AKVAHELP METAL – symbol kvality bazénů

Řeč bude o návrhu, výrobě, montáži a servisu nerezových bazénů a vířivek do rodinných domů a zahrad, hotelů, lázní, koupališť, plaveckých stadionů, akvaparků atd. AKVAHELP Metal spol. s r.o. dosáhla v této oblasti pozoruhodných výsledků. A to díky vysoké kvalitě materiálů, provedení, servisu a také díky úspěšné tradici trvající od roku 1992.

Základem jejího úspěchu je vnímavost k přáním investora a zároveň všestranná péče o bezpečnost a pohodlí uživatelů bazénů. Jinou stránkou téže věci je i péče o zdraví. Kompletní dodávka každého bazénu proto zahrnuje, vedle projektové a stavební části, také kompletní technologii k úpravě a udržování čisté vody.

Zdravá voda ke koupání

Bazénová voda je v zařízeních AKVAHELP průběžně upravována tak, aby její hodnoty pH (potential of hydrogen, tj. „potenciál vodíku”) byly od pH = 6,8–7,0. To pak zajišťují regulátory ve filtračním okruhu bazénu, které samočinně a nepřetržitě sledují a nastavují požadovanou kvalitu vody. S použitím ověřené moderní technologie nízkotlakých nebo středotlakých UV lamp, generátoru ozonu, zařízení pro výrobu OH-radikálů, je na tomto technologickém pokroku zřejmé, proč dává AKVAHELP tak velký důraz na čistotu vody.

Průběh barvicí zkoušky hydrauliky bazénu podle ČSN EN 15288-2

Navrhování bazénu

Na cestě od myšlenky pořídit si domovní bazén nebo třeba provozovat celý akvapark je nejdůležitější vědět, co chceme, a tuto myšlenku pak přetavit do plánů, podle kterých se ujme díla výroba, stavební příprava, stavební realizace a montáž.

Předností společnosti AKVAHELP je, že vede klienta už od fáze úvah až k představě reálného a vhodného řešení. To je pak rozpracováno od architektonické studie do technických výrobních plánů, stavební projektové dokumentace, výroby a nakonec stavební realizace.

Zákazníkovy prvotní myšlenky a představy dokáže AKVAHELP ve svých projektových dílnách převést do vizualizací, kdy může zákazník s pomocí 3D brýlí názorně nahlédnout do míst budoucího vodního království nebo se jím „projít” a pozorovat detaily. A případně něco podle svých představ upravit či zaměnit.

Přednosti nerezových bazénů

 • téměř neomezená životnost, násobně převyšující životnost jiných „bazénových” materiálů,
 • ekologicky čistý materiál,
 • jednoduchá a rychlá stavební příprava,
 • krátká doba realizace,
 • možnost umístění i v těžko přístupných prostorách (sklepy, střechy atd.),
 • stálost povrchu materiálu, který nestárne, nepraská a zachovává si původní vzhled,
 • možnost dodatečného zabudování bazénových doplňků,
 • průzračně čistá voda,
 • minimální nároky na provoz a údržbu,
 • snadné čištění hygienicky nezávadného materiálu, na kterém se neusazují řasy.

Popis bazénů AKVAHELP

Boční stěny jsou z hladkého jednostranně broušeného plechu, kde vrchní část tvoří tzv. přelivnou hranu, přes kterou se přelévá voda do žlábku krytého přelivnými mřížkami. Přelivná hrana slouží také jako dohmatná hrana. Toto řešení zajišťuje odvod vody do přepadového žlábku.

Přelivné hrany zajišťují 100% odvod bazénové vody a jsou kryté roštnicemi z polypropylenu, popř. nerezové oceli, dřevěným deckingem, dlažbou.

Cirkulaci vody zajišťuje systém variabilitou dnových trysek (z nerezové oceli), které realizují nejvyšší výměnu vody po celé ploše bazénu bez jakýchkoliv hluchých míst. Což prokazují mnohačetné barvící zkoušky systému dle normy ČSN EN 15288-2.

Dno bazénu tvoří nerezový plech s protiskluzovým dezénem. Vstupy do bazénu (schody) a zábradlí jsou také zhotoveny z nerezového plechu s dezénem.

Doplňky – např. startovní bloky, madla, lavice, chrliče, atd. – jsou ve většině případů pevnou součástí bazénu.

Nerezové materiály mají mnohem vyšší kvalitu a životnost než ostatní použitelné materiály v bazénech.

Vodní atrakce

Rodinný nebo veřejný bazén není jen nádrž s vodou. V dnešním provedení je i estetickou záležitostí doplněnou různými atrakcemi, jako např. jsou:

 • světelné efekty (scénické a prostorové osvětlení) nad i pod hladinou,
 • zvukové efekty – podvodní nerez-reproduktory (i ve vzdálenosti 15 m dokonalý poslech),
 • celobazénové proudění (i když je bazén dlouhý do 5 m, na jeho zdolání uplavete 50 m),
 • kombinovaný bazén s různě vyhřívanou vodou pro relaxační zónu,
 • vzduchové masážní lavice s komfortní opěrkou hlavy,
 • hydromasážní trysky se sedátky,
 • vodní dětské hračky,
 • vzduchové perličky,
 • dnové perličky,
 • chrliče, vodní děla,
 • odrazová a skákací prkna,
 • startovací bloky.

Moderní ovládání

Ovládání a kontrola nerezových bazénů AKVAHELP se stále častěji stává součástí řízení inteligentních domů. Pomocí automatiky a mobilního telefonu či počítače můžeme naprogramovat bazénový režim, který udržuje čistotu vody, její požadovanou teplotu a připraví se na okamžité použití. Vše s minimálními starostmi.

Pro zvýšení komfortu je možné doplnit bazény nejen masážními tryskami, vlnobitím, chrliči vody apod., ale také podvodními reproduktory a osvětlením a vytvořit tak třeba bazénovou diskotéku.

Závěr

Naše společnost zapustila své kořeny velice pevně na trhu s nerezovými bazény již od roku 1992 a má bohaté zkušenosti v oboru jejich výstavby. Máme rozsáhlé znalosti v oblasti technologie zpracování nerezových ocelí, jejich tvarování, svařování a konečné povrchové úpravy. Kvalitu našich výrobků zaručuje systém jakosti ISO,” říká všem zájemcům o kvalitní bazény z ČR, Slovenska, Polska i odjinud jednatel společnosti Ing. Albin Malyrz.

¹) Zpracováno s využitím materiálů a fotodokumentace od AKVAHELP Metal spol. s r.o.
Autor: RNDr. Jiří Hejhálek
Foto: Archiv firmy