Široká nabídka speciálních a doplňkových tašek KM Beta

Aktualizováno: 15. 10. 2018

Největší český výrobce stavebních materiálů, společnost KM Beta a.s., nabízí ucelený program výrobků pro dokonalou a funkční střechu. Vedle třech typů tašek v různých barevných variantách a povrchové úpravě dodává i téměř padesát typů betonových doplňků pro všechny způsoby využití.

Široká nabídka speciálních a doplňkových tašek KM Beta

Pevnost a spolehlivost

Betonová střešní krytina KM BETA se vyrábí pomocí moderní technologie z přírodních materiálů a její výraznou vlastností je její vysoká pevnost (unese více než 2000 N), díky které je možné vyrábět tašky větších rozměrů a snížit tak jejich počet na m2. Krytina je odolná nejen vůči povětrnostním vlivům, ale odolává také chemickým vlivům vnějšího prostředí, díky čemuž nevyžaduje téměř žádnou údržbu a má samočistící schopnost. Střešní tašky KM BETA jsou vyráběny z prvotřídních surovin, zejména velmi jemného křemičitého písku, který vytváří hladký bezvrásčitý povrch, jenž eliminuje zanášení a růst mechů. Na prodloužení životnosti střešní krytiny se podílí i další důležité vlastnosti jako je mrazuvzdornost a nízká nasákavost. Životnost krytiny se odhaduje na 100 let, proto na ní KM Beta poskytuje záruku až 30 let. Krytina je použitelná pro spády střechy od 12° až do 90° ve všech klimatických oblastech ČR. KM Beta nabízí dva základní typy krytin KMB BETA a KMB HODONKA a novou plochou tašku určenou zejména pro moderní architekturu s názvem KMB ROTA.

Jednoduchá pokládka

Pokládka betonových střešních tašek patří k nejjednodušším a nejrychlejším v porovnání s jinými typy krytin (u tašky KMB ROTA se jedná o pouhých 8 ks na m2 střechy). Pokud je nosná konstrukce bez závad, mohou být tašky KM BETA bez problémů pokládány i na stávající laťování, čímž lze ušetřit nejen práci, ale i peníze.

Betonové(!) doplňky

Díky komplexnosti systému nabízí společnost KM BETA nejen krytinu, ale i více než 50 betonových doplňkových výrobků, kterými lze řešit technické detaily i těch nejnáročnějších konstrukcí.

Betonové doplňky mají stejnou životnost jako základní krytina, časem nedegradují, jako plastové. Tvarem, barvou i provedením jejich design odpovídá zvolenému typu krytiny. Vedle hřebenáčů, ozdobných prvků, hřebenových ucpávek a dalšího sortimentu, uživatel ocení i speciální, prostupové tašky. KM Beta nabízí tašky odvodňovací, kolektorové, odvětrací a větrací, nášlapné tašky, protisněhové tašky, tašky pro odkouření turbokotle či anténní tašky. Jako první dodala na trh KM Beta i betonové tašky anténních a kabelových prostupů.

Betonová anténní taška zabezpečuje prostup trubky přes střešní plášť (anténa, satelit bezdrátový internet a jiné zařizovací předměty). Základní taška s kloubem je celobetonový prvek a krycí kloubová část je z hliníku s barevnou povrchovou úpravou.

Technické parametry
KMB BetaKMB Hodonka
rozměry (mm)420x331420x336
hmotnost (kg/ks)5,7
materiálbeton - hliník
prostupové průměry (mm)23, 28, 35, 44, 50, 62
pro střešní sklon (°)22-45

Pro ty, kterí hledají možnosti úspory energie a využívají sluneční kolektory, KM Beta nabízí tašku kolektorovou. Slouží jako držák slunečního kolektoru na střeše bez prostupu střešním pláštěm. Kolektor se připevňuje k tašce pomocí střešní konzoly s objímkou, kterou prochází nosná trubka. Kolektor se na ni v horní části zavěsí montážními háčky a volně se uloží na trubku v dolní části.

