Zámek v Ratměřicích je po rekonstrukci přístupný veřejnosti

Autor: Česká Tisková Kancelář, Datum vydání: 22. 5. 2017
Zámek Ratměřice (zdroj: obec Ratměřice)
Zámek Ratměřice (zdroj: obec Ratměřice)

Ratměřice (Benešovsko) 22. května (ČTK) - Klasicistní zámek v Ratměřicích na Benešovsku je po rekonstrukci opět přístupný veřejnosti. Obnoveny byly v uplynulých letech nejen prostory zámku, ale i rozsáhlý park s nejvyššími sekvojovci v Česku. Kulturní památka nyní slouží jako hotelový resort s restaurací, sdělila ČTK Michaela Vaňková ze zámku. Kolik si celková proměna areálu vyžádala, neuvedla.

Obnovy zámku i parku se ujal poslední majitel Tomáš Novák, který památku koupil v roce 2010. „Vždy mě velmi zajímala historie a historické stavby. Koupě tohoto zámku pro mě znamenala splnění dávného snu, ale především velkou výzvu. Cílem nebylo pouze zámek opravit, ale zejména znovu obnovit jeho zašlou slávu, oživit jej a zároveň zpřístupnit veřejnosti,“ uvedl.

V novém hotelu je k dispozici 19 dvojlůžkových pokojů, wellness centrum, konferenční prostory a vinný sklep. Součástí areálu je i multifunkční hřiště s pavilonem.

Historie zámku v Ratměřicích sahá do začátku 18. století, kdy původní barokní zámek nechali postavit pánové Kořenští z Terešova. Později byl pro Ratměřice významným především rok 1830, kdy se zámek dostal do vlastnictví rodu Chotků.

khj dr

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)