Sendwix AKU

Tepelná čerpadla DIMPLEX nové generace vzbuzují obdiv

Zveřejněno: 1. 1.

Seznamme se s unikátním modulárním systémem tepelných čerpadel nové generace s plně automatizovaným provozem, v elegantním designu a tichém chodu a dalšími poutavými vlastnostmi.

Tepelná čerpadla DIMPLEX nové generace vzbuzují obdiv

Po úspěchu na letošním mezinárodním veletrhu ISH ve Frankfurtu, kde byla představena zcela nová generace tepelných čerpadel od společnosti GLEN DIMPLEX THERMAL SOLUTION, s obchodním označením DIMPLEX serie M., přichází rovněž na náš trh. V ČR měla premiéru na veletrhu FOR ARCH Praha 2017, kde vzbudila oprávněný obdiv, jak u odborníků, tak u potenciálních zákazníků. Jde totiž o unikátní koncepci tepelných čerpadel systému vzduch-voda v nebývale elegantním estetickém provedení.

Modulární systém tepelných čerpadel DIMPLEX serie M

Nová generace tepelných čerpadel DIMPLEX serie M je pojata jako stavebnice typu lego pro bezproblémovou instalaci jak v exterieru, tak v interieru s minimálními nároky na prostor. Má řadu nepřehlédnutelných výhod:

  • neuvěřitelně tichý chod,
  • modulární stavebnicový systém vyrobený na míru,
  • špičkový design,
  • minimální prostorové nároky,
  • plně automatizovaný provoz,
  • osvědčená preciznost německé výroby,
  • vysoce efektivní vytápění/chlazení a ohřev teplé vody.

Hned na první pohled je patrný rozdíl v precizním provedení venkovní jednotky i vnitřního příslušenství proti běžným tepelným čerpadlům na našem trhu. Zvláště pak jeho minimální rozměry a možnost barevného provedení vnější jednotky (výběr z 1625 odstínů RAL) nebo pro milovníky přírodního vzhledu také v obkladu dřevem! Je na úvaze architekta nebo investora, jaký bude mít jeho tepelné čerpadlo kabátek v místě, kde bude umístěno.

Estetická stránka je jistě velmi důležitá, ale unikátnost důležitých vlastností spočívá hlavně v tom, že požadovaná konfigurace sestav je „šitá na míru” pro konkrétní zakázku, konkrétního zákazníka a jeho dům – sestavují se totiž už ve výrobním závodě v německém Kulmbachu.

Vhodný výkonový rozsah od 4 do 16 kW

Výkony těchto modulárních systémů tepelných čerpadel DIMPLEX serie M jsou uzpůsobeny pro objekty s tepelnými ztrátami od 4 do 16 kW, což vyhovuje téměř všem současným i budoucím moderním rodinným domům nebo podobným objektům.

Těmito tepelnými čerpadly se dá úsporně vytápět nebo také v parném létě chladit, přičemž ekonomický ohřev teplé vody je samozřejmostí !

Tichý chod

Obdivuhodná je téměř neslyšná „hlučnost”, která je v úrovni 27 dB (A), což ve srovnávací stupnici odpovídá tichému „šeptání”.

Automatizovaný provoz a intuitivní ovládání

Celé zařízení se vyznačuje plně automatickým provozem, který neobtěžuje nadbytečnými zprávami o stavu zařízení, ale naopak má možnost průběžného snímání provozních hodnot a jejich ukládání do datového uložiště pro případ řešení nestandardního chování sestavy, případně dálkového servisního dohledu. Všechna nastavení jsou jednoduchá, srozumitelná s intuitivním dotykovým ovládáním i pomocí iPhonu.

Tepelná čerpadla DIMPLEX serie M jsou v současné době vrcholem v oboru vytápění. Vychází ze 45 let zkušeností vývoje a výroby tepelných čerpadel získaných výrobcem. Obchodním zástupcem společnosti Glen Dimplex Thermal Solution pro Českou republiku je TERMO KOMFORT, s.r.o.

Více informací získáte na stránkách www.dimplex.cz nebo nás neváhejte kontaktovat.

Kontakty:
TERMO KOMFORT, s.r.o.
Bauerova 10, 603 00 Brno
Tel.: +420 545 213 628
E-mail: info (zavináč) termokomfort (tečka) cz
http://www.termokomfort.cz
(aktualizace kontaktu: 10. 2. 2014)
Autor: Josef Slováček, Jarmila Burešová
Fotografie: Archiv firmy

Diskuze k článku

Článek zatím nikdo nekomentoval. Vložte komentář jako první.

Více článků

Hlučnost venkovních jednotek tepelných čerpadel

Hlučnost venkovních jednotek tepelných čerpadel

Venkovní jednotky tepelných čerpadel bývají kritizovány pro svou hlučnost. V tomto článku tedy analyzujeme možnosti, jaké má investor v případě…
celý článek

Vliv kvalitních tepelných čerpadel na snižování energetické náročnosti staveb

Vliv kvalitních tepelných čerpadel na snižování energetické náročnosti staveb

Před lety se vedly diskuse, jakým směrem by se měla ubírat výstavba s ohledem na snižování energetické náročnosti staveb. Razilo se heslo, že…
celý článek

Pravda a nepravda o tepelných čerpadlech

Pravda a nepravda o tepelných čerpadlech

Nespokojenost s tepelným čerpadlem (TČ) může mít víc příčin. Bývá to chybná montáž nebo volba sice kvalitního čerpadla, avšak nevhodného pro naše…
celý článek

Tepelné čerpadlo a jak mu rozumět

Tepelné čerpadlo a jak mu rozumět

Tepelné čerpadlo (TČ) je dnes běžným technickým zařízením pro vytápění či chlazení do rodinných domů, společenských budov atd. až po průmyslové…
celý článek

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)