Vsaďte na klasiku a pořiďte si horizontální žaluzie

Zveřejněno: 18. 9. 2017

Stínění je dnes samozřejmostí, která nesmí chybět v žádném okně. Má totiž mnoho výhod, chrání interiér před slunečními paprsky a přehříváním, a pokud jej umístíme zvenčí, tak také chrání okno před hlukem a vnějšími vlivy. V neposlední řadě má také designovou funkci. Jaké stínění zvolit?

Vsaďte na klasiku a pořiďte si horizontální žaluzie

Horizontální žaluzie jsou evergreenem, který patří dlouhodobě mezi nejpopulárnější stínění. Tento typ žaluzií, je totiž nejen vysoce funkční, ale také se snadno sladí jak s exteriérem, tak s interiérem.

Hodí se ven i dovnitř

Pokud zvolíte venkovní žaluzie, dopřejete ochranu také svým oknům, před extrémním počasím, zabráníte přehřívání místnosti v létě a unikání tepla v zimě. Venkovní žaluzie lze řešit už při konstrukci budovy, box se schová do fasády a oknu se neodebírá žádné světlo. Problém však není, pokud se rozhodnete pro montáž venkovních žaluzií ex post, s tím rozdílem, že o nějaké světlo přijdete a box bude vidět.

Pokud se rozhodnete umístit horizontální žaluzie uvnitř, můžete je namontovat prakticky kdykoliv – montáž nevyžaduje žádné radikální zásahy do okna a zvládne ji úplně každý.

Široký výběr designu i materiálu

Horizontální žaluzie jsou oblíbené také proto, že si můžete vybrat z široké nabídky různých barevných odstínů, zvolit velikost lamel a vybrat třeba žaluzie v celostínícím provedení. Kromě klasických hliníkových nebo plastových žaluzií můžete vyzkoušet třeba žaluzie dřevěné, které navozují skvělou přírodní atmosféru.

Snadná údržba i oprava

Horizontální žaluzie se snadno udržují, stačí je občas otřít od prachu, na což lze použít speciální hřebínek, se kterým otřete i více lamel najednou. Horizontální žaluzie mají dlouhou životnost, a pokud se u nich vyskytne závada, snadno je doma opravíte pomocí náhradních dílů a běžného nářadí.

Automatické i solární ovládání

Horizontální žaluzie se dnes také dají ovládat automaticky, a pokud chcete ušetřit energii, můžete vyzkoušet solární žaluzie, které přeměňují sluneční záření na elektrickou energii. Se spouštěním a vytahováním žaluzií se vůbec nemusíte namáhat a ještě u toho neplýtváte elektrickou energií.

Kontakty:
Labona s.r.o.
Šimáčkova 674/137, 628 00 Brno
Tel.: +420 608 354 888
E-mail: info (zavináč) labona (tečka) cz
https://www.labona.cz/
(aktualizace kontaktu: 8. 9. 2017)
Autor: Dominik Bezděk
Fotografie: Archiv firmy

Diskuze k článku

počet příspěvků: 2, poslední 11.12.2017 11:33, vstoupit do diskuze

Více článků

Screenové stínění oken: funkční element moderní architektury

Screenové stínění oken: funkční element moderní architektury

Exteriérové stínění se pro své výborné užitné i estetické vlastnosti stává čím dál víc uživatelsky oblíbeným. Výrobci nabízí velkou škálu barev,…
celý článek

SKY systémy – účinné stínění ateliérových oken

SKY systémy – účinné stínění ateliérových oken

Ať už se jedná o prosklení vertikální, horizontální, šikmé či zahnuté, stínicí prvky jsou téměř vždy na místě. Obzvláště okna ve střechách či zimních…
celý článek

Nová kolekce látek Bematech

Nová kolekce látek Bematech

Nové kolekce látek Bematech pro stínicí prvky se vyznačují především funkčním designem. Spojení klasických produktů a novinek, a k tomu důraz na…
celý článek

Okna, stínění, světlo a energie

Okna, stínění, světlo a energie

Když nás zajímá skutečná tepelná ochrana domu a chceme dovést reálné účty za vytápění nebo letní chlazení k minimu, pak nemůžeme přehlédnout stínicí…
celý článek

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)