Táta a dcera v Ostravě: Pavilon G a první ostravský mrakodrap spojuje jedno jméno
Poučit se z historie a zachovat ji v původní či zmodernizované podobě. To je oč běží v Ostravě, kde se kromě novostaveb obnovují nebo rekonstruují historické a starší stavby. Došlo i na ladem ležící pavilon G na Černé louce a první ostravský mrakodrap v centru města. Jinými slovy modernizují se obě budovy – pavilon G, který navrhl Ing. arch. Josef Jiřičný, táta Evy Jiřičné a mrakodrap, který se bude přetvářet dle návrhu jeho dcery Prof. Ing. arch. Evy Jiřičné.