Zamysleli jste se někdy nad otázkou: ROLETY NEBO ŽALUZIE?

Zveřejněno: 14. 11. 2015

A co nad otázkou kabriolet nebo kombi? Každá varianta má své využití. V autech se však orientuje kdekdo, ve stínicí technice jen úzká skupina profesionálů z oboru. A je to pochopitelné, každý nemůže vědět všechno. Asi se shodneme, že první otázku je nezbytné konzultovat s odborníkem. Víme, na koho se o radu obrátit. Posuďte sami.

Zamysleli jste se někdy nad otázkou: ROLETY NEBO ŽALUZIE?
Venkovní žaluzie

V jednom z předchozích čísel časopisu Stavebnictví a interiér jsme se tomuto tématu již věnovali, avšak spíš z pohledu koncového zákazníka – laika. Nyní vám přinášíme zkušenost zákazníka firemního.

Průběh montáže
Průběh montáže

Příběh referenčního klienta ABF, a.s.

V letošním roce byl v areálu Výstaviště PVA Letňany otevřen Kongresový sál s ojedinělou kapacitou 650 míst k sezení, který je situován ve Vstupní hale II. Jeho multifunkčnost si vyžádala zajištění kvalitního zastínění oken.

V původní poptávkové dokumentaci byly uvedeny venkovní žaluzie. Při konzultaci zástupců klienta s odborníky ze společnosti Almma došlo k detailnímu zjištění veškerých potřeb klienta a požadovaných parametrů produktu.

Díky vyjasnění všech podrobností nastala celkem zásadní změna. Bylo totiž zřejmé, že tím správným řešením nebudou žaluzie, nýbrž rolety. Ty totiž splňovaly požadavky beze zbytku. Při větrném počasí nedochází k vibracím, jež jsou doprovázeny nepříjemným hlukem. Navíc venkovní rolety, oproti žaluziím, umožňují absolutní blackout – tedy 100% zatemnění interiéru.

Následný výběr barev a systému ovládání byl již rutinní záležitostí. Stejně tak následná montáž v režii sehraného montážního týmu Almma.

Výškové práce při montáži
Výškové práce při montáži

Profesionální přístup

V oblasti aktivního stínění jsme dospěli k resumé: Konzultace odborníka je vhodná nejen pro laika, ale i odbornou veřejnost. Lidé ve firmě Almma s.r.o. si to plně uvědomují, proto svá jednání se zákazníkem vedou vždy s ohledem na potřeby zákazníka, nikoliv na jeho primární přání. Jelikož původní přání může být z hlediska výběru správného produktu zkreslené absencí kompletních a detailních znalostí.

Takže rolety nebo žaluzie? Konzultujte s profesionály. Almma poradí.

Kontakty:
Almma s.r.o.
Příbramská 1945, 263 01 Dobříš
Tel.: 800 100 072
E-mail: almma (zavináč) almma (tečka) cz
http://www.almma.cz/
(aktualizace kontaktu: 16. 6. 2015)
Autor: Martin Kunt
Fotografie: Archiv Almma

Diskuze k článku

počet příspěvků: 2, poslední 14.12.2018 13:45, vstoupit do diskuze

Více článků

SKY systémy – účinné stínění ateliérových oken

SKY systémy – účinné stínění ateliérových oken

Ať už se jedná o prosklení vertikální, horizontální, šikmé či zahnuté, stínicí prvky jsou téměř vždy na místě. Obzvláště okna ve střechách či zimních…
celý článek

Nová kolekce látek Bematech

Nová kolekce látek Bematech

Nové kolekce látek Bematech pro stínicí prvky se vyznačují především funkčním designem. Spojení klasických produktů a novinek, a k tomu důraz na…
celý článek

Okna, stínění, světlo a energie

Okna, stínění, světlo a energie

Když nás zajímá skutečná tepelná ochrana domu a chceme dovést reálné účty za vytápění nebo letní chlazení k minimu, pak nemůžeme přehlédnout stínicí…
celý článek

Zastínění zimní zahrady a pergoly

Zastínění zimní zahrady a pergoly

Od podzimu do jara se rádi vystavujeme hřejivým slunečním paprskům nejen venku, ale také v pohodlí vlastní zimní zahrady nebo venkovní pergoly.…
celý článek

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)