Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

ACO ShowerDrain: výrobky pro každou aplikaci

Firma ACO přišla s myšlenkou bezbariérového uspořádání koupelny, která se opírá o představu velkoryse působícího prostoru, dosáhnutého minimalizovaním použitých materiálů a odbouráním jak optických, tak i reálných bariér. Koncepce ACO ShowerDrain je navržena tak, aby v koupelně poskytovala maximální svobodu pohybu s ohledem na bezpečné oddělení suché a mokré části koupelny.

Hotely, welness a lázeňská zařízení

Pro stavitele a projektanty nabízí ACO ShowerDrain perfektní způsob, jak vytvořit velký a jednotný design koupelny bez rušivých efektů, změn materiálů a bez bariér. Ať už návrh obsahuje diskrétní žlaby, kruhové bodové vpusti, designové rošty z nerezové oceli nebo skleněné kryty, hotelové logo nebo integrované LED osvětlení, jsou možnosti nekonečné.

Soukromé a veřejné bytové domy

Díky širokému portfoliu ACO ShowerDrain můžete vyřešit prakticky jakýkoliv konstrukční problém a najít to pravé designové řešení dle Vašich představ. Od protipožárního řešení přes možnost volby atypické délky až po žlaby s vertikálními (stěnovými) přírubami.

Zdravotní a pečovatelská zařízení

Aby se zabránilo znečistění a bylo možné udržet vysoce atraktivní vzhled povrchu, jsou těla žlabů a rošty z nerezové oceli řady E elektrolyticky leštěné.

Dokonale hladký povrch minimalizuje ulpívání nečistot a bakterií. Leštěný povrch se také rychle a snadno čistí, což znamená téměř nulové náklady na údržbu – to je skutečně důležitá vlastnost pro nemocnice a pečovatelské domy.

Plavecké bazény a sportovní zařízení

V místech s velkým množstvím vody a požadavkem na vysoký výkon odvodnění doporučuje ACO řešení nerezových krabicových žlabů s nerezovými rošty. Koncept liniového odvodnění nabízí výhodu jednostranného spádu podlahy. To znamená, že dokonce i velké plochy mohou být dlážděné bez nutnosti dodatečného řezání dlažby a používání tzv. dořezů.

Bezbariérové provedení pro jakékoliv designové řešení

ACO ShowerDrain může být opticky umístěn kamkoliv: ke stěně, souběžně oddělit sprchový prostor nebo samostatně v místnosti.

Návrh osvětlení pro vytvoření výrazného prvku

Kombinace výrazného světelného prvku a vody přináší nejvíce fascinující zážitek a je stále populárnější při navrhování koupelen. ACO pro tento účel nabízí dvě možné varianty. ACO Lightline Pro umožňuje použít světelné prvky prakticky kdekoliv ve vaší koupelně.

Liniové a bodové odvodnění

Řešení ACO ShowerDrain inspirují ke kreativnímu plánování koupelny. Tato řešení se však především mohou přizpůsobit jakémukoli přání na provedení odvodnění. Sortiment proto nabízí dvě varianty odvodnění, a to klasické liniové řešení a stylové bodové řešení. Ve větších koupelnách nebo v oblasti objektu lze liniové a bodové odvodnění kombinovat. Designové rošty – tzn. kryty pro bodové a liniové odvodnění jsou, pokud jde o design, vzájemně sladěny – dbají na homogenní vzhled při odvádění vody.

Materiál: nerezová ocel

Vysokojakostní nerezová ocel se prosadila v mnoha oblastech použití, v nichž jsou kladeny vysoké nároky na hygienu, bezpečnost provozu a trvanlivost materiálu. ACO používá vysoce legovanou nerezovou ocel 1.4301.

Pro usnadnění čištění, a aby vůbec nedocházelo k ulpívání špíny, jsou povrchy výrobků ACO vyráběny bez spár a štěrbin. Rovné svary přitom znemožňují zbytečně znečištěné okraje. Všechny sprchové žlaby ACO jsou zhotoveny z jednoho materiálu tak, aby byly jednotlivé části vzájemně pevně svařeny. To zaručuje úplnou těsnost žlabů.

