Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

AMPER 2016 ve znamení SMART CITY technologií a řešení

Odborníci, obchodníci, zástupci vrcholného managementu, projektanti, architekti, studenti elektrotechnických oborů a všichni nadšenci by měli registrovat datum 15.–18. března 2016, aby nepřišli o nejvýznamnější oborovou událost v regionu střední Evropy, veletrh AMPER v Brně.

Ptáte-li se, proč přijít právě do Brna na AMPER? Veletrh AMPER se ukazuje být ideálním místem pro koncentraci nabídky, poptávky a ryzího nadšení nad technologickými novinkami, společně s možností vidět, slyšet, osahat a hlavně prožít. A právě v dnešní moderní a rychlé době internetu je právě veletrh AMPER jedním z posledních míst v oboru, kde platí, že osobní kontakt má větší význam nežli například elektronický newsletter.

Nově na veletrhu uvidíte

V rámci doprovodného programu se můžete těšit na významné novinky, které umožní veletrhu AMPER být ještě zajímavějším místem pro setkání vystavujících firem s jejich zákazníky.

AMPER SMART CITY reprezentuje specifické odvětví tzv. chytrých technologií, které si klade za cíl zvýšit kvalitu života ve městě. Patří sem např. systémy inteligentního řízení městského osvětlení, využívání obnovitelných zdrojů energie, zavádění prvků smart grids, systémy inteligentních budov, elektromobilita, rozvoj městské dopravy, dopravní telematika a parkovací systémy, ale také moderní systémy pro komunikaci vedení města s občany. Na prezentaci novinek přímo na stáncích vystavovatelů bude navazovat konference „SMART CITY v praxi” určená pro technicky zaměřené odborníky.

Na veletrhu AMPER budou mít možnost odborní zástupci navštívit společnost ECO LED SOL, která se specializuje na výměny veřejného osvětlení v obcích. Především pak na projekty financované metodou EPC nebo formou přenesené správy, která zákazníkovi umožňuje modernizaci osvětlení s garantovanou úsporou a bez vstupní investice. Společnost je součástí skupiny Eurolux Group, která se věnuje projekci a realizaci osvětlení již více než 20 let. Zajímavost v oblasti SMART CITY představí také slovenská společnost DIDACTIC Martin, dodavatel výukových systémů německé firmy Lucas-Nülle. Konkrétně se jedná o trenažér inteligentní sítě Smart Grid and Micro Grid. Učební pomůcky orientované na požadavky na trhu spojují teoretické vyučování s praktickými cvičeními prostřednictvím PC a multimediálních knih. Novinky v oblasti SMART CITY představí také společnost Teco, specialista na průmyslovou automatizaci, inteligentní elektroinstalaci a SMART GRID. Návštěvníci veletrhu si také mohou prohlédnout 100% elektrický nízkopodlažní autobus EKOVA Electron od společnosti EKOVA ELECTRIC.

Poprvé na veletrhu AMPER 2016 proběhne celostátní setkání elektrotechniků. Celkem tři dny nabité informacemi, 8 špičkových lektorů a témata od norem až k příkladům z praxe. Novinkou je také AMPER Start Up. Program vychází vstříc novým a začínajícím firmám, které by se rády prezentovaly na výstavní ploše největšího tuzemského veletrhu ve svém oboru bez nutnosti nákladné investice. Návštěvnicky populární součástí veletrhu je také přehlídka elektromobilů a nejmodernějších infrastrukturních zařízení pro elektromobily AMPER Motion.

Redakce portálu Elektrika.tv bude na veletrhu AMPER 2016 pokračovat ve svém živém vysílání na mediální scéně AMPER FÓRUM a přinese živé diskuse na aktuální témata v oboru, rozhovory o exponátech, pohledy na veletrh očima návštěvníků, studentů, vystavovatelů, novinářů, ale také pořadatelů.

Prezentace největších lídrů v oboru

Svět nejmodernějších technologií představí na veletrhu AMPER společnost ABB letos na několika samostatných expozicích. V hale V návštěvníkům veletrhu odhalí novinky z oblasti procesní automatizace a v hale P představí produkty a technologie napříč divizemi Automatizace výroby a pohony, Elektrotechnické výrobky a Energetika. V hale P nepřehlédnete také expozici jedné z největších elektrotechnických společností v ČR, společnosti SIEMENS, která své technologie, produkty a služby dodává zákazníkům ze soukromého i státního sektoru v oblasti energetiky, zdravotnictví, průmyslové a veřejné infrastruktury a informačních technologií. V sekci elektroinstalační techniky a inteligentní elektroinstalace novinky představí např. WAGO Elektro, SCHMACHTL CZ, KOPOS KOLÍN, OEZ, PHOENIX CONTACT, Schneider Electric CZ, Enika, EROCOMM, NOARK Electric Europe, Elektro-System-Technik a další významné společnosti.

Významná účast firem z osvětlovací techniky

Na veletrhu AMPER má své nezastupitelné místo sekce osvětlovací techniky. V této části moderní haly P se bude prezentovat například firma EXX, která poskytuje kompletní sortiment a služby v oblasti osvětlení a výměn zastaralých světelných soustav s úsporou. Český výrobce stožárů a výložníků pro veřejné osvětlení, firma AMAKO, návštěvníkům na veletrhu nabídne novinky ve svém sortimentu. Inovativní LED osvětlení a zdroje budou k vidění na stáncích společností ALUMIA CZ, TRON ELEKTRONICKÉ SOUČÁSTKY, LIGHTRONIC, NBB BOHEMIA nebo slovenské firmy SILRING. Designová LED svítidla představí také společnost LIGHTHOME a DALEN TECH CZECH. Jeden z nejvýznamnějších dodavatelů materiálů a komponentů pro signmaking, stavebnictví a design, firma DENCOP LIGHTING, návštěvníky pozve na svou expozici v hale P. V sekci osvětlovací techniky dále své novinky představí EMOS, ELECO VEP CZ, GAMA aluminium, HELLUX ELEKTRA, Kooperativa, TECHNISERV a další.

Špičková komunikační a zabezpečovací technika

Solární IP kamera společnosti ELETUR umožňuje provozovat kamerový systém bez připojení k elektrické síti a bez přímého internetového připojení. Vše, co kamera k provozu potřebuje, je signál GSM/3G/4G. Toto unikátní řešení Vám ELETUR představí přímo na veletrhu AMPER. V sekci zabezpečovací techniky v hale P návštěvníci mohou shlédnout bezpečnostní technologie firmy STASANET a ani letos nebude chybět prezentace špičkových zabezpečovacích a komunikačních systémů společnosti JABLOTRON ALARMS. V oblasti systémů domovní automatizace se letos na veletrhu poprvé představí firma CUE. Monitoringem objektů, osob, vozidel a dalšími monitorovacími technologiemi se zabývá společnost NAM SYSTEM, která jistě svými novinkami zaujme. Dále se budou prezentovat firmy SECTRON, ABRA Software, Huawei Technologies (Czech), INTV, Maat a řada dalších.

Více informací naleznete na webových stránkách www.amper.cz.

Autor: Ing. Petra Rivolová
Foto: Archiv firmy