Vsaďte na klasiku a pořiďte si horizontální žaluzie

Zveřejněno: 18. 9. 2017

Stínění je dnes samozřejmostí, která nesmí chybět v žádném okně. Má totiž mnoho výhod, chrání interiér před slunečními paprsky a přehříváním, a pokud jej umístíme zvenčí, tak také chrání okno před hlukem a vnějšími vlivy. V neposlední řadě má také designovou funkci. Jaké stínění zvolit?

Vsaďte na klasiku a pořiďte si horizontální žaluzie

Horizontální žaluzie jsou evergreenem, který patří dlouhodobě mezi nejpopulárnější stínění. Tento typ žaluzií, je totiž nejen vysoce funkční, ale také se snadno sladí jak s exteriérem, tak s interiérem.

Hodí se ven i dovnitř

Pokud zvolíte venkovní žaluzie, dopřejete ochranu také svým oknům, před extrémním počasím, zabráníte přehřívání místnosti v létě a unikání tepla v zimě. Venkovní žaluzie lze řešit už při konstrukci budovy, box se schová do fasády a oknu se neodebírá žádné světlo. Problém však není, pokud se rozhodnete pro montáž venkovních žaluzií ex post, s tím rozdílem, že o nějaké světlo přijdete a box bude vidět.

Pokud se rozhodnete umístit horizontální žaluzie uvnitř, můžete je namontovat prakticky kdykoliv – montáž nevyžaduje žádné radikální zásahy do okna a zvládne ji úplně každý.

Široký výběr designu i materiálu

Horizontální žaluzie jsou oblíbené také proto, že si můžete vybrat z široké nabídky různých barevných odstínů, zvolit velikost lamel a vybrat třeba žaluzie v celostínícím provedení. Kromě klasických hliníkových nebo plastových žaluzií můžete vyzkoušet třeba žaluzie dřevěné, které navozují skvělou přírodní atmosféru.

Snadná údržba i oprava

Horizontální žaluzie se snadno udržují, stačí je občas otřít od prachu, na což lze použít speciální hřebínek, se kterým otřete i více lamel najednou. Horizontální žaluzie mají dlouhou životnost, a pokud se u nich vyskytne závada, snadno je doma opravíte pomocí náhradních dílů a běžného nářadí.

Automatické i solární ovládání

Horizontální žaluzie se dnes také dají ovládat automaticky, a pokud chcete ušetřit energii, můžete vyzkoušet solární žaluzie, které přeměňují sluneční záření na elektrickou energii. Se spouštěním a vytahováním žaluzií se vůbec nemusíte namáhat a ještě u toho neplýtváte elektrickou energií.

Kontakty:
Labona s.r.o.
Šimáčkova 674/137, 628 00 Brno
Tel.: +420 608 354 888
E-mail: info (zavináč) labona (tečka) cz
https://www.labona.cz/
(aktualizace kontaktu: 8. 9. 2017)
Autor: Dominik Bezděk
Fotografie: Archiv firmy

Diskuze k článku

počet příspěvků: 2, poslední 11.12.2017 11:33, vstoupit do diskuze

Více článků

Nová kolekce látek Bematech

Nová kolekce látek Bematech

Nové kolekce látek Bematech pro stínicí prvky se vyznačují především funkčním designem. Spojení klasických produktů a novinek, a k tomu důraz na…
celý článek

Okna, stínění, světlo a energie

Okna, stínění, světlo a energie

Když nás zajímá skutečná tepelná ochrana domu a chceme dovést reálné účty za vytápění nebo letní chlazení k minimu, pak nemůžeme přehlédnout stínicí…
celý článek

Zastínění zimní zahrady a pergoly

Zastínění zimní zahrady a pergoly

Od podzimu do jara se rádi vystavujeme hřejivým slunečním paprskům nejen venku, ale také v pohodlí vlastní zimní zahrady nebo venkovní pergoly.…
celý článek

Zaomítací screenové rolety

Zaomítací screenové rolety

Screenové rolety, ať už zaomítací či nezaomítací, představují velmi efektivní alternativu k doposud běžnějšímu typu stínicí techniky jako jsou…
celý článek

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)