foto: www.miele.cz
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

3 žhavé novinky v kuchyni

Představujeme tři horké novinky z oblasti kuchyňských spotřebičů, které stojí za pozornost.

Myčka i pro velkou rodinu

Vestavná plně integrovaná myčka Mora IM 690 v nejúspornější energetické třídě A+++ vyniká účinností mytí a sušení v kategorii A a spotřebou vody pouhých 9,5 l. Zaujme i kapacitou – najednou pojme 16 sad nádobí. Z praktických funkcí lze upozornit na dvacetiminutový program RychléMytí nebo funkci SušeníPlus, kdy se po ukončení programu dveře automaticky pootevřou, aby myčka dál šetřila energii. Samozřejmostí je úsporný ECO Program nebo AUTO Program, který sám zvolí optimální parametry mytí. Energii pomáhá šetřit i možnost připojení přímo na teplou vodu. Pro bezpečnost je myčka vybavena systémem AquaStop, který zajistí maximální ochranu proti úniku vody. Uživatelsky přívětivý je i digitální ukazatel informující o času do konce mytí a v moderních kuchyních propojených s obývacím pokojem jistě uvítáte i nízkou hlučnost – 47 dB. Doporučená cena myčky MORA IM 690 je 12 990 Kč, více na www.mora.cz.

Myčka MORA IM 690 nabízí mj. funkci SušeníPlus. Ta zajistí otevření dvířek po dokončení mycího cyklu, aby mohla odejít zbytková pára.

Opravdu chytrá chladnička

Prémiová designová vestavná kombinace chladničky s mrazničkou Siemens iQ700 z exkluzivní řady studioLine převyšuje běžné spotřebiče tohoto typu o několik tříd. Disponuje technologií freshSense, která využívá několika senzorů k zajištění stabilní teploty, a tím udržuje potraviny déle čerstvé. Dále nabízí funkce superChlazení a superMrazení, aby při vkládání nových potravin nedocházelo k nežádoucímu zvýšení teploty, či funkci noFrost, díky níž se už není třeba trápit s odmrazováním. Nad jinými pak tento spotřebič vyčnívá možností dálkového ovládání, které umožňuje aplikace Home Connect. Odkudkoliv budete chtít, můžete přizpůsobit nastavení chladničky i sledovat její obsah, dozvědět se více o správném skladování nebo nutričních hodnotách obsahu, ale také přepnout na režim holidayMode – při delší nepřítomnosti zajistí úsporný režim. Doporučená cena chladničky iQ700 je 154 990 Kč, více na ww.siemens-home.bsh-group.com/cz.

Aplikace Home Connect umožňuje ovládání chladničky odkudkoliv a kdykoli potřebujete.

Velkolepé pečení

Pokud toužíte po dokonalých výsledcích pečení, pak se vám bude hodit moderní trouba, s níž bude práce rychlejší, snazší a výsledky fantastické. Nová vestavná pečicí trouba Miele H 2860 BP vyniká mezi ostatními XL ohřevným prostorem o objemu 76 l, v němž můžete péci až na pěti úrovních! Snadno se ovládá, a to díky funkci EasyControl – provozní způsoby a nastavení se volí pomocí zápustných otočných voličů a informace o stavu, jako je např. nastavení času, probíhá na displeji. Maximální komfort při údržbě přináší automatické samočištění ohřevného prostoru za vysokých teplot (pyrolýza). Samozřejmostí jsou bezpečnostní funkce, například dětská pojistka nebo chlazení po obvodu trouby, které zajistí, že se o vnější části trouby nespálí vaše děti ani nikdo jiný. Doporučená cena trouby H 2860 BP je 34 990 Kč Kč, více na www.miele.cz.

Hlavní předností nové pečicí trouby Miele H 2860 BP je velký objem s možností péci až na pěti úrovních.
Autor: Kateřina Nová
Foto: archiv firem