Diskuze k článku Vnitřní tepelné izolace. Výhody a nevýhody

Zobrazit článek Vnitřní tepelné izolace. Výhody a nevýhody

Datum: 6.3.2010 19:28
Reagovat na komentář
Autor: Višinka
Vnitřní izolace stropu
Dobrý den, zaujal mě odborný článek o vnitřních izolacích a chtěl bych touto cestou požádat o radu. Uvažuji o zateplení řadového domu, který je tvořen rovnou střechou tloušťky 25 cm. Strop je konstruován hurdami a jako izolant byla použita vrstva škváry, z venkovní strany je natažena ipa. Plánoval jsem zateplení stropu zevnitř formou polystyrénové izolace tloušťky 5 až 6 cm, ale obávám se vlhkosti, která by z důvodu umístění ipy na vnější straně stropu nebyla odváděna z místností. Zajímá mě, jak by v tomto případě mělo vnitřní zateplení stropu vypadat, zdali použít paronepropustnou folii nebo naopak umožnit případné vlhkosti prostoupit do interiéru, odkud by se odvětrala. Také bych se rád zeptal, zdali je nějaká možnost jak zateplit rovnou střechu, kde je natažena již zmíněná ipa. Předem děkuji za odpověď.
Datum: 9.3.2010 8:19
Reagovat na komentář
Autor: Redakce
Re: Vnitřní izolace stropu
Dobrý den. Pěnový polystyrén, který se chová jako parobrzda, by situaci neměl zhoršit - oproti současnému stavu, kdy teplý vzduch a s ním vodní pára přímo difundují do stropu a ploché střechy.
Spárami mezi EPS deskami by ale nemě v žádném případě pronikat vzduch, neboť strop za izolací bude oproti současnému stavu v zimě chladný a pára unášená s pronikajícím vzduchem by na něm mohla kondenzovat.
Další detail, kde by v zimě mohlo dojít ke kondenzaci, je hrana, kde vodorovné EPS desky sousedí se svislýmu stěnami. Tento detail může být díky izolaci také chladnější, než teď.
Případnou parozábranu je nutné umístit na teplou stranu tepelné izolace, přičemž by tato izolace měla chránit i zmíněné studené kouty.
Při běžné pokojové relativní vlhkosti kolem 50 % by nejspíš parozábrana nebyla nutná. Redakce Stavebnictví a interiér.
Datum: 29.12.2011 20:29
Reagovat na komentář
Autor: petr
Re: Vnitřní izolace stropu
dobrý den chtěl bych zateplit strop zevnitř sehnal jsem 10cm fasádní polystyren a uvažoval jsem že ho nalepím na strop jedná se o klasický dřevěný strop s podbitím rákosem a omítkou ale mám obavy z kondenzace páry mezi polystyrenem a stropem. Lze tento problém nějak řešit a nebo musím zateplovat z půdy ?
Datum: 2.1.2012 17:51
Reagovat na komentář
Autor: Jiří Hejhálek
Re: Vnitřní izolace stropu
Dobrý den, desky pěnového polystyrénu (EPS) propouštějí vodní páru tak málo, že by samy mohly většinou dobře sloužit i jako dostatečná parozábrzda.
Problém je ale v tom, že pára může za izolaci EPS pronikat spárami mezi sousedními deskami EPS nebo spárami mezi stěnou a deskami EPS; v úvahu připadají dva děje

