Automatické dveře = reprezentativní vstup do veřejných budov

Vstup do objektu je první, co zaujme oko pravidelného i příležitostného návštěvníka. Každé dveře na místě vchodu vytváří pozitivní nebo negativní první dojem, který zůstává v mysli hosta i dlouho po odchodu z budovy. Dveře z kvalitních materiálů, které umožní hladký a plynulý vstup do objektu, mohou tak být pro úspěch podnikatele sídlícího v daném objektu i rozhodující.

Společnost Raccoon, český výrobce karuselových, lineárních a automatických dveří nabízí skutečně pestrý sortiment. Specializuje se na dodávku individuálních řešení (především pro komerční, skladové, administrativní objekty), kterými vychází vstříc představám investora i architekta. Množství dosavadních realizací zákazníka ujišťují o tom, že oslovuje zkušenou a stabilní firmu, jejíž produkty disponují dlouhou životností a kvalitou. V tomto textu si při příležitosti nadcházejícího konce roku představíme střípky realizací společnosti Raccoon, které považujeme v letošním roce za ty zásadní.

Visionary Holešovice

V pražských Holešovicích vznikla unikátní kancelářská budova, jejíž tvůrci kladli důraz především na zdraví a duševní pohodu jejích obyvatel. Spojuje pracovní prostředí se zábavou. Je prvním objektem v ČR s běžeckou dráhou na střeše. Sedm nadzemních podlaží objektu je uspořádáno ve tvaru písmene H a samozřejmostí je prosklená fasáda. Reprezentativní vstup do této budovy je řešen Raccoon transparentním karuselovým vchodem, který splňuje nejvyšší nároky, jaké tento vysoce moderní objekt v provozu určuje. Dodávají do interiéru dostatek denního světla, se kterým brilantně pracují. Praktickou výhodou je mimo jiné minimální energetická ztrátovost (otáčení karuselu totiž nedovoluje přímý styk vnitřního a venkovního prostředí) nebo eliminace prostupu hluku a prachu z exteriéru dovnitř. Stavba je doplněna také nadrozměrnými a protipožárními automatickými dveřmi.

Vstup do objektu Visionary Holešovice realizovaný společností Raccoon

Bussiness park Campus Science Park

Řadu odpočinkových zón nabízí i bussiness park budovy D&E v Brně zvaný Campus Science Park. Jedná se o objekt, jenž těsně sousedí s nákupním centrem, nemocnicí a kampusem Masarykovy Univerzity. Oblast disponuje výbornou dopravní obslužností a nachází se blízko dálnice. To vše doplňují nadstandardní parkovací kapacity. I zde v Campus Science Parku je vstup do budovy zaopatřen karuselovými dveřmi Raccoon.

Vstup do budovy Campus Science Park v Brně je vybaven karuselovými dveřmi Raccoon

Zdravotnictví

Raccoon se v letošním roce zúčastnil jako subdodavatel hned několika rekonstrukcí či přístaveb českých nemocnic. Automatické dveře disponují v této sféře velmi specifickým uplatněním. Striktní hygienické předpisy nedovolují zanedbat kvalitu v žádném detailu.

V Českých Budějovicích postupně zrealizoval více jak 150 automatických dveří.

V Olomoucké nemocnici bylo v rámci nového pavilonu Interna a Geriatrie situováno 21 vnitřních automatických a požárních automatických dveří vedoucích do vyšetřoven a oddělení ARO. Zároveň byla ve stejném objektu dokončeno 14 ks automatických dveří do pokojů pacientů Následné Intenzivní Péče.

Na oddělení II Interny v Olomouci bylo dodáno 21 kusů vnitřních protipožárních automatických dveří Raccoon

V Třebíči bylo na několika odděleních včetně operačních sálů umístěno velké množství vnitřních protihlukových hliníkových protipožárních výplní, stěn a dělicích příček a 36 kusů automaticky ovládaných dveří.

I v nemocnici v Třebíči bylo realizováno velké množství vnitřních automatických dveří a dělicích příček Raccoon

Do centrálního objektu nemocnice v Uherském Hradišti byly v druhé etapě výstavby dodány okna a exteriérové dveře, vnitřní protihlukové nepožární výplně, stěny a dělicí příčky, dále automaticky posuvné, otvíravé i požární dveře.

I dětské oddělení nemocnice Nového Města na Moravě nyní disponuje produkty Raccoon, konkrétně venkovními hliníkovými okny a automatickými dveřmi s požární odolností a předsazenou montáží.

Rozsáhlý komplex sociálního Domova PETRA Mačkov zahrnuje několik protipožárních automatických dveří Raccoon. Do lázeňského domu Kiev ve Františkových lázních byly dodány celoskleněné dveře vedoucí k bazénu v moderním elegantním designu a vstupní portál s automatickými dveřmi.

Mnoho dalšího

Mezi významné zákazníky, s nimiž probíhala spolupráce v tomto roce patří i obchodní lékárenský řetězec Dr. Max, DM drogerie a čerpací stanice Benzina. Trvalou spolupráci především v oblasti vratové techniky rozvíjí Raccoon s autosalony Mercedes, Ford, Opel, BMW. Také nově budovaná restaurace Stodola při čerpací stanici v Horní Folmavě využívá služeb Raccoon, budou v ní umístěny automatické dveře se zabezpečeným bezporuchovým provozem i HS portály (s kvalitní, robustní profiláží a vybaveny značkovým kováním). Raccoon se podílel i na rekonstrukci a přístavbě Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, kde byly umístěny venkovní automatické a teleskopické dveře, vnitřní hliníkové požární i nepožární výplně s dálkově ovládanými motorickými žaluziemi, a dále dělicí příčky a dveře.

Automatika do moderních i historických budov

Automatické dveře mohou být přizpůsobovány představám architekta ve zcela novém navrhovaném projektu, ale je možné je citlivě zakomponovat i do historických objektů. Ať už se jedná o automatické dveře (posuvné či otvíravé), karuselové a protipožární dveře, rolovací bezpečnostní vstupy nebo o designové celoskleněné bezrámové stěny včetně dveří, vše je možné obstarat v nejvyšší možné kvalitě. Značka Raccoon je toho zářným příkladem.

Autor: Bc. Helena Široká
Foto: archiv firmy Raccoon, s. r. o.