AMPER 2015 – novinky největších lídrů v oboru na jednom místě

Přípravy 23. ročníku veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení začínají finišovat. Aktuální vývoj dává tušit, že připravovaný veletrh AMPER 2015 má potenciál být ještě úspěšnějším než ročník minulý, na němž se prezentovalo 632 vystavovatelů z 20 zemí světa.

Na veletrh AMPER 2015 je přihlášeno více než 450 nových i tradičních vystavovatelů na ploše převyšující 20 000 m2 výstavní plochy (stav k 31. 12. 2014). AMPER je největším veletrhem elektrotechniky v ČR i na Slovensku. Tento každoroční svátek všech elektrotechniků, projektantů, revizních techniků, architektů i fandů tohoto špičkového oboru se bude konat v termínu 24. – 27. 3. 2015 na brněnském výstavišti. Elektrotechnika nepochybně proniká všemi oblastmi průmyslu i běžné praxe, ať už jsou to moderní informační technologie, stavebnictví, strojírenství či architektura.

Veletrh AMPER nabízí všem odborníkům a fandům elektrotechniky jedinečnou možnost si prohlédnout novinky a podiskutovat o nich.

Vystavovatelé

Svět nejmodernějších technologií představí na veletrhu AMPER společnost ABB, světová špička v oblasti automatizace a energetiky, poskytující služby průmyslovým podnikům, výrobcům a distributorům energií. Obor elektroinstalační techniky bude zastoupen i společností OBO BETTERMANN. Jejich provázaná řešení vytvářejí elektrotechnickou infrastrukturu budov v nejrůznějších projektech po celém světě. Aktuální nabídka inovativního sortimentu průmyslové elektrotechniky a elektroniky bude ke zhlédnutí na stánku společnosti PHOENIX CONTACT nebo společnosti WAGO Elektro, lídra světového trhu v oblasti pružinových svorkových spojů. Wago Elektro vyvíjí, vyrábí a prodává inovativní komponenty pro průmysl, procesní techniku a automatizaci budov. Širokou paletu výrobků z oblasti senzoriky, automatizace, elektroinstalace, rozváděčové techniky, pohonů a energetických zdrojů bude prezentovat společnost SCHMACHTL CZ. Nebude chybět ani tradiční český výrobce elektroinstalačního úložného materiálu a kabelových nosných systémů společnosti KOPOS KOLÍN nebo společnosti ELKO EP, jejíž zástupci představí novinky v pestré škále tradičních modulových přístrojů, inteligentní elektroinstalaci iNELS nebo dostupnost bezdrátového systému.

Bezdrátová řešení elektroinstalace představí také společnost Enika, která patří k nejvýznamnějším výrobcům v ČR s distribuční sítí v mnoha zemích světa. Svůj výrobní program stykačů, ochranných a časových relé, vačkových spínačů a spouštěčů motorů bude prezentovat také firma Elektropřístroj nebo společnost IES, která se v oblasti elektrotechniky vyprofilovala ve významného distributora renomovaných značek. Na veletrhu AMPER najdete také expozici společnosti Elektro-System-Technik, která se zabývá prodejem elektrotechniky, komunikačních a řídicích systémů, vzduchotechniky a kabelů. Navštívit můžete také expozici společnosti Weidmüller. Ta vedle standardních produktů z oblasti průmyslové elektroniky nabízí také služby a komplexní řešení pro náročné průmyslové aplikace od silových a signálových obvodů až k datovým sítím. Všechny tyto společnosti z oboru elektroinstalační techniky budou prezentovány v hale P.

V hale P nepřehlédnete také expozici jedné z největších elektrotechnických společností v ČR, společnosti SIEMENS, která své technologie, produkty a služby dodává zákazníkům ze soukromého i státního sektoru v oblasti energetiky, zdravotnictví, průmyslové a veřejné infrastruktury a informačních technologií.

Silnou vystavovatelskou základnu veletrhu tvoří také firmy z oblasti osvětlení.

Veletrh AMPER stabilně láká k návštěvě přes 40 000 návštěvníků z řad odborné veřejnosti. Celých 10 % návštěvnosti tvoří zahraniční účastníci. Kromě expozic vystavovatelů je nedílnou součástí veletrhu odborný doprovodný program tvořený semináři, konferencemi, školeními, specializovanými fóry a setkáními.

Více informací naleznete na internetové stránce www.amper.cz.

Autor: Ing. Petra Rivolová
Foto: Archiv firmy