Designové rošty z nerezové oceli

Pro zabránění znečištění a pro dosažení vysoce estetického vzhledu povrchu jsou designové rošty řady E elektrolyticky leštěny. Při tomto procesu se vícestupňovým procesem moření snižuje drsnost povrchu natolik, aby bylo dosaženo vysokého stupně lesku. Pak nejsou zapotřebí žádné organické ani anorganické ochranné vrstvy. Je vyloučeno poškození povrchu odprýsknutím nebo podpovrchovou korozí. Současně je znesnadněno ulpívání nečistot, bakterií nebo zárodků. Výsledkem jsou nízké náklady na údržbu díky snadnému a rychlému čištění a mimořádně vysoká životnost.

Sprchové žlaby

Svařované odtokové těleso: Jednotlivé komponenty sprchových žlabů ACO ShowerDrain jsou vzájemně pevně svařeny. Nemohou tak vznikat netěsnosti – ani extrémním namáháním, ani v důsledku opotřebení.

Dodávka připravená pro montáž: Díky jednodílné konstrukci žlabu není již na stavbě nutná žádná nákladná a časově náročná předmontáž jednotlivých komponent. Instalace žlabu může začít ihned.

Výměnné designy roštů: Díky designům roštů, které jsou k dispozici, lze i později jednoduchou výměnou účinně změnit vzhled prostoru.

Jednoduché přizpůsobení výšky: Pomocí pouze dvou stavěcích šroubů lze žlab jednoduše a rychle přizpůsobit požadované úrovni podlahy (pouze pro E-line).

Osvětlení sprchových žlabů

ACO Lightline Pro umožňují vytvořit exklusivní osvětlení ve vaší koupelně. Podlahový světelný systém vytváří působivé světelné efekty, snadno se instaluje, nabízí obrovský prostor pro fantazii při navrhování koupelen a je mimořádně bezpečný a odolný. Myšlenka, která stojí za vznikem ACO Lightline Pro, je tak prostá jako chytrá: nerezový U-profil vyplněný průhlednou pryskyřicí vytváří zcela vodotěsný kryt pro LED pásek (třída krytí IP 68), který je připojený k elektrickému okruhu a díky tomu je ovladatelný.

Naše novinka: ACO ShowerDrain E+

Výhody výrobku ACO ShowerDrain E+

 • Izolační pás a sekundární drenáž.
 • Spolehlivé utěsnění je zajištěno díky integrovanému izolačnímu pásu, který je továrně připojen již ve výrobním závodu. ACO ShowerDrain E+ tak splňuje nejvyšší požadavky proti působení vody třídy W3-I podle nové normy „Utěsnění vnitřních prostor“ (DIN 18534-3).
 • Kompletně svařený a zaručeně těsný.
 • Odtok je umístěn souběžně se žlabem, tím je zajištěno dostatečné krytí potrubí potěrem. ACO ShowerDrain E+ se dodává kompletně předmontovaný. Odpadá tak pracné sestavování. Tělo odtoku z nerezové oceli je z výrobního závodu svařeno s tělem žlabu, a to zaručeně nepropustně.
 • Elektrolyticky leštěné povrchy odpuzující špínu.
 • Sprchový žlab se díky vysoce kvalitnímu vnějšímu vzhledu bez rušivých rohů a hran snadno udržuje. Povrch je navíc zvlášť odolný vůči čisticím prostředkům. Pachová uzávěrka umožňuje volný přístup až k odpadnímu potrubí a tím snadnou údržbu.
 • Jednoduché výškové přizpůsobení.
 • Pomocí dvou stavěcích nohou velmi snadno přizpůsobíte žlab příslušné úrovni podlahy.
 • Autor: Lucie Kučerová
  Foto: Archiv firmy