Alfa znamená úspěch

Odštěpný závod INTERIER ŘÍČANY je výrobním subjektem výrobní a obchodní společnosti ALFA ŘÍČANY a.s. se sídlem v Říčanech. Jedná se o nábytkářský komplex v okrese Praha východ. Jeho hlavní činností je výroba laminovaných třískových a dřevovláknitých desek a následná výroba nábytku, jak kancelářského, tak bytového, dětského a kuchyňského. Oboustranně laminované třískové desky – LTD, v tloušťkách 10 - 28 mm a jednostranně i oboustranně laminované dřevovláknité MDF desky, v tloušťkách 8 - 30 mm, splňují náročná ekologická kritéria.

Dnes vyrábějí v říčanském závodě padesát dezénů lamina a mimo tradiční nábytek i nesmírně zajímavou nábytkovou řadu ALFA PRO a ALFA PRO BYT. U zákazníků vyhrává řada ALFA PRO především užitnými vlastnostmi, ale i svou variabilitou. ALFA PRO BYT nabízí například korpusy skříní ve dvou šířkách, pěti výškách a dvou hloubkách. Zákazník má jistotu, že za několik let, až se jeho požadavky na bydlení změní, může svou sestavu pozměnit nebo doplnit. Obrovské možnosti skýtá tato sestava například při zařizování dětských a studentských pokojů. Malému dítěti, jeho pokusům, co který předmět vydrží, laminovaný povrch odolá. Jak dítě roste, sestava umožňuje doplnění o další skříňku a s věkem, třeba o stolek s počítačem a tak dále.

Základem nábytku ALFA PRO, stejně jako většiny na trhu, je laminovaná dřevotřísková deska. Má-li kupující možnost se podívat na její průřez, může orientačně posoudit kvalitu desky podle hustoty – čím hustší a pevněji lisované, tím lepší. Veškeré vstupní suroviny v Říčanech procházejí laboratorními zkouškami a nekvalita nemá šanci projít. Proto je říčanské lamino tak žádané. 

Některé vzory jsou patentově chráněny, nedají se – nebo jen velice těžko – dělat plagiáty. Tím má zákazník jistotu zaručené kvality. Povrch je odolný proti odření. Když na něj něco vylijete, nic se nestane, setřete a hotovo, propouští vodní páru, a když vám na něj upadne cigareta, také vydrží. Lamino je dnes světový trend. Nové technologie ho umožňují vyrábět v takové kvalitě, že je těžké rozeznat, co je dýha a co lamino.

Český spotřebitel, ovlivněn vývojem, vkusem i nabídkou, většinou volí tmavší nábytek. Světlý k nám ve větší míře proniká ze severských zemí a trochu tento trend narušuje.
ALFA PRO BYT bříza předběhla do jisté míry u českých zákazníků svou dobu. Světlý nábytek Alfa bříza vychází právě z tradic severského světlého nábytku a ze současných módních trendů, které jednoznačně hovoří o vedoucím postavení tohoto zbarvení nábytkových sestav. Ale protože požadavky zákazníka jsou pro INTERIER ŘÍČANY rozhodující, právě uvádí na trh ALFU PRO BYT v ořechu. O tom, že ALFA PRO BYT odpovídá současným módním trendům, svědčí i to, že začíná být zájem o její export.

ALFA PRO BYT je otevřená nábytková sestava. Dá se z ní sestavit obývací pokoj, ale i pěkná kancelář s nabídkou stolových prvků od velkého jednacího stolu, přes konferenční stolek, psací stůl i počítačové pracoviště – prostě všechno s různými podnožemi a deskami. Skříňková řada v kombinaci s deskami umožňuje přes 300 variant.  ALFA PRO BYT je k dostání ve vzorkové prodejně v Říčanech nebo v  obchodních domech v Uhříněvsi a Holešovické tržnici a v prodejnách v Praze 8 Libni, Českém Krumlově, Lounech, Olomouci, Plzni, Táboře a v Ústí nad Labem. Obchodní síť značkového nábytku ALFA provozuje firma Fipeco. Kromě toho je tento nábytek dodáván do cca 70 prodejen po celém území ČR. Pokud je nemohou zákazníci najít, je nejlepší se obrátit na značkovou prodejnu v Říčanech.

Autor: Ivana Slezáková
Foto: Archiv firmy