a) difúze vodní páry spárami
b) proudění vzduchu (s obsahem páry) spárami

Případ b) může být vydatnější než pomalá difúze, některé prameny uvádějí až 1000 krát.
Oba případy lze řešit např. aplikací parotěsného a vzduchotěsného nátěru, resp. umístěním parotěsné a vzduchotěsné fólie - vždy na vnitřní teplé straně izolace EPS. To často vyžaduje provést zavěšený podhled. Tento paro- a vzduchotěsný uzávěr však bezpečně zabrání navlhání stropu vlhkostí zevnitř.
Jiří Hejhálek
Datum: 29.8.2012 19:40
Reagovat na komentář
Autor: Josef Zvetrov
Re: Vnitřní izolace stěn
Dobrý den, chtěl bych se na Vás také obrátit s dotazem izolace vnitřních stěn panelového domu. Díky výše uvedenému v článku jsem se přiklonil k extrudovanému. Který bych chtěl nalepit lepící pěnou na venkovní stěny bytu. Co přesně za stav mohu očekávat ohledně srážení par v případě následné aplikace lepidla a sítoviny -Vertex, kdy bych poté chtěl celý proces zakončit klasickým vnitřním štukem. Je tento postup hodně laický a mohu očekávat velké problémy s vlhkostí? O lepidle se domnívám, že hodně uzavírá na prodyšnost a vlhkost, díky tomu trochu počítám s eliminací pronikání zmiňované vlhkosti do hlavního zdiva. Mohu poprosit o Váš názor na tento postup. Děkuji J.Zvetrov
Datum: 12.2.2017 18:02
Reagovat na komentář
Autor: Jan nemeth
Re: Vnitřní izolace stropu
Dobrý den.Měl bych dotaz ohledně zateplení stropu ze shora.Problém je v tom ze mám málo místa cca 5 cm .V Německu jsem viděl jaké si desky které se pokládají na směs perlitu desky mají zámky.jsou poměrně měkké ale pochozi následně mi na to pokladame dlažby.Nevíte co je to za materiál a dá se to sehnat tady v CR dekuji
Datum: 9.11.2016 12:10
Reagovat na komentář
Autor: Mitlöhner Jan
Tepelná izolace stropů z vložek Miako
V rámci "kotlíkových dotací" mi bylo energetickým specialistou navrženo zateplení stropůsuterénu fasádním polystyrénem o tl. 6cm. Strop je vytvořen z keramických trýmců a vložek Miako 18/45B, opatřených vápenocementovou omítkou se štukovou úpravou povrchu. Můžete mi poradit čím izolační desky lepit, jak a čím je kotvit ke stropu? Děkuji Mitlöhner
Datum: 26.12.2016 13:16
Reagovat na komentář
Autor: redakce
Re: Tepelná izolace stropů z vložek Miako
Mělo by stačit polyuretanové lepidlo na lepení tepelných izolací, které je k mání v 2 kg balení v každém hobby-marketu. Pro úplnou jistotu lze izolační desky ještě ukotvit k podkladu talířovými fasádnímu hmoždinkami.
Datum: 24.12.2016 12:02
Reagovat na komentář
Autor: Josef Marek
Zateplení stropu zimní zahrady-chem.zápach
Dobrý den, v létě 2016 jsme si nechali postavit "zimní zahradu" v prostoru mezi dvěma balkony rodinného domku. Zasklení je provedeno s dvojitými skly, spodní balkonová podlaha je zateplená odspodu, na ní dřevotříska a PVC. Vše bylo v pořádku do podzimu, kdy jsem zaizoloval i podhled horního balkonu vrstvou 5 cm fasádního polystyrenu + pohledovou vrstvu tenkých polystyrenových dlaždic. Vše lepeno montážními lepidly SOUDAL a Den Braven. Tepelný odpor izolace odpovídá odporu dvojskel v oknech zahrady. Důvodem bylo zabránění kondenzace páry na podhledu horního balkonu, který tvoří částečně strop zimní zahrady a není shora izolovaný. Následně se objevil zápach, který prakticky znemožnil pobyt v tomto prostoru a který se po vyvětrání velmi brzy obnoví. Děkuji za odpověď.
Datum: 26.12.2016 13:30
Reagovat na komentář
Autor: redakce
Re: Zateplení stropu zimní zahrady-chem.zápach
Pokud zápach vznikl jako následek zateplení podhledu, jak naznačuje formulace dotazu, měl by časem zmizet; příští zimu, pokud bude zimní zahrada na jaře a v létě otevřená a tedy větraná, by to už mělo být v pořádku.
Datum: 4.10.2018 16:24
Reagovat na komentář
Autor: Richard
Zateplení stropu
Dobrý den, Dostal jsem typ na zateplení stropu mezi vazníky polystyrenem. Vytvořit rošt z cd profilů, přišroubovat desky polystyrenu síly 160 mm a natáhnout do lepidla a perlinky. Na desky dát parozábranu a následně izolaci do celkové tloušťky 240 mm. Jak by jste to okomentoval? Děkuji za odpověď.
Datum: 30.10.2018 12:45
Reagovat na komentář
Autor: Marie Čiháková
zateplení stropu zevnitř
máme rodinný dům, kamenné zdi a na stropě máme povaly pak je mezera a na půdě je betonová podlaha. Protože nám uniká nejvíce tepla stropem chtěli jsme to nějak řešit. Měli jsme firmu, která by nastříkala pěnu do dutého prostoru mezi strop místnosti a podlahu půdy, jenže to vyšlo na tolik peněz, že na to dva důchodci nedosáhnou. Tak jsem chtěla koupit polystyrénové desky a dát je na podlahu na půdě, myslíte si, že by to pomohlo?Dále bych se chtěla zeptat na zateplění stropu zevnitř. Jaká firma by mi mohla poradit a ev. to udělat?
Datum: 28.11.2018 17:42
Reagovat na komentář
Autor: Osvodiar
Re: zateplení stropu zevnitř
Dobrý den, mám uplne stejný problém jako zde uvádíte. Poradil Vám někdo ? ;-)
Datum: 18.11.2018 20:33
Reagovat na komentář
Autor: Dagmar Satinská
izolace terasy
Dobrý den, mám terasu s kamenným kobercem, ten ale propouští vodu, prší nám do místnosti pod ní , chtěla bych se zeptat na izolaci s parozábranou nebo balkonovou folií, zda by pomohla, ale zevnitř, aby se nemusel kamenný koberec odsekávat, děkuji, Dagmar.
Datum: 20.11.2018 16:04
Reagovat na komentář
Autor: Marek
Rychloúvěr
Poradíte mi prosím, kde si vyřídit rychle úvěr? Potřebujeme na zateplení domu, chceme využít dotace zelená úsporám.
Datum: 21.11.2018 11:14
Reagovat na komentář
Autor: Igor
Re: Rychloúvěr
Já jsem vyřídil rychloúvěr na bydlení od Modré pyramidy, kde jsem dostal úrok 4,99% ročně na 9 let.
Datum: 22.11.2018 12:13
Reagovat na komentář
Autor: Marek
Re: Rychloúvěr
Jak vysoký úvěr jste si bral? Nebo jak velký úvěr dávají?
Datum: 23.11.2018 11:48
Reagovat na komentář
Autor: Igor
Re: Rychloúvěr
Bral jsem si 800 000 Kč a to je maximum, které na bydlení dávají.

Přidat komentář

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)