Armatury Ideal Standard - malá umělecká díla velkých užitných hodnot

Voda - prvek, který nás obklopuje v mnoha podobách a skupenstvích, je nepostradatelnou součástí pro život každého živého organismu. I sám člověk nejenže vodu potřebuje pro zachování funkce organismu, ale zároveň ji od pradávna využívá pro hygienické účely – pro koupel, mytí, praní prádla či mytí nádobí. Naši předci si do svých příbytků přiváděli vodu nejprve velmi primitivními způsoby a vývoj dospěl až k dnešním vodovodním a kanalizačním systémům. Nedílnou součástí dnešních rozvodů vody jsou interiérové armatury, které plní jak praktickou, tak i estetickou funkci.

Společnost Ideal Standard se pohybuje na světovém trhu koupelnových výrobků především jako výrobce sanitární keramiky, avšak její obzory jsou daleko širší. Pro kompletní řešení koupelny nechybí v repertoáru firmy ani vysoce funkční a designově pestrá paleta armatur a akrylátových van včetně možnosti zabudování whirpoolových systémů, o kterých budeme informovat v č. 12/01 tohoto časopisu.

Armatury Ideal Standard navrhují přední světoví designéři tak, aby vyhověly všem zákazníkům – těm, kteří vyhledávají plnou automatiku armatur, či těm kteří dávají přednost sportovnímu a modernímu stylu koupelny, ale i pro ty, kteří se rádi vracejí do minulosti, obklopují se retro stylem a zároveň požadují vysokou funkčnost. Armatury Ideal Standard se navíc mohou řadit do několika cenových kategorií – od těch velmi dostupných a přesto elegantních k armaturám pro náročné.

Individuální program sprchování s elektro-nickou armaturou EBC

Vezmeme-li jednotlivé armatury Ideal Standard sestupně dle cenové náročnosti, avšak s ohledem na vysokou kvalitu každého výrobku, přední místo jistě zaujímá nová elektronická armatura EBC. V dnešním uspěchaném světe si člověk žádá pohodlí a klid alespoň doma. Proč tedy nevytvořit i v koupelně automatizovaný zázrak v podobě elektronické armatury. Ideal Standard takovýto zázrak přivedl na trh a vyplnil další mezeru své již beztak široké palety výrobků. Nastavení jednotlivých funkcí je velmi snadné. Provádí se před, nebo přímo při sprchování. Informační displej zobrazuje zadávané funkce a umožňuje i jejich zpětnou kontrolu. Každý uživatel si má možnost navolit osobní funkce, které lze i snadno změnit, dle chuti a potřeby. Stiskem odpovídajících tlačítek lze volit teplotu a množství vody i běžnou spotřebu, sílu proudu, ale i předpokládaný čas sprchování. Armatury EBC jsou dodávány v chromu (AA), chrom – edelmessing (AK,) a aramja – edelmessing (LP). Tento typ armatur je nabízen v provedení – dvou verzí armatur elektronických sprchových a armatury elektronické vanové-sprchové s využitím automatického třícestného ventilu.

Designerskou lahůdkou italského návrháře Gae Aulenti určenou modernímu člověku, je kolekce armatur Iperbole. Svým nezaměnitelným ztvárněním a avangardními výraznými tvary se stává uměleckým dílem v každé koupelně. Tato individualistická kolekce nabízená v chromu (AA) představuje kompletní řadu výrobků od umyvadlové armatury, přes bidetovou, vanovou, sprchovou, až po armaturu vanovou podomítkovou s automatickým přepínáním a sprchovou podomítkovou. Neopomenutelnou součástí je samozřejmě vývod ze zdi a z vany.

Azimuth – spojení retro stylu s komfortem budoucnosti

Retro styl 30 let dokonale imituje kolekce Azimuth v designu Sottini. Snoubí se zde historie s nejmodernější technologií, čímž se utváří bezkonkurenční elegantní a vysoce funkční celek. Výrazným estetickým prvkem jsou křížové rukojeti v kombinovaném barevném provedení studeného odstínu chromu (AA) a teplého odstímu chrom-gold (LS). Armatury Azimuth jsou vybaveny kartušemi s keramickými těsnicími disky. Opět se jedná o ucelenou kolekci armatur umyvadlových jednootvorových a tříotvorových, armatur bidetových, taktéž jedno a tříotvorových, armatur vanových, sprchových a vanových čtyřotvorových. Celou tuto řadu uzavírá sprcha a ovládací kříž či rameno.

