Tepelná pohoda v obytných budovách

Vzduchové potrubní systémy KLIMAFLEX
Aktualizováno: 19. 9. 2014

Zajištění dostatečné výměny čerstvého vzduchu současně se zabezpečením teplotní pohody v budovách je jedním ze základních úkolů projektantů. Vlivem stoupajících cen energie na vytápění se budovy zateplují a utěsňují, což má neblahý vliv na přirozenou výměnu vzduchu. Řešením jsou nové technologie větrání s rekuperací tepla v kombinaci s teplovzdušnými systémy vytápění. Pro rozvody vzduchu, vzduchotechnická zařízení a rekuperační systémy se používá flexibilní plastové potrubí KLIMAFLEX, jehož výrobcem je společnost MATEICIUC.

Tepelná pohoda v obytných budovách

Pokud používáte technologie větrání s rekuperací tepla v kombinaci s teplovzdušnými systémy vytápění, zaplatíte za vytápění vašeho domu daleko méně peněz, než při použití klasického otopného systému. Správně navržené systémy zajišťují příjemné klima v obytných prostorách po celý rok. Díky použití moderních rekuperačních jednotek lze minimalizovat nutnost dalšího dohřívání přiváděného vzduchu z důvodu efektivního využití teplotních zisků v budovách jako např. metabolismus přítomných osob, osvětlení, lednička, televize a ostatní zdroje. Neopomenutelným faktem těchto řešení je úspora místa, které zabírají běžná otopná tělesa.

Konce smotků jsou opatřeny krytkami proti vniknutí nečistot do potrubí
Konce smotků jsou opatřeny krytkami proti vniknutí nečistot do potrubí

Tab. 1: Parametry rozvodových trubek KLIMAFLEX

Vnější průměrVnitřní průměrPoloměr ohybuDélka smotku
[mm][mm][m][m]
63510,2650
75610,2950
90750,3350
1601360,4350
2001710,525

Čistý a zdravý vzduch

Mezi našimi partnery už jsou i výrobci rekuperačních jednotek s aktivní regulací vlhkosti. Je obecně známo, že tepelně vlhkostní mikroklima v obytných místnostech patří mezi základní předpoklady pro zdraví a spokojenost lidí, pobývajících v těchto prostorách.

V prostorách, kde trávíme mnohdy až 90 % svého času, má čerstvý a okysličený vzduch, se správnou teplotou a relativní vlhkostí, velmi blahodárný vliv na naše zdraví a osobní pohodu.

Flexibilní potrubí KLIMAFLEX
Flexibilní potrubí KLIMAFLEX

Kvalitní potrubní systémy bez bakterií

Firma MATEICIUC a.s. je výrobcem potrubních systémů KLIMAFLEX, které jsou nezbytnou součástí systémů řešících rekuperační větrání budov. Díky své konstrukci a technickému řešení jsou velmi flexibilní a zároveň mechanicky odolné. Umožňují dokonalý transport vzduchu a minimální tlakové ztráty.

Montáž potrubního systému KLIMAFLEX
Montáž potrubního systému KLIMAFLEX
Konečný vzhled obytné místnosti
Konečný vzhled obytné místnosti

Vnitřní stěna potrubí je opatřena antibakteriální úpravou. Ve výrobním sortimentu máme širokou rozměrovou škálu rozvodových trubek od vnějšího ø 63 mm až po ø 200 mm. Mezi další nesporné výhody patří jednoduchá manipulace a montáž, nízká hmotnost, snadné čištění a dlouhá životnost. Běžná délka trubek KLIMAFLEX je 50 m. Oba konce jsou opatřeny ochrannými zátkami z důvodu zamezení znečištění během dopravy a skladování. V základní nabídce je barva vnější stěny modrá nebo zelená. Barva vnitřní stěny je obvykle šedá nebo natural.

Naše společnost aktivně spolupracuje s obchodními partnery, projektanty a v neposlední řadě i s realizátory těchto moderních řešení a snaží se zkušenosti a potřeby těchto partnerů uplatňovat při vývoji a výrobě tak, aby výrobky plnily všechny potřeby, které od nich zákazníci požadují.

Dotazy a bližší informace k použití výše uvedených potrubních systémů je možno získat na marketingovém a obchodním oddělení, kde vám rádi poskytneme další informace.

Kontakty:
MATEICIUC a.s.
Ke Koupališti 370/15, 742 35 Odry
Tel.: +420 556 312 411
E-mail: marketing (zavináč) mateiciuc (tečka) cz
http://www.mat-plasty.cz
(aktualizace kontaktu: 20. 6. 2016)
Autor: Alois Mik
Fotografie: Archiv firmy

Diskuze k článku

Článek zatím nikdo nekomentoval. Vložte komentář jako první.

Více článků

Systém Barrisol Clim. Podhled v kombinaci s klimatizací

Systém Barrisol Clim. Podhled v kombinaci s klimatizací

Nedávno jsme v našem časopise pozorným okem prozkoumávali tzv. pnuté podhledy. Došli jsme k závěru, že se jedná o velmi variabilní a působivé…
celý článek

Vzduchové clony s energeticky úspornými EC motory

Vzduchové clony s energeticky úspornými EC motory

Vzduchová clona je zařízení, které za účelem úspor energií vynaložených na vytápění či klimatizování, vytváří vzduchovou bariéru na vstupu do objektu…
celý článek

Klimatizace a ventilace

Klimatizace a ventilace

Zejména nyní, kdy procházíme nejteplejším obdobím roku, je téma klimatizací aktuální. Pokud jimi chladíme interiér, není za účelem optimalizace…
celý článek

Vzduch ve stavebnictví: izolant nebo vodič?

Vzduch ve stavebnictví: izolant nebo vodič?

Vzduch patří mezi tepelné izolanty, tedy látky, které jen velmi málo vedou teplo. Abychom správně pochopili, jakým způsobem lze pracovat se vzduchem…
celý článek

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)