Tvarové provedení krytiny ale není jen estetickou záležitostí, vylepšuje i funkční vlastnosti nové tašky. Vytvořený profil totiž slouží k bezpečnějšímu odvodu vody.

3 plochy, 2 zlomy, 1 mistrovské dílo. To je nová střešní taška Tondach V11

Střecha je korunou domu, je viditelná už zdálky a o svém majiteli mnohé vypovídá. To jsou určitě pádné důvody k tomu, zabývat se jejím vzhledem. Zvláště dnes, kdy tradiční česká značka Tondach přichází se skutečně převratnou novinkou, s něčím, co tu ještě nebylo – revoluční designovou pálenou taškou V11. Ta v sobě snoubí dokonalé technické parametry, vycházející ze 140 let zkušeností Tondach, a originální design špičkových návrhářů Studia F. A. Porsche.

Pálená střešní taška V11 má ambici stát se výrazným architektonickým prvkem staveb, který bezpochyby upoutá vaši pozornost. Střecha, důležitá součást venkovní architektury, díky ní podtrhuje moderní vzhled celé stavby. V11 je zkrátka pálená střešní taška s čistým designem. Je to nejen střešní krytina, ale i významný pohledový stavební prvek. Nástroj, kterým může každý majitel střechy dát najevo svou osobitost.

Nová taška Tondach V11 je důkazem, že naše firemní strategie je živá – vycházíme z historie, ale míříme do budoucnosti. Stavíme na tradiční technologii, k níž přidáváme současné technologické i designové trendy. Výsledkem je prvotřídní kvalita a výjimečný vzhled,“ říká o novince Jan Minář, brand manažer značky Tondach.

Zkosení povrchu do tvaru písmene V nebylo u střešních tašek dosud nikdy použito. Tondach V11 je tak skutečným světovým unikátem.

Světový unikát

Nová pálená taška Tondach se od všech dosavadních krytin liší svým provedením, o čemž ostatně svědčí i její název. Zkosení povrchu do tvaru písmene V nebylo u střešních tašek dosud nikdy použito. Tondach V11 je tak skutečným světovým unikátem. Komentuje to Hynek Stančík, produktový manažer značky Tondach: „Pro náš segment je to bomba, designově nová střešní taška se opravdu neobjevuje každý rok.

Vít Jirkovský, sales manažer značky Tondach, o přednostech nové tašky říká: „Je naší reakcí na trendy. Jestliže dříve býval běžný sklon střechy pětačtyřicet stupňů, dnes je to o dvacet až pětadvacet stupňů méně. Pokud jde o design, u zákazníků dnes jednoznačně vede plochá taška s jednoduchými modernistickými nebo minimalistickými tvary, v černých a šedých tónech. Jedna taška V11 se sama o sobě nemusí na první pohled zdát nikomu výjimečná, ale vyskládaná v ploše na střeše je opravdu nepřehlédnutelná.

Střešní taška V11 v odstínu Engoba Anthrazit

Pohledovou plochu tašky tvoří tři hladké roviny, které vytvářejí dvě linie. Minimalismus návrhu tak jde skutečně vstříc trendu žádaných jednoduchých tvarů. Dva lomy mu dodávají nevšední dynamiku, barevné varianty Anthrazit, Basalt a Titanium noblesu a eleganci, vše dohromady vytváří jedinečnou hru světel a stínů.

Tvarové provedení krytiny ale není jen estetickou záležitostí, vylepšuje i funkční vlastnosti nové tašky. Vytvořený profil totiž slouží k bezpečnějšímu odvodu vody. Originální design tak přispívá k vyšší kvalitě střechy i bezpečnosti.

Střešní taška V11 v odstínu Engoba Titanium

Když se spojí technologie s designem

Potěšení z designu, technické know-how a bezpočet kreativních nápadů, to jsou ingredience, z nichž míchají svůj koktejl ve Studiu F. A. Porsche. Není divu, že s nimi sklízejí úspěchy po celém světě. Průmyslový design totiž není záležitostí pouhého vzhledu, důraz je kladen i na dokonalé vyladění technických parametrů výrobku. To byl argument, který rozhodl o tom, že se Wienerberger/Tondach poprvé v historii obrátil na Studio F. A. Porsche a jeho návrháře. Výsledkem je unikátní pálená střešní taška, která má špičkové parametry a jejíž vzhled již ocenili i odborníci – pyšní se nejen čestným uznáním Grand Prix veletrhu ForArch 2020 či oceněním German Design Award 2020, ale i nejznámější cenou Red Dot Award, udělovanou pouze výrobkům s přesvědčivou kvalitou špičkového designu. V11 získala Red Dot Award: Product Design 2020 v kategorii Urbanes Design.

Střešní taška V11 v odstínu Engoba Basalt

V jako symbol

Pálená střešní taška V11 ztělesňuje nadčasový design ve své nejčistší podobě, krásný nejen dnes, ale také v budoucnu. Písmeno V lze vnímat i symbolicky. Tradice a kvalita značky Tondach je zárukou, že produkt V11 je taškou „Vypálenou na Věky“. Jestli bude také taškou Vítěznou a získá si vaše srdce, to už záleží jen na vás.

Novinka – pálená keramická střešní taška Tondach V11

  • Celková šířka: 272 mm
  • Celková délka: 480 mm
  • Hmotnost: 4,3 kg
  • Krycí délka: 365–395 mm
  • Krycí šířka: 233 mm
  • Bezpečný sklon: 30°
  • Minimální sklon: 20°
  • Spotřeba na 1 m2: 10,9–11,8 ks

Autor: tisková zpráva 1)
Foto: archiv společnosti Wienerberger

1) redakčně upraveno