Technické parametry
Taška kolektorováKMB BetaKMB Hodonka
rozměry lxb (mm)420x331420x336
hmotnost (kg/ks)4,6
potřeba4 ks/1 kolektor
rozteč šroubů75 mm; Ø 8 mm dl. 27 mm
pro střešní sklon (°)22-50

Společnost KM Beta a.s. jako jediná na trhu nabízí tašku kabelových a hadicových prostupů. Taška kabelových prostupů slouží jako bezpečný a spolehlivý prvek k propojení elektrických a datových kabelů zařizovacích předmětů přes střešní plášť. Důležité je, že nedochází k poruše střešního pláště – kabely a hadice jsou vedeny skrz ve výrobě připravené otvory, které nenarušují těsnost krytiny.

Technické parametry
KMB Beta
rozměry (mm)420x331
materiálbeton
počet připojení na 1 tašku3
vnější průměry pro připojení (mm)7; 8; 9,5
použití pro střešní sklon (°)12-90

Taška hadicových prostupů je určena pro bezpečné a spolehlivé vedení izolovaného potrubí solárních kolektorů přes střešní plášť. Tašku je možné umístit v libovolném místě poblíž kolektoru pouhou výměnou za tašku základní.

Technické parametry
KMB Beta
rozměry (mm)420x331
materiálbeton
vnější průměry pro připojení (mm)50-75
použití pro střešní sklon (°)12-90

Univerzální využití

Vlastnosti střešní krytiny KM BETA i konkrétní tvary typů KMB BETA, KMB HODONKA i KMB ROTA předurčují tento materiál pro širokou škálu realizací od moderní architektury přes klasické rodinné domky, bytové domy a veřejné stavby až ke stylovým srubům, chatám, chalupám a případně i historickým objektům. Krytina KM BETA všech typů je vhodná jak pro novostavby, tak pro rekonstrukce střech.

Podrobnosti o jednotlivých prvcích ze střešního systému KM BETA najdete na www.kmbeta.cz

Kontakty:
KM BETA a.s.
Dolní Valy 3739/4, 695 01 Hodonín
Tel.: +420 518 321 134
E-mail: kmbeta (zavináč) kmbeta (tečka) cz
http://www.kmbeta.cz
(aktualizace kontaktu: 1. 3. 2016)
Autor: Eliška Vintrová
Fotografie: Archiv firmy

Diskuze k článku

Článek zatím nikdo nekomentoval. Vložte komentář jako první.

Více článků

Festival dřeva a nářadí na veletrhu STŘECHY PRAHA

Festival dřeva a nářadí na veletrhu STŘECHY PRAHA

Největší veletrh pro střechy, řemeslo, dřevo a úspory energií STŘECHY PRAHA vstupuje do třetího desetiletí své existence. 21. ročník proběhne 7. až 9…
celý článek

HPI-CZ rozšiřuje nabídku o záchytné systémy plochých střech

HPI-CZ rozšiřuje nabídku o záchytné systémy plochých střech

Práce na střeše, ať už šikmé nebo ploché, je spojena s rizikem pádu z výšky, případně do hloubky. Za práci ve výškách je dle legislativy považována…
celý článek

Tondach uvádí nové podstřešní fólie pro zvýšení kvality šikmé střechy

Tondach uvádí nové podstřešní fólie pro zvýšení kvality šikmé střechy

Do nové pokrývačské sezóny vstupuje společnost Tondach Česká republika, s. r. o., výrobce pálené střešní krytiny, se dvěma novinkami – podstřešními…
celý článek

Těžká šikmá střecha HELUZ

Těžká šikmá střecha HELUZ

Cihlové domy, které jsou v tomto článku zastoupené stavebním systémem HELUZ, je dobré navrhovat a stavět tak, aby vedle tepelné izolace plně využily…
celý článek

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)