Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Atypické stropní podhledy Barrisol

Barrisol je název polyvinylové fólie tloušťky 0,2 mm, jejíž předností je vysoká flexibilita. Tento materiál dovoluje vytvořit téměř jakýkoli tvar a nebo rovnou a lesklou plochu, která ovšem nikdy nepopraská a jakou jiný materiál tak snadno nevytvoří. Velké uplatnění nachází při vytváření atypických poddhledů a stěn.

Fólie Barrisol se napíná se do lištového rámu po obvodu místnosti. Není však nutné kopírovat tvar místnosti, lze ji přeměnit podle potřeb a požadavků investora. Společnost CS Lyon Praha se instalací pnutých stropních podhledů Barrisol zabývá již patnáct let, a má proto v této oblasti nejen velké zkušeností, ale také mnoho spokojených zákazníku. Vzhledem k vlastnostem polyvinylových fólií Barrisol dává výrobce na tento materiál záruku deset let.

Pnuté stropní podhledy Barrisol se dodávají v téměř 100 barevných odstínech a v několika typech (lesklý, matný, transparentní, perforovaný, metalizovaný a semišový).

Stánek společnosti CS Lyon na veletrhu ForArch

Zaměření a montáž

Instalují se při teplotě kolem 50 °C do lištových rámů, které vyškolení montéři namontují po obvodu místnosti. Instalace začíná přesným zaměřením stropu a odesláním těchto údajů do mateřské firmy ve Francii, kde požadovaný strop svaří na míru. Do připravených lištových rámů se ihned po doručení fólie Barrisol nainstalují. Tato práce je čistá a může probíhat v již zcela hotovém interiéru. Standardní dodací lhůta tedy činí čtyři týdny.

Interiér Sportovní prodejna Scott sport, Praha

Stavební připravenost

Požadavky na stavební připravenost jsou velmi jednoduché:

  • dokončení povrchů stěn 10 cm nad požadovanou úroveň podhledu,
  • dokončení všech rozvodů po stávajícím stropě a neměnnost půdorysu místnosti po zaměření,
  • klimatizace musí být vyvážena tak, aby nedocházelo k přetlaku, nebo podtlaku vzduchu.

Barrisol je nejvhodnější instalovat v okamžiku, kdy již nemůže dojít k jeho poškození, či znečištění a to i přesto, že je snadno omyvatelný.

Galerie Nové Butovice

Vlastnosti fólie

Materiál Barrisol má tvarovou paměť, a proto (na rozdíl od sádrokartonu) je možné podhled odstranit a znovu namontovat. K dalším výhodám patří: odolnost proti vlhku, odolnost proti slabším koncentracím kyselin a chemikálií. Fólie Barrisol je netoxická a lze ji sterilizovat, má požární klasifikaci třídy B, neodkapává a nepodporuje šíření plamene.

Stropní podhledy Barrisol jsou pro svou odolnost vůči vodě a vlhku velmi oblíbené v bazénech a prostorech wellnes. Nejenže jim nevadí vlhkost, ale brání jejímu pronikání do stávajícího stropu a na jeho povrchu nekondenzuje vodní pára.

Magna Racing, Casino, Rakousko

Denní a umělé osvětlení

Oblíbené translucentní (rozptylné, průsvitné) fólie Barrisol, často a trochu nepřesně nazývané trasnsparentní, propouštějí 50 % světla, které je příjemně a efektně rozptýleno do prostoru.

Proto jsou vhodné jako plošné osvětlení, například v obchodech, showroomech, ale jsou vhodné i do bytů a kanceláří.

Při použití zářivek vznikne příjemné světlo po celé ploše stropu, které můžeme doplnit dalším okruhem světel a snadno měnit osvětlení a atmosféru v místnosti.

Stejně tak do pnutých stropních podhledů Barrisol je možné nainstalovat bodovky, či lustr. Pro instalaci bodovek je nutné předem připravit rozvod elektrického proudu. Školení technici na stávající strop připevní držáky, které nastaví do úrovně podhledu. Po instalaci podhledu Barrisol se do fólie vyřízne otvor požadovaného rozměru a podlepí se průchodkou, vlastní bodové světlo se připevní stejně snadno jako do sádrokartonu. Ještě snazší je instalace lustru, kde pouze prodloužíme háček na jeho zavěšení a opět vyřízneme otvor vybavený průchodkou.

OC Paladium

Perforované fólie Barrisol mají také dobré akustické vlastnosti, a proto se používají všude tam, kde je potřeba snížit hladinu zvuku a dosáhnout lepších akustických podmínek.

Podrobné informace získáte na výše uvedených kontaktech.

Autor: Vít Kahoun
Foto: Archiv firmy