Kolekce Class - výtvarný předmět avangardy

Výtvarný předmět avangardy - tak lze definovat tvarově vysoce ceněnou kolekci armatur Class, která je dílem italského designéra Maria Belliniho. Nezaměnitelné tvary strhnou každého odvážného investora a spustí proud inspirace při návrhu budoucí koupelny. Kompletní kolekce Class v sobě ukrývá umyvadlové, bidetové vanové podomítkové a sprchové podomítkové armatury, včetně vývodu z vany a ze zdi. Volba barevného provedení v chromu (AA) nebo v chromu-gold (LS) pak už záleží jen na zákazníkovi.

Tendence – ergonomické tvary, snadná instalace, nová povrchová úprava!

Letošní novinkou, která již byla podrobně představena v našem časopise, je kolekce armatur Tendence od Desig-Designu Berlín. Ergonomické ztvárnění rukojeti, které je přizpůsobeno pohybovým schopnostem ruky, lze právem hodnotit jako nadčasové. Nejenom že Tendence využívá patentu společnosti Ideal Standard – systému instalace stojánkových armatur TOP-FIX, ale přichází i s novou povrchovou úpravou »velour chrom«. Je příjemná na dotek a svým matným povrchem i zamezováním zasychání kapek vody na armatuře usnadňuje údržbu a zachovává trvalou čistotu. A ani to není vše. Samozřejmě se Tendence vyrábí ve všech provedeních – armatura umyvadlová a umyvadlová PICCOLO, armatura bidetová, vanová, sprchová, vanová podomítková s automatickým přepínáním, klasická podomítková a nakonec i armatura vanová čtyř-otvorová vhodná i pro montáž na okraj vany.

Sportovní styl i v koupelně?

Sportovní skupinu armatur dokonale vystihuje robustní dynamická armatura Ceraron, určená nejenom pro sportovní typy lidí. Vhodně ji lze zařadit do jakékoliv moderní koupelny. Je nabízená ve všech provedeních a nově i jako vanová čtyřotvorová armatura pro montáž na okraj vany. Barevně lze volit chrom (AA), aranja – edelmessing (LP) a chrom – sedelmessing (AK).

Klasika je klasika

Klasické armatury Idyll se osvědčily v mnoha moderních interiérech. Zastupují nižší cenovou hladinu, ale nikterak jim to neubírá na půvabu a spolehlivé funkčnosti. Jsou dodávány v provedení chrom (AA) a chrom – edelmessing (AK).

Ceramix, inspirace z kosmu

Doslova kosmický tvar propůjčili designéři Ideal Standard Europe kolekci armatur Ceramix. Prezentuje v sobě první směšovací armaturu s keramickými těsnicími disky. Zároveň vhodně řeší úsporu vody a energie. Opět i zde se uplatňuje upevnění TOP-FIX – montáž umyvadlových a bidetových armatur shora. U této kolekce je navíc v nabídce nemocniční nástěnná umyvadlová armatura, vhodná i pro handicapované osoby. V nabídce jsou v povrchové úpravě velour chrom (AD), ale i chrom (AA) a chrom-edelmessing (AK).

Cerasprint a Ceraplan - jednoduchá krása

Spolehlivé řešení armatur Cerasprint a Ceraplan je na trhu již delší dobu a přesvědčilo své zákazníky, že v jednoduchosti je krása. U těchto i předešlých výrobků je kladen eminentní důraz na kvalitu a to jak při výrobě, tak i při samotném užívání armatury. Často se armatury Cerasprint a Ceraplan objevují ve veřejných prostorách – hotelích, restauracích atd., kde je kladen důraz na vysokou funkčnost s ohledem na časté užívání. Své uplatnění však našly i v mnoha domácnostech právě pro svou estetickou lehkost.

