Stavebnictví a interiér - Stavební technika - iStavebníctvo.sk - Výrobek roku - Vega s.r.o.
Dnes je 17.4.2014
Stavebnictví a interiér - nejvíce o stavebních materiálech


reklama
» Rubrika: Výrobky, materiály a systémy pro odvodňování

OSMA představuje nové produkty

Zveřejněno: 3. 3. 2010
Autor: Jan Garai
Vyšlo v: Stavebnictví a interiér 2/2010
Fotografie: -
Kontakt: WAVIN Ekoplastik s.r.o.
Společnost Gebr. Ostendorf – OSMA zpracování plastů, s.r.o., je největším českým výrobcem plastových potrubních systémů pro vnitřní a venkovní kanalizaci. Značka OSMA je na českém trhu více než patnáct let a za tuto dobu se stala nejen synonymem kvality, ale také dokonalého propojení výroby, kontroly jakosti, obchodního a poradenského servisu. Velký důraz je také kladen na šetrný přístup k přírodě díky dokonalé těsnosti propojených prvků kanalizačních systémů OSMA.

Po loňském zveřejnění kompletních 3D knihovních prvků1) pro programy AutoCad a ArchiCad přišli na řadu 2D prvky. Nabízená 3D knihovna pro AutoCad určená pro verzi 2006 a vyšší byla rozšířena o 2D knihovny, které jsou kompatibilní již od verze R14. Zároveň jsou nabízeny kromě české jazykové verze také v angličtině a němčině. Tyto knihovny jsou k dispozici zdarma ke stažení na webových stránkách www.kanalizacezplastu.cz. Pro registrované návštěvníky jsou tyto knihovní prvky ke stažení v sekci Projektanti – Dokumenty.

Moderní grafický výpočtový program

První novinkou letošního roku je program TechCon OSMA Cad. TechCon je moderní grafický výpočtový program pro návrh a zpracování projektů vnitřních odpadů. Program umožňuje kreslení projektů ve 2D i 3D zobrazení a kromě automatického dimenzování odpadního potrubí dle zvolené normy a následného výpisu použitého materiálu také obsahuje kompletní knihovnu kanalizačních prvků OSMA včetně aktuálních doporučených maloobchodních cen. Tento program je volně ke stažení na našich webových stránkách (viz výše).


Nový kanalizační systém

Další připravovanou novinkou je instruktážní film, který se zabývá problematikou propojení systémů Skolan dB a standardně používaným HT-systémem v technickém zařízení budov (TZB). Skolan dB je nový kanalizační systém, který ve všech směrech vyhovuje dnešním vysokým nárokům na vlastnosti stavebních elementů. Jde o silnostěnný kanalizační systém mající jedinečnou schopnost tlumit hluk vznikající prouděním kapaliny v potrubí.

V loňském roce jsme představili na českém trhu novou produktovou řadu Magnacor2), kanalizační systém trubek a tvarovek vyrobený z polypropylenu vyznačující se vysokou kruhovou tuhostí (SN8), nízkou hmotností, vysokou chemickou, teplotní a mechanickou odolností a snadným propojením s hladkým kanalizačním systémem OSMA. V letošním roce připravujeme rozšíření produktové řady KG2000 o dimenzi DN 400. KG 2000 polypropylen je produktová řada určená pro použití do náročných geologických podmínek.


Závěrem bych vás rád pozval na náš stánek na mezinárodním veletrhu CONECO, který se koná 23. až 27. března 2010 v Bratislavě. Zde budou představeny další připravované novinky včetně kompletní nabídky produktů OSMA.

1 Hejhálková, H.: OSMA přináší projektantům zdarma knihovní prvky, Stavebnictví a interiér 9/2009, www.stavebnictvi3000.cz/c3235.
1 Hejhálek, J.: Polypropylenové kanalizace Magnacor od společnosti OSMA, Stavebnictví a interiér 3/2009, www.stavebnictvi3000.cz/c3005.
Doporučit článek:
Kontakty:
WAVIN Ekoplastik s.r.o.
Rudeč 848, 277 13 Kostelec nad Labem
Tel.: +420 596 136 295
E-mail: info (zavináč) wavin (tečka) cz
http://www.wavin.cz
(aktualizace kontaktu: 27. 1.)
Související výrobky

KG 2000 Polypropylen®

KG 2000 Polypropylen® je moderní vyspělý systém kanalizačních trubek a tvarovek, určený především pro exponovaná místa a pro výstavbu kanalizace v náročných podmínkách…

Tiché odpadní trubky a tvarovky Skolan dB

Odpadní trubky a tvarovky z polypropylenu, plněného minerálem, se schopností snižovat intenzitu hluku, vyráběné v souladu s ČSN EN 1451-1.
Diskuze

Článek je zatím bez komentáře. Vložte komentář jako první.

Vstoupit do diskuze
Přidat komentář

Články z rubriky

Výrobky, materiály a systémy pro odvodňování

Vypařovací žlaby pro odvodnění parkovišť

Důležité, ale často zanedbávané hledisko při plánování projektů vnitřních prostor, jako např. parkovišť, patrových parkovišť a podzemních garáží, je otázka odvodnění. Systém odvodňovacích žlabů Meadrian PG, který dodává společnost RONN Water Management s.r.o., je speciálně vyvinut právě pro tyto případy. celý článek

(bez reakcí)
Systémy odhlučněné vnitřní kanalizace

Až čtyřicet procent evropské populace ruší nadměrný hluk. Jde obvykle o hluk spojený s činností strojů, a to jak domácích spotřebičů, tak i velkých pracovních strojů, nebo o hluk způsobený dopravou. Opomenout však nelze ani hluk vznikající provozem a údržbou vnitřního kanalizačního systému. Dobrá zpráva je, že tento typ hluku lze snadno eliminovat. celý článek

(bez reakcí)
MEA získala stoprocentní podíl ve firmě RONN DRAIN

Společnost MEA Water Management GmbH se sídlem v německém Aichachu převzala 14. 6. 2013 českou firmu RONN DRAIN COMPLET s.r.o. se sídlem v Karlových Varech i její slovenskou dceřinou firmu Ronn SK. celý článek

(bez reakcí)
Odlučovače ropných látek Oil Stream Centaro NS a další

Společnost Wavin Osma uvádí na český trh nové odlučovače Oil Stream Centaro NS. S jejich pomocí lze snadno z dešťové vody odstraňovat ropné látky v koalescenčním stupni. Mezi hlavní výhody nových produktů patří naplnění požadavků třídy I. dle EN 858 1 a vysoká účinnost a jednoduchost jejich čištění. celý článek

(bez reakcí)

Copyright © 2001–2014 Vega společnost s ručením omezenýmTOPlist