11. ročník veletrhu Střechy Praha

Během uplynulých deseti let si mezinárodní veletrh Střechy Praha vysloužil dobré jméno, a to nejen mezi výrobci, dovozci a obchodními firmami, které se ho účastní jako vystavovatelé, ale také mezi odbornou i laickou veřejností. Nyní vstupuje do dalšího desetiletí jako zkušený účastník veletržního dění v České republice a zároveň s novými vizemi a ambicemi.

Předcházejících deset úspěšných ročníků potvrdilo, že úzká specializace na střechařské řemeslo je to nejdůležitější, co dělá veletrh Střechy Praha neopomenutelnou výstavní akcí u nás. Právě z tohoto důvodu je také veletrh Střechy Praha největší svého druhu ve Střední Evropě. Jeho 11. ročník se bude konat ve dnech 29. až 31. ledna 2009 již tradičně na pražském Výstavišti v Holešovicích. Součástí bude samozřejmě specializovaná výstava Úspory energií a obnovitelné zdroje, tentokrát již její 5. ročník.

Zanedlouho budou vyhlášena zvýrazněná témata 11. ročníku veletrhu Střechy Praha. I tento rok budou probíhat přednášky a semináře, jejichž vyvrcholením budou diskusní fóra pro veřejnost, kde na dotazy posluchačů budou reagovat nezávislí odborníci.

Tentokrát bychom se rádi zaměřili nejen na téma šikmých a plochých střech, úspory energií a podobně, ale také na práci tesařů, která úzce souvisí s jedním z témat, které je v současné době velmi aktuální, a tím jsou dřevostavby. Těm bude v rámci veletrhu věnována velká pozornost, protože stejně jako každá jiná stavba, i dřevostavba potřebuje kvalitní a odolnou střechu.

Střechy Dnes

Ukázalo se, že jedna z novinek loňského ročníku – veletržní noviny Střechy Dnes – byla od pořadatelů krokem tím správným směrem. Pro množství pozitivních ohlasů budou veletržní noviny součástí i následujícího 11. ročníku veletrhu a stejně jako minulý rok budou i tentokrát reflektovat dění na veletrhu a upozorňovat jak vystavovatele, tak návštěvníky na zajímavosti a aktuální program.

Roofing Expo 2009

Společnost Střechy Praha, s.r.o., pořadatel veletrhu, chystá pro vystavovatele také zajímavou nabídku. Jedná se o obchodní cestu, v rámci které účastníci navštíví mezinárodní veletrh Roofing Expo 2009 v Las Vegas. V loňském roce tuto cestu již absolvovali zástupci společnosti Střechy Praha a potvrdili si svá očekávání týkající se jedinečnosti této akce.

V průběhu cesty byla navázána spolupráce s představiteli pořádající agentury Hanley Wood a také se společností NRCA, která má více než 4600 členů z 50 států celého světa a je obdobou Cechu klempířů, tesařů a pokrývačů ČR.

Účastníci celé akce budou mít možnost projít si kolem 500 expozic na ploše téměř 10 000 m2. Tímto bychom Vás rádi pozvali k účasti.

Těšíme se na setkání s Vámi na 11. ročníku veletrhu Střechy Praha, který se uskuteční ve dnech 29. až 31. ledna 2009. Uzávěrka přihlášek pro vystavovatele je 30. 9. 2008.

Více na www.strechy-praha.cz.

Autor: Pavlína Homolová
Foto: Archiv Střechy Praha