Zlatý dům daparts = moderní architektura + Nejteplejší a nejrychlejší stavební materiály na trhu

Aktualizováno: 17. 3. 2005

GRAVE - Dům typu bungalow s rozsáhlými společnými a kompaktními odpočivnými prostory. Dům je navržen jako samostatné pavilony, proto jej lze zvětšovat, rovněž samostatnými propojenými pavilony. Pro dobré propojení s přírodou je doplněn krytými terasami. Noční a denní části jsou striktně odděleny a neruší se. Velká koupelna, dvě samostatná WC, obytná místnost přes dvě podlaží s galerií a horním osvětlením jsou výraznými znaky komfortu pro cca 4 osoby. K tomu přispívají i dvě terasy u vchodu a u obytné části.

Zlatý dům daparts = moderní architektura + Nejteplejší a nejrychlejší stavební materiály na trhu Dům navrhla projekční kancelář Zlatý dům daparts jako svůj katalogový projekt s využitím špičkově izolujících materiálů, které její obchodní část distribuuje formou velko i maloprodeje.
Firma má za sebou dlouholetou tradici z počátku devadesátých let a realizovala několik velkých územních celků s rodinnými domy, urbanistické studie, územní plány celých nových obcí s vybaveností. Dále projektuje interiéry včetně jejich dodávek a pozemní stavby, od firemních areálů až po rodinné domy.

Do domu vstoupíte pod krytou pergolou a loubím do zádveří, hned vpravo je technická místnost s kotlem a pračkou. Právě nad těmito dvěma místnostmi je pevný strop a v šikmém podkroví je pracovna. Dále pokračujeme ze zádveří do hlavního obytného prostoru, který je otevřený až do podkroví. Vlevo je vstup do kuchyně s jídelnou a spíží, vpravo pak oddělená noční část. Tedy tři ložnice, šatna a koupelna s WC. Nad částí ložnic je opět pevný strop a v podkroví půda, přístupná z pracovny. Do pracovny vede z obýváku schodiště. Celkově je dům koncipován konstrukčně velmi jednoduše pro nejlepší využití výborných vlastností použitých stavebních materiálů.

Zdící blok JS fortis GT - nejúčinnější hráz zimě
Keramzitové bloky GT mají patentovanou tepelnou vložku - 185 mm polystyrenu v takovém prostorovém uspořádání, že propouštějí vodní páru. Jsou naprosto přírodní a obsahují zdravotně nezávadné suroviny pro výrobu - keramzit, polystyrén, cement, písek.


Jsou přesné, lehce se řežou běžnou pilou, lehce se frézují drážky. Tepelná vložka je vnitřní a symetrická, ne dodatečná, nedochází ke kondenzaci páry a k plísním. Jsou pevné, přitom jdou lehce řezat. Tepelný odpor je R > 5,4 m2K/W (U = 0,184 W/m2K ).

Pro obvodové zdi není třeba žádné dodatečné tepelné izolování, díky tomu je průběh teploty v konstrukci mezi vnějším a vnitřním povrchem přibližně lineární a nedochází k prudkým zlomům jako u dodatečně izolované konstrukce. Jelikož polystyrén je uzavřen uvnitř tvárnice, můžeme použít jakoukoliv omítku. Základní rozměr tvárnice je 490 × 360 × 240, obsahuje 185 mm polystyrénu v 5-ti vrstvách což dává hodnotu koeficientu U = 0,184 W/m2K, R = 5,4 m2K/W při vrstvě tepelně izolační malty do tl. 5 mm.

Polystyrenové stropy? Není nic snazšího
• JS stropy - hluk a zvuk izolující - 39 dB
• Tepelně izolující R > 3,3 m2K/W
• Lehké a nosné do 9,6 m
• Rychlé a Bezodpadové - na míru
• Libovolného tvaru
• Na libovolné zdivo
• Jsou v kuse - krátí se na váš požadovaný rozpon ze 13 m panelu!


Polystyrénová bednící deska - panel, se používá jako bednění a současně i jako tepelněizolační a zvukoizolační prvek stropů při výstavbě i rekonstrukci. Sestavené bednící desky vytvoří formu pro železobetonový žebírkový strop, který po zabetonování přenáší vnější zatížení stropní konstrukce.

Střešní izolační panely - nejrychlejší podkroví
Střešní izolační panel SIP je sendvičový prvek určený pro jednoduchou a zároveň vysoce efektivní výstavbu střešních konstrukcí. Spojují se zde vynikající tepelné vlastnosti pěnového polystyrenu s výjímečnými vlastnostmi dřevěných slepovaných „I“ nosníků jako nosných prvků SIP a zároveň i střešní konstrukce. Nejvíce se ušetří na rychlosti montáže, neboť čas jsou peníze!

Hlavní přednosti je:
• jednoduchá a rychlá montáž
• dokonalá tepelná izolace až R > 6 m2K/W
• minimální přitížení od konstrukce
• úspora dřeva
• úspora při dokončovacích pracech
• okamžitá ochrana před vlivy počasí
• příznivá cena kompletní střechy

Kontakty:
Zlatý dům daparts s.r.o.
Luční 963, 53003 Pardubice
Tel.: 466 613 630
E-mail: daparts (zavináč) centrum (tečka) cz
http://zlaty-dum.cz
(aktualizace kontaktu: 30. 11. -1)
Autor: Petr David1
Fotografie: Archiv firmy

Diskuze k článku

Článek zatím nikdo nekomentoval. Vložte komentář jako první.

Více článků

Rodinný dům „srdce“

Rodinný dům „srdce“

Zadání investora a jeho koncová parcela v obytné zóně Žižkov III (Havlíčkův Brod) svoji polohou a tvarem byly impulsem a inspirací k vytvoření…
celý článek

Studentská soutěž Můj rodinný dům zná své vítěze

Studentská soutěž Můj rodinný dům zná své vítěze

Po pětileté pauze společnost Schiedel, s.r.o. vyhlásila začátkem školního roku soutěž určenou pro studenty středních škol v České republice, kteří se…
celý článek

Rodinný dům Klánovice

Rodinný dům Klánovice

Na zalesněné zahradě, mezi stromy vyrostl dřevěný dům. Dům, kde jsou stromy nedílnou součástí, kde člověk uvnitř žije krásu přírody. Obytné prostory…
celý článek

Sedlákův rodinný dům

Sedlákův rodinný dům

Dům stojí v Chlumci nad Cidlinou, městě, které je známé selskými bouřemi z konce 18.století. Ačkoli nebyly samotné ozbrojené půtky úspěšné, v…
celý článek

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)