20 let veletrhu Střechy Praha

Na jubilejním 20. ročníku veletrhu Střechy Praha se budou prezentovat největší výrobci a dodavatelé střešních materiálů, silně budou zastoupeny všechny druhy střešních krytin, ale i izolací, střešních doplňků či vybavení pro řemeslníky. Veletrh proběhne 8.–10. 2. 2018 v PVA EXPO PRAHA Letňany spolu s veletrhy Řemeslo Praha, Solar Praha a projektem Purpo Praha.

Z již přihlášených společností můžeme jmenovat například Besk, Betonpres, Bramac, Creaton, Dehtochema, Ejot, Fakro, Fenestra, Gradus, Juta, KM Beta, Lindab, Linzmeier, Mafell, Metal Trade Comax, Prefa, Rockwool, Roto, Satjam, Stanley Black & Decker, Studio Conti, Tondach, Topwet či Velux. Velkolepou expozicí se bude prezentovat společnost Gunnex a poprvé také slovenská firma KJG.

Konference, semináře a fóra

Fórum Dřevěné konstrukce střech, které již po čtvrté připravuje v rámci veletrhu Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků, je zaměřeno na poruchy a vady dřevěných konstrukcí střech, a to v oblasti konstrukčně statické, tepelně technické se zaměřením na oblast kondenzace vodní páry, a dále na chyby při provádění staveb. Součástí přednášek bude i postavení technického dozoru při provádění staveb v kontextu novely stavebního zákona. Těšit se můžete například na přednášku doc. Ing. Milana Vaška CSc. na téma „Poruchy střech z pohledu soudního znalce”, kde bude mimo jiné rozebírat i nedávné havárie střech včetně zřícení střechy sportovní haly v České Třebové. Tématem 19. ročníku konference Izolace jsou Provozní střechy a další problematika plochých střech. Pro širokou veřejnost jsou určeny semináře o nejčastějších chybách ve střešním plášti či jak ochránit půdní trámy a krovy. Pro vlastníky a správce budov, ale i projektanty je určen soubor přednášek na téma „Vnitřní prostředí v budovách – vliv stavu konstrukcí a údržby budov na jeho kvalitu”. Posluchači se dozvědí, jak provoz a údržba budov ovlivňují zdravotní nezávadnost vnitřního prostředí, co je důsledkem defektů obálky budovy a chyb při zateplování, jak zajistit vyvážené mikroklimatické podmínky, jak řešit nadměrnou vlhkost v interiéru, výskyt plísní a radonu, jak je důležitá pravidelná údržba a revize spalinových cest. Zazní přednášky užitečné pro všechny podnikatele a OSVČ týkající se například EET nebo nového evropského nařízení o nakládání s osobními údaji (GDPR). Velkým tématem bude střešní fotovoltaika a praktická řešení pro energetickou soběstačnost domácností.

Poradenství

Návštěvníkům budou k dispozici bezplatná poradenská centra. Odborníci ve Stavebním poradenském centru ČKAIT poradí ve všech oblastech výstavby. Možnosti využití alternativních zdrojů energie budou doménou poradenství na stánku České fotovoltaické asociace či v Centru pro obnovitelné zdroje energie. Problematiku fasád mohou návštěvníci konzultovat v Centru fasád. Užitečné rady poskytnou a kvalitní realizační firmu doporučí odborníci na stánku Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů ČR. Další poradenská centra budou k dispozici v rámci souběžných veletrhů For Pasiv a Cesty dřeva.

Soutěžní a kulturní program

Proběhne 17. ročník soutěže Zlatá taška o nejlepší exponáty veletrhu. Zároveň budou pokračovat soutěže Cena Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů ČR a Memoriál Jiřího Krmáška, Střechařský inzerát 2017 a PF 2018. Zájemci mohou zhlédnout ukázky řemesel a sami si řemeslnou výrobu včetně novinek z oblasti nářadí vyzkoušet. Na stánku firmy Tondach bude pro návštěvníky připravena keramická dílnička a lidé si zde budou moci zkusit i hru na taškofón či keramickou kytaru. Nebude chybět řada soutěží o pěkné ceny na stáncích i hlavní soutěž o střechu na rodinný dům.

Děkujeme za Vaši přízeň, děkujeme, že jste s námi a že společně oslavíme kulaté narozeniny svátku všech střechařů!

Více informací naleznete na stránkách www.strechy-praha.cz.

Autor: Ing. Jitka Šefránková
Foto: Archiv firmy