Sendwix AKU

Most přes Orlici v Hradci Králové chtějí stavět tři firmy

Autor: Česká Tisková Kancelář, Datum vydání: 5. 1.

Hradec Králové 5. ledna (ČTK) - O stavbu nového mostu přes Orlici ve čtvrti Svinary v Hradci Králové mají zájem tři subjekty. Nejnižší nabídka činí necelých 65 milionů korun bez DPH. Kraj jako investor před soutěží počítal s cenou do 66,6 milionu korun. Nabídku bude kraj nyní hodnotit, vlastní stavba by mohla začít v březnu, uvedlo dnes hejtmanství. Most nahradí zchátralý most plukovníka Šrámka z roku 1907, který je kvůli havarijnímu stavu od 18. ledna 2017 uzavřený pro automobily.

Stavba mostu ve středu od úřadů získala pravomocné územní rozhodnutí. Kraj předpokládá, že následně získá i stavební povolení. Most by měl být pro automobily otevřený do konce roku, dokončení se předpokládá v roce 2019. Součástí zakázky je i demolice stávajícího mostu.

Nyní most slouží jako lávka pro chodce či cyklisty. Stavba bude za plné uzavírky, pro chodce bude po tuto dobu zřízena provizorní lávka. Rozpětí nového mostního objektu bude 75 metrů. Plány počítají se dvěma jízdními pruhy pro automobily a chodníkem pro chodce a cyklisty.

Most spojuje části Svinar na obou stranách řeky, využívali jej také obyvatelé Malšovy Lhoty a Malšovic. Část řidičů z Hradce Králové jej používala jako zkratku při cestě z jižní části města směrem na Rychnov nad Kněžnou a Ostravu.

Zdeněk Rychtera jpt

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)