Pestrá paleta termostatických armatur pro náročné

Na trhu, především u těch náročnějších zákazníků, vzrůstá zájem o termostatické armatury. Zde není společnost Ideal Standard pozadu. Například kolekce Tendence byla rozšířena o termostatickou podomítkovou armaturu a centrální termostat v barevném provedení AA, AD a LS. Jako ucelenou termostatickou sérii nabízí Ideal Standard termostatickou podomítkovou armaturu IDEALTHERM včetně centrálního termostatu v barvách AA, AK a LP. Dále pak termostatickou podomítkovou armaturu IDEALTHERM CERARON, v provedení barev AA, AK, LP, opět s centrální termostatem, vanovou a sprchovou termostatickou armaturou. IDEALTHERM JUNIOR v sobě zahrnuje termostatickou podomítkovou armaturu, centrální termostat, armaturu vanovou termostatickou a sprchovou termostatickou. Barevné provedení je dvojí, a to AA, AK. Série EKOTHERM vanová a sprchová termostatická armatura tuto skupinu uzavírá v barvě AA.

Sprchové programy TREVI DELUXE a TREVI YOUNG s praktickými doplňky

Koupelnovou skupinu armatur uzavírají sprchové programy TREVI DELUXE a TREVI YOUNG. Dnes, kdy zákazník vyžaduje nejvyšší komfort při každodenní hygieně, může být sprchový program TREVI DELUXE tím pravým splněným přáním. Třífunkční hlavová sprcha, boční trysky a 90 cm tyč s nastavitelným, či otočným držákem sprchy, navíc doplněná miskami na mýdlo a šampón, nabízí exkluzivní prožitek ze sprchování. Díky vysoce estetickému ztvárnění je tento typ sprch kompatibilní se všemi nabízenými armaturami Ideal Standard v barevném provedení (AA), (AD), (AK) a (LP).

Sprchový program TREVI JUNIOR doplňuje základní sortiment TREVI DELUXE o jedno, dvou a třífunkční sprchu v barevné provedení (AA).

Nová generace sprchového programu společnosti Ideal Standard - TREVI YOUNG v sobě snoubí dynamičnost, praktičnost a zároveň i vysokou užitnou hodnotu. Je prostorově úsporný a bezpečný. Třífunkční sprchy umožňují měnit směr a intenzitu proudu vody od klasického sprchového až po masážní. Častý problém s nechtěným znečištěním sprchového nástavce odpadá. Ruční i hlavová sprcha je totiž odolná proti usazování vodního kamene. Při tvorbě TREVI YOUNG sprch s tyčí se myslelo i na praktickou stránku věci, kterou zastupují závěsné a otočné mýdelníky. Vše v barevném provedení (AA).

Obytná kuchyně - důraz na detaily

Z řady koupelnových armatur vybočují armatury kuchyňské, které jsou doprovodným, i když neméně významným programem sortimentu výrobků Ideal Standard. Názor, že kuchyňská armatura nemusí mít dokonalé estetické ztvárnění stačí jen její spolehlivá funkčnost, je dávno přežitkem. V době, kdy se navrací trend našich babiček – využívání kuchyně jako obytné místnosti, záleží i na drobném detailu. Mohl by při neopatrném řešení narušit harmonii celého interiéru, a tím i rodinné pohody. Takovým detailem může být právě kuchyňská armatura. Ideal Standard nabízí hned několik typů od klasických jednootvorových s otočným ramenem, přes armatury s fexibilními hadicemi, vytahovací sprchou, například na mytí ovoce a zeleniny, stojánkové i nástěnné, až k armaturám dvouotvorovým velmi netradičního, moderního stylu se zajímavými barevným detaily (CERA GL 600 - ruční sprcha v barvě modrá, černá). Všechny armatury jsou dodávány v barevném provedení chrom (AA).

Každá kolekce armatur jmenovaná v tomto článku je kompatibilní s určitým stylem koupelny. Moderní, retro, sportovní, kuchyňské či klasické armatury, u nichž Ideal Standard garantuje jen tu nejvyšší kvalitu - I. jakost, jsou navrženy pro všechny cenové hladiny tak, aby bylo designem, tvarem, ale i cenou vyhověno každé představě zákazníka.

Autor: Simona Taha
Foto: Archiv firmy