Sendwix AKU

Soud zrušil pokutu 70.000 korun od ÚOHS pro Prahu 2

Autor: Česká Tisková Kancelář, Datum vydání: 12. 1.

Brno 12. ledna (ČTK) - Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil zrušení pokuty 70.000 korun, kterou Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil městské části Praha 2 za výběr externího dodavatele služeb v souvislosti s prodejem části bytového fondu. Zakázkou se bude znovu zabývat antimonopolní úřad, vyplývá z informací na webu soudu. Už dříve sankci zrušil Krajský soud v Brně, NSS nyní jeho verdikt potvrdil.

Podle ÚOHS městská část postupovala netransparentně. Při posouzení nabídek do protokolu neuvedla, jak dospěla ke zdůvodnění mimořádně nízkých nabídkových cen firem. S jednou z nich, konkrétně sdružením Privatizace bytového fondu Praha 2, přitom uzavřela smlouvu. Podle ÚOHS to bylo v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách.

Sporný tendr je z roku 2012. Městská část Praha 2 v minulosti dostala v souvislosti s prodejem bytů od ÚOHS také pokutu 100.000 korun. I v tomto případě se obrátila na soud a uspěla.

Prodej se týkal 1760 obecních bytů asi ve 130 domech. Jejich privatizace v městské části v minulých letech vzbudila mnoho emocí.

vrn hj

Stránky stavebnictvi3000.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)