 W

Chemicky jde o 1-komponentní, UV odolnou tekutou akrylátovou disperzi na vodní bázi. Vedle zmíněné impregnace, která dlažbu chrání před vodou, oleji, pohonnými látkami a špínou, zvyšuje Sikagard®-907 W také její mrazuvzdornost. Impregnace spár v dlažbě pak omezuje erozi, vyplavování a znečistění písku ze spáry. Impregnace přípravkem Sikagard®-907 W usnadňuje čištění podkladu (snižuje tedy požadavky na údržbu), omezuje vznik výkvětů a zvýrazňuje barvy.

Přehled výhod:

  • Je šetrný k životnímu prostředí, neobsahuje organická ani jiná rozpouštědla,
  • odolává UV záření a stárnutí,
  • snadno se aplikuje – štětcem, válečkem ap.,
  • zabraňuje růstu trávy a mechů ve spárách a na povrchu dlažby,
  • umožňuje podkladu i spárám dýchat, tzn. že řešení je otevřené difúzi vodní páry,
  • omezuje erozi písku, znečišťování nebo vymývání písku ve spáře,
  • usnadňuje čistění plochy a omezuje požadavky na údržbu.

Příprava podkladu

Povrch musí být dobře očištěný, zbavený veškerých volných částic včetně prachu. Lze jej omýt tlakovou vodou, před aplikací impregnace ale musí být suchý. Mechy a lišejníky lze účinně odstranit přípravkem Sikagard®-715 W. Spáry v povrchu musejí být dostatečně kompaktní. Přípravek se pak nanáší pomocí válečku se středním vlasem nebo nízkotlakým rozprašovačem stejnoměrně na povrch. Obvykle stačí jedna vrstva. V případě požadavku na vysokou ochranu proti vodě a olejům nebo při velmi porézním povrchu se aplikují dvě vrstvy. Impregnace není vhodná pro méně porézní povrchy, jako je mramor, slinutá keramika, lícové zdivo, přírodní leštěný kámen apod.


Balení

Balení vychází vstříc různým požadavkům zákazníků. Proto výrobce dodává Sikagard®-907 W v plastových kanystrech a objemu 5 l a 20 litrů.


Spotřeba

Běžná spotřeba se pohybuje mezi 0,2 a 0,5 l/m2, mění se v závislosti na savosti (poréznosti) podkladu. Je-li třeba ošetřit přípravkem i spáry a dlažba je vysoce porézní pohybuje se spotřeba v rozmezí 0,5 až 1,5 l/m2.


Kontakty:
Sika CZ, s.r.o.
Bystrcká 36, 624 00 Brno
Tel.: +420 546 422 464
E-mail: sika (zavináč) cz (tečka) sika (tečka) com
http://www.sika.cz
(aktualizace kontaktu: 15. 7. 2013)
Autor: RNDr. Jiří Hejhálek
Fotografie: Archiv firmy

Diskuze k článku

počet příspěvků: 2, poslední 15.07.2018 14:03, vstoupit do diskuze

Cena za provedení 2011 - medaile

Více článků

Lakování dřevěných podlah pomocí Pallmann X-LIGHT SYSTEM – hudba budoucnosti…

Lakování dřevěných podlah pomocí Pallmann X-LIGHT SYSTEM – hudba budoucnosti…

Začátkem letošního roku procházel hotel ARIA HOTEL PRAGUE rozsáhlou rekonstrukcí, jejíž nedílnou součástí byla i renovace dřevěných parketových…
celý článek

Hydrofobizační prostředek LUKOFOB pro hydroizolační injektáž zdiva

Hydrofobizační prostředek LUKOFOB pro hydroizolační injektáž zdiva

Velkým problémem, zejména starších domů, je zamokřené zdivo způsobené zemní vlhkostí. Jednou z metod dodatečné hydroizolace zdiva, která je technicky…
celý článek

Impregnace dřeva: vše, co potřebujete vědět

Impregnace dřeva: vše, co potřebujete vědět

Zdárné využití oblíbených dřevěných prvků v interiéru i exteriéru je podmíněno správnou péčí o dřevo. Stěžejní roli při ošetření tohoto přírodního…
celý článek

Použití a aplikace chemických infúzních clon

Použití a aplikace chemických infúzních clon

Téměř každý člověk má nějakou nemovitost, o kterou se musí starat. Pokud se jedná o starší objekty, je téměř pravidlem, že jedním z řešených problémů…
celý